Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, audionanik napisał:

Odkręć obudowę dżeka (da się) i zobacz czy są cztery odizolowane żyły. Odkręcałem i zapamiętałem, że były cztery, ale mogło mi się coś pomerdać.

Tylko podobno problem jest 1 czy ten dość gruby kabel w oplocie wejdzie w jack 4.4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, wegiel21 napisał:

Tylko podobno problem jest 1 czy ten dość gruby kabel w oplocie wejdzie w jack 4.4mm

Właśnie sprawdziłem - wejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim. Zdecydowanie jestem fanem produktów marki Denon. Nie znam historii i zagadnień technicznych ich produktów, jednak wiem, że cokolwiek kupię z tym logo, zawsze jestem zadowolony. A do klubu dołączam z d5000 i d600.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej. Przybyłem aby uzewnętrznić swoje przemyślenia związane z moimi Denonami D7100.

Ostatnio sporo słucham d7100, a mimo to nie jestem w stanie jednoznacznie się wypowiedzieć czy wole je od d5000. D7100 są trochę jak zestaw kina domowego. Daje niesamowite efekty pogłosowe, przestrzenne, trochę jak beyerdynamic t1 v2, z przewagą denonów w tej kwestii. Są utwory kiedy te słuchawki czarują mnie jak żadne inne właśnie za sprawą tych efektów rodem z sali kinowej. Nagrania z wszelkiej maści koncertów, czy filharmonii robią wielkie, a nawet ogromne WOW. Imponuje mi ich bass który momentami aż zapiera dech w piersiach i zachwyca szerokością pasma zdolnego odtworzyć. Cała reszta pasma jest po prostu znakomicie wyważona i choćbym chciał to nie potrafię się doczepić. Jedynie brakuje mi tej ultra wyrazistości np. Przy instrumentach strunowych, które to efekty np t700 prezentują wspaniale. Jednak to co najbardziej imponujące (bass) potrafi również być ich największą wadą. Bass potrafi być rubaszny i ostentacyjny, psując całokształt. Żyję nadzieją, że uda mi się to ogarnąć torem, choć obecnie zostały przetestowane w 6 różnych konfiguracjach sprzętowych i problem występował zawsze. Całokształt mimo zastrzeżeń oceniam bardzo wysoko ze względu na te niesamowite efekty, które są dla mnie czymś nowym w słuchawkach. Bez wątpienia wciskają się na szczyt mojej top listy, jednak bez zagrożenia nr.1 he6. Mam wątpliwości czy wyżej niż d5000 i t700, bo one choć nie aż tak zjawiskowe, to jednak dobre w każdym repertuarze, gdy d7100 to mistrz kilku zagrywek.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NiecierpliwyJan dziękuję za podzielenie się bardzo ciekawym porównaniem D7100 do kilku innych modeli oraz dzięki temu możliwość wyobrażenia sobie ich brzmienia!👍 Osobiście wspominam bas w drewnianych D7000 dosyć funowo, co było osiągane przez podbicie w jego średnich rejonach, ale bardzo satysfakcjonująco. Akustyka też była w nich bardzo dobra, jak i wspaniała, aksamitnie czarna przestrzeń, z której wyłaniały się źródła pozorne. To było piękne. Nie ukrywam, że chętnie posłuchałbym ich, gdybyś do mnie wstąpił :) 

 

Zgadzam się, że T700 duże wrażenie robi czystość dźwięku, a instrumenty strunowe wypadają świetnie dzięki odrobinie metaliczności za sprawą lekko podkreślonych częstotliwości powyżej 1 kHz. Obrazowanie sceny mają bardzo precyzyjne, chociaż nie jest ona zbyt wielka. Czy D7100 pod względem obszarowości określiłbyś jako wyróżniające się na tle wspomnianych, tj. HE6, T700 oraz D5000?

 

Pozdrawiam! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Jak mnie pamięć nie myli, to D7100 koncentrują się na dużej głębi i tym się wyróżniają na tle D7000, które z kolei większy nacisk kładą na szerokość i wysokość, przez to są też bardziej bezpośrednie, bo dzwiek dochodzi do naszych uszu z każdej strony. HE6 nie słuchałem niestety, ale jak grają podobnie do HE-5LE, czyli bardziej z dystansu, to bliżej im do D7100. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, doradźcie proszę jakieś pady do AH-D5200.

 

Moje wymagania:

  1. Możliwie mały wpływ na brzmienie (vs oryginały);
  2. Duży otwór w środku - coś jak w Bayerach (warunek konieczny);
  3. Znośna cena. 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same wnioski w D7000. Jeśli nie chcesz zmieniać dźwięku, musisz zostać z tym małym owalnym otworem i z profilowanymi padami (grubsze z tyłu).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, komeko napisał:

Ooo to całkiem dużo miejsca na ucho

 

Dla mnie ciasno: tzn. wysokość jest Ok, ale szerokości przydałby się dodatkowy 1 cm.

 

Chciałbym te słuchawki zatrzymać (w tej cenie trudno o konkurencyjne nowe słuchawki), ale pady do wymiany.

 

Zwracam się zatem ponownie z prośbą o sugestie. Może można podpasować pady z całkiem innego modelu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

ciekawsze i znacznie wygodniejsze są DT1770Pro

 

Miałem, ale sprzedałem. Teraz mam DT1990 Pro. Jest dobrze, ale jedne zamknięte trzeba mieć :) 

 

Tak na marginesie mam też "forumowe buły", ale z Drop'a i szczerze mówiąc dla mnie są Ok. Denonki lepsze, ale wygoda też ma znaczenie, a tutaj zdecydowanie wygrywają "buły" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uszy się mieściły w Danonkach 5200 ale na styk. Po zmianie na wygodniejsze z większym i głębszym otworem oraz miększą skórką w środku perforowaną to dźwięk już nie ten na minus.

Nie wiem ile masz czasu na zwrot w Amazonie ale może ktoś by skorzystał i kupił od Ciebie bez odsyłania. Cena super i słuchawki w mojej opinii też :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności