Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o odsłuchach d600 brata i żony na iPhonie/IPadzie, bo oni tylko z tego ich będą słuchać.

Mój tor wysterowuje k701/d600/d7100 z łatwością. Niech o tym świadczy fakt, że niewygrzane d7100 już po godzinie grania na iPodzie nie gubiły się na torze w metalu na dużej głośności. Ja byłem w szoku.

To, że k701 mają koc i zszarzałą górę - co ja określałem tym, że są ciemniejsze od d600, doczytałem dziś - z pewną ulgą, że jednak się nie zbłaźniłem do końca - jest to fakt podobno w większości uznawany, w tym m.in przez np. właścicieli Sonic Pearl

A kiedy mam wrażenie, takie samo jak Twoje Gryfie, że d600 grają bardziej fun, jak Cal bez wad, a d7100 bardziej naturalnie i analogowo, to przecież nie świadczy o słabości mojego toru, tylko znów raczej odwrotnie...

Absolutnie nie twierdzę, że masz słaby tor. Chodzi mi o coś innego, czasami po prostu tor może się nie zgrywać ze słuchawkami. Moje doświadczenie odnośnie d600 jest takie, że z większą dawką prądu zmienia się trochę sposób ich grania. np z X3 strasznie podbity i dudniący jest bas, z C4 to świetne połączenie, dużo fun i bas jest dość dobrze kontrolowany. Z Sonic Pearl grają moim zdaniem najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z dziurki w cd Marantz 5004 bas niewygrzanych d7100 był ... miękki, gumowaty, przy większej głośności jakby się rozpływał.

Po doświadczeniu fajnej jego kontroli pod klonem - z iPoda touch5 nie podobało mi się już tak bardzo, dopiera zmiana kabla na ten długi od d600 poprawiła nieco sytuację.

Zresztą klon niewygrzanych d7100, wczoraj nocą stwierdziłem, całkiem nie wysterowuje - w zakresie basu w pewnych metalowych utworach. W niektórych - chyba tam, gdzie jakość nagrania jest gorsza, bas jest jednak gorzej kontrolowany, przyznaję.

 

Edit

 

Z dziurki od cd Marantza dzisiaj zupełnie inaczej, ale nie tylko przez wygrzewanie, poprzednio wpiąłem d7100 do dziurki w cd tym do iPoda krótkim kabelkiem. Dziś kablem z d600 - bo aktualnie go mam pod iPodem i już było z basem ok.

Winowajcą, jak w wątku o d7100 słusznie pisał Fatso, był słaby, krótki kabel mobilny, faktycznie Fatso, jak pisałeś mega-hiper-słaby.

P.s. Ja d7100 podłączam do dziurki w cd - do wygrzewania, przy okazji słucham chwilę.

 

Podsumowując:

 

W zgodności z uwagami Gryfa Pomorskiego, jak sądzę.

Strasznie dużo tych zmiennych wpływających na odsłuch!

Pomijając nawet zjawiska psychoakustyczne, w tym efekt placebo, jeśli piszemy o wrażeniach odsłuchowych np. danych słuchawek bez podania dokładnie każdego elementu toru razem ze źródłem w tym określeniem utworu wraz z jego formatem/wydawnictwem, to... błądzimy/wprowadzamy w błąd.

Powyższa uwaga odnosi się w pierwszej kolejności, jak wyżej to (sobie) nieświadomie udowodniłem, do mnie.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 są bardzo ciekawymi słuchawkami, szczególnie jeśli nie ma się jakiegoś super-toru to zagrają fajnie z prawie byle czego, no ale może nie z iphone`a. Miałem AH-D7100 i mam jeszcze D600 i uważam te drugie za zdecydowanie mniej przekombinowane. Grają wycofaną średnicą która jednak jest podana bardzo czytelnie. Góra jest złagodzona ale dobrej jakości. Bas ma dobry impakt i piękne zejście, jednak w tych słuchawkach jest zdecydowanie faworyzowany. Ale są to dobre, klasowe słuchawki które dla pewnie wielu tutaj będą zakończeniem może nawet poszukiwań, zagrają fajnie z tanim kombo DAC/amp bez żadnych kombinacji. Dla miłośników grania liniowego lub akcentowania średnicy nie będą optymalne. No ale w takich przypadkach to od toru się więcej wymaga. Zdecydowanie są podatne na długie wygrzewanie, tak jak model wyższy.

 

Posumowując : jeśli nie macie super-toru a chcecie mieć fajne, efektowne granie - za cenę 800-1200,-zł zdecydowanie warto je kupić.

W modelu AH-D7100 w cenie 2.500-4000,-zł zdecydowanie trudniej uzasadnić cenę moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie doświadczenia ze wzmacniaczami o teoretycznie zbyt wysokiej impedancji wyjściowej w stosunku do słuchawek o niskiej jak Denon ? Czy rzeczywiście powinienem obawiać się zniekształceń przy wzmacniaczach o impedancji np 10 ohmów ? Dopiero zaczynam swoją przygodę ze sprzętem z nieco wyższej półki i moje doświadczenie jest zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie doświadczenia ze wzmacniaczami o teoretycznie zbyt wysokiej impedancji wyjściowej w stosunku do słuchawek o niskiej jak Denon ? Czy rzeczywiście powinienem obawiać się zniekształceń przy wzmacniaczach o impedancji np 10 ohmów ? Dopiero zaczynam swoją przygodę ze sprzętem z nieco wyższej półki i moje doświadczenie jest zerowe.

To nie tak, że z założenia niski damping factor jest zły. Kiedyś (do początku lat 90'?) istniała jakaś (polska?) norma o impedancji wyjściowej wzmacniaczy na poziomie 120ohm (chyba, coś koło tego).

 

Spróbuję wyjąsnić przez odwrotność. Jednymi z moich ulubionych są AKG K242 z przełomu 70/80'. Wysoce prawdopodobnie zostały one projektowane pod wyższą niż u mnie we wzmaku impedancję wyjściową. Nieraz można przeczytać opinie jakiegoś nadgorliwca, który twierdzi, że nie powinienem słuchać ich na nowym sprzęcie, tylko kupić jakiś stary klocek i jego używać do nich, by były "dowasowane". Czyli, że co? Teraz nie działają? Działają i to nawet lepiej.

Wracając do meritum: niski współczynnik tłumienia (DF) nie musi być wadą. Jeśli jednak nie podoba Ci się brzmienie, uważasz, że bas jest jakiś nadmuchany i nie ma nad nim kontroli, a przecież każdy element toru ma dobre opinie i powinno być fajnie ! ... to należy się wtedy zastanowić nad tym, czy nie jest do wina niedopasowania impedancyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jakie macie doświadczenia ze wzmacniaczami o teoretycznie zbyt wysokiej impedancji wyjściowej w stosunku do słuchawek o niskiej jak Denon ? Czy rzeczywiście powinienem obawiać się zniekształceń przy wzmacniaczach o impedancji np 10 ohmów ? Dopiero zaczynam swoją przygodę ze sprzętem z nieco wyższej półki i moje doświadczenie jest zerowe.

To nie tak, że z założenia niski damping factor jest zły. Kiedyś (do początku lat 90'?) istniała jakaś (polska?) norma o impedancji wyjściowej wzmacniaczy na poziomie 120ohm (chyba, coś koło tego).

 

Spróbuję wyjąsnić przez odwrotność. Jednymi z moich ulubionych są AKG K242 z przełomu 70/80'. Wysoce prawdopodobnie zostały one projektowane pod wyższą niż u mnie we wzmaku impedancję wyjściową. Nieraz można przeczytać opinie jakiegoś nadgorliwca, który twierdzi, że nie powinienem słuchać ich na nowym sprzęcie, tylko kupić jakiś stary klocek i jego używać do nich, by były "dowasowane". Czyli, że co? Teraz nie działają? Działają i to nawet lepiej.

Wracając do meritum: niski współczynnik tłumienia (DF) nie musi być wadą. Jeśli jednak nie podoba Ci się brzmienie, uważasz, że bas jest jakiś nadmuchany i nie ma nad nim kontroli, a przecież każdy element toru ma dobre opinie i powinno być fajnie ! ... to należy się wtedy zastanowić nad tym, czy nie jest do wina niedopasowania impedancyjnego.

 

 

Obawiam się, że dużo opinii o Denonan jakie się pojawią wyniknie właśnie z tego czynnika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 

Ja na razie wstrzymuje się z zapisywaniem się do klubu. Ale z chęcią poczytam jakieś porównania, robione na chłodno na neutralnym torze.

 

 

Miałem D2000, miałem i mam głośniki denona oraz D600, ale dopisuje się dopiero teraz gdy stałem się posiadaczem D7100. Chociaż ostatacznie nie wiem z którą parą zostanę i czy w ogóle z jakąś zostanę. Tak 50:50 wszystkiego. Trzeba się zastanowić czy to ten króliczek czy kolejna wiewióra. Obie pary mają swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisuje się z AH-C560R które nie trafiły w mój gust. Jak można tak przepłacać za Markę - na szczęście kupiłem za pół ceny krajowej.

Jakość wykonania samych słuchawek bardzo przeciętna, kabel to jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak dziwnie, bo rewolucji w stosunku do D600 nie słyszę w D7100, ale ich cieplejszy charakter przypadł mi do gustu. Mają fajne basisko, rozumiem już co Manuel mówił o tych cyckach. :D Nie są to słuchawki do analizy muzyki, tylko by frajdy, przyjemności, przyjemnie spędzonych godzin.

 

Zapomniałbym - miałem jeszcze AH-D1100, też dość przyjemnie mi się z nimi żyło, ale postanowiłem nie ryzykować tego, że pałąk mi się rozpadnie.... po za tym wymagające modów bo trochę niezbalansowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak dziwnie, bo rewolucji w stosunku do D600 nie słyszę w D7100, ale ich cieplejszy charakter przypadł mi do gustu. Mają fajne basisko, rozumiem już co Manuel mówił o tych cyckach. :D Nie są to słuchawki do analizy muzyki, tylko by frajdy, przyjemności, przyjemnie spędzonych godzin.

 

Zapomniałbym - miałem jeszcze AH-D1100, też dość przyjemnie mi się z nimi żyło, ale postanowiłem nie ryzykować tego, że pałąk mi się rozpadnie.... po za tym wymagające modów bo trochę niezbalansowane.

rewolucji nie ma ale duże różnice są, mnie znów D600 kompletnie nie podeszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnią dobę dużo słuchałem i dość głośno.... mam strasznie zmęczony słuch, może dlatego nie powinienem zbytnio wypowiadać się jeszcze. Zamierzam jeszcze powygrzewać każde z nich po 200h dla pewności :P

 

Powiem Ci @Siara, że ja miałem momenty z D600, że chciałem je wyrzucić za okno. Ale później się okazało, że to głównie wina słabych nagrań :P Ale katowałem je, katowałem i je polubiłem. Za to do D7100 nie musiałem się przekonywać. Pół godziny akomodacji i już chwyciły mnie za serce :wub: Nie wierze w istnienie słuchawek idealnych, ale poczułem, że znalazłem coś na co długo czekałem. Bas wkońcu nawiązywał do DT-150, ba nawet lepszy jest. Scena nie jest tak jak w beyerach z jednej strony to niedobrze, ale z drugiej strony to w zasadzie nadrabiają muzykalnością i spójnością grania, a taką filozofie dźwięku też bardzo lubię. :) Jednym zdaniem dużo dobrego w sobie mają, na swój własny sposób. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mają swój własny sposób,mnie też one pasują, faktycznie są bezlitosne co do słabych nagrań, nie wiem jak 600 ale na 7100 zauważyłem że bardzo lubią ja się podkręci trochę bardziej głos, już ktoś o tym pisał zresztą, chcąc nie chcąc one się nie nadają do cichego grania :) miałem krótko 600 na uszach jakieś 10min w sklepie zaraz po nich przesiadłem się na 7100 i tak już zostało, ogólnie wszyscy piszą że to basowe potworki ale chyba w pozytywnym aspekcie, nie mulą, dół nie wchodzi na środek, nie zostaje za długo, no i paleta odtwarzanych dźwięków w dolnych rejestrach jest duża, nic się tam nie gubi, nie znika, niczego nie brakuje, reszta pasm też jest ok, środek taki jak lubię, góry czasem za dużo ale to w zależności od kawałka, szczegółowośc, separacja bardzo dobra a scena jak na zamknięte też ok, pasują mi w parze z HM601

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś posłuchać Senków HD265 jak bas to dla Ciebie wyznacznik słuchawek.

Na fabrycznych padach bas powala mocą i różnorodnością, a na welurach brzmienie jako całość jest bardzo naturalne.

Jakbyś posłuchał po nich D600 to (się domyśl ;) )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności