Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.01.2021 o 14:34, audionanik napisał:

Oczywiście można zwieśniaczyć te piękne słuchawki jakimiś gniazdami, ale ani nic nie poprawisz (tylko pogorszysz dokładając kolejne połączenie mechaniczne), ani słuchawki nie będą już oryginalne.

Te gniazda które ja wstawiam są wyjątkowo małe i prawie nie ingerują w ich zewnętrzny wygląd. 

Dodatkowo można zrobić kabel z małymi wtyczkami, które będą niewiele większe od tej odgiętki, która jest oryginalnie.

IMG_20201123_002513_1920x1080.jpg

 

W dniu 5.01.2021 o 09:44, Corvin74 napisał:

W takim razie jakbym wprawił gniazda jaki kabel polecacie do tych słuchawek? Hybryda? A może srebro?

Ja bym polecił solid core - D7k mają trochę rozlazły bas (zwłaszcza podłączone pod coś słabszego) i tu na pewno byłaby poprawa.

 

6 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Pałąk u mnie wygląda jak nowy.

Jak widać na powyższym foto w tych nie był jak nowy i trzeba było dołożyć opaskę. I to nie są jedyne D7k do których taka opaska trafiła, obie sztuki w których wstawiałem gniazda takową posiadały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że modzik dyskretny👍. Niemniej jednak dla poszukiwaczy oryginałów, to dyskwalifikacja, to raz, a dwa jak wspomniałem wyżej, kabel sztokowy jest wg mnie więcej niż wporzo, trzy - stałe złącze jest bardziej koszerne.

2 minuty temu, Perul napisał:

Te gniazda które ja wstawiam są wyjątkowo małe i prawie nie ingerują w ich zewnętrzny wygląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Te gniazda które ja wstawiam są wyjątkowo małe i prawie nie ingerują w ich zewnętrzny wygląd. 

Dodatkowo można zrobić kabel z małymi wtyczkami, które będą niewiele większe od tej odgiętki, która jest oryginalnie.

IMG_20201123_002513_1920x1080.jpg

 

 

Jak widać na powyższym foto w tych nie był jak nowy i trzeba było dołożyć opaskę. I to nie są jedyne D7k do których taka opaska trafiła, obie sztuki w których wstawiałem gniazda takową posiadały.

A znajdziesz taka opaskę na Oppo PM-2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

A znajdziesz taka opaskę na Oppo PM-2 ?

Nie wiem jaką szerokość i długość pałąka mają PM-2, ale ta z fotki to jest opaska od Beyerów (lub jej dobrze wykonany zamiennik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał:

Z jednej strony racja, a z drugiej strony znalezienie, czy raczej dopasowanie takich, które nie sknocą oryginalnego brzmienia, nie będzie łatwe. ;)

 

Ja uważam że mi się udało, @Corvin74 może tylko potwierdzić lub zaprzeczyć ;) 

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LuQi napisał:

Zarówno grubość padów po obu stronach jak i średnica otworu bliska oryginału tak więc wrażenia dźwiękowe moim zdaniem nie odbiegają prawie w ogóle od tego co zaoferował Denon. No ale wiadomo, każdy musi ocenić na własne ucho ;) 

Wymiary to nie wszystko, bardzo ważne jest też wypełnienie, ale wierzę na słowo. ✌😉

Ps.

Lajki jutro, bo wyszli. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik może lepiej było wkleić do wątku Sony: Fanklub Sony - Słuchawki ogólnie - Forum.MP3store.pl  ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik dziękuję za przenosiny :D 

 

@LuQi @neonlight jak najbardziej wszystkie wspomniane aspekty w padach są istotne, w tym związane z ich wypełnieniem, od którego zależy, m.in otwartość dźwięku.

 

12 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

Lateralizacja źródeł staje się moimi audiofilskim terminem nr 1 :D

dziękuję :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 09:23, The Grand Wazoo napisał:

A po co są właściwie te wkładki? Co one dają?

Na moje ucho brak ringów w zamiennikach odchudza średnice i wyższy bas. Nie polecam używania bez, ale co kto lubi ;)
Jak mamy stare pady totalnie zajechane to można sobie wypruć z nich oryginalnego ringa.

 

BTW padów zamienników z ali które poleca LuQi, to też je mam, polecam bo to jedne z lepiej wykonanych. Jednak mimo tej samej grubości mają one minimalnie inną budowę, która sprawia, że ucho jest trochę dalej od przetwornika i dla mnie jest słyszalne, że dodają trochę góry i basu, który lekko zaczyna tracić na kontroli. Generalnie z tymi padami słuchawki stają się trochę bardziej funowe, ale to jest taka zmiana o 15% w stosunku do oryginału. Warto mieć i dostrajać sobie w ten sposób słuchawki pod pozostałe element sprzętu lub gatunki muzyczne.

Teraz idą do mnie takie pady. Są dedykowane do Bejerów ale myślę, że nie będzie problemu z użyciem ich w Denonach/Fostexa. Ciekawe jak się sprawdzi wewnętrzna perforacja :)

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000549946949.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.21635c0fEKqWMh

 

00459007738911731469

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Filip77 napisał:

Jednak mimo tej samej grubości mają one minimalnie inną budowę, która sprawia, że ucho jest trochę dalej od przetwornika i dla mnie jest słyszalne, że dodają trochę góry i basu, który lekko zaczyna tracić na kontroli.

004590077389117

To nie jest dobra wiadomość, więcej góry i basu zaburza równowagę, którą D7000 jako jedyne z Denon'ów posiadają, a więcej fun'u bynajmniej, to one nie potrzebują :(

24 minuty temu, Filip77 napisał:

Teraz idą do mnie takie pady. Są dedykowane do Bejerów ale myślę, że nie będzie problemu z użyciem ich w Denonach/Fostexa. Ciekawe jak się sprawdzi wewnętrzna perforacja :)

 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000549946949.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.21635c0fEKqWMh

00459007738911731469

Wyglądają na wysokie, będzie ta sama sytuacja, co wyżej, jeśli chodzi o górne pasmo. Mimo wszystko fajnie, że testujecie te zamienniki, może się komuś przyda na przyszłość. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do użytkowników D7000 czy możecie polecić do nich jakieś pady Dekoni? Czy lepiej wziąć te polecane zamienniki z Ali, a może jakieś oryginalne od Fostex'ów?

 

Pytanie nr 2, czy warto w ogóle myśleć o przerobieniu ich na zbalansowane 4.4mm (chce je podpinać do Kann Alpha lub innego mobilnego źródła). Jeśli ma to sens to robić to na oryginalnym kablu bez ingerencji w gniazda czy jednak wymiana kabelka + gniazda🤔

 

Pomocy :)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wegiel21 napisał:

Pytanie nr 2, czy warto w ogóle myśleć o przerobieniu ich na zbalansowane 4.4mm (chce je podpinać do Kann Alpha lub innego mobilnego źródła).

Też o tym myślałem ale one grają dobrze 6,3mmm ja tylko skrócę kabel do 1,2-1,3m na 3,5mm z reszty kabla zrobię przedłużkę do 6,3 i zobaczę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Corvin74 napisał:

Też o tym myślałem ale one grają dobrze 6,3mmm ja tylko skrócę kabel do 1,2-1,3m na 3,5mm z reszty kabla zrobię przedłużkę do 6,3 i zobaczę.

Jak już taki zabieg to czemu nie 4.4mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności