Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w D7000, ale fabryczny w D7200 był okrutnie dobry i synergicznie grał z nimi, więc podejrzewam że Denon nie oszczędza na kablach. Też mnie irytował na długość, ale podmiana na dwa inne nie dała spodziewanych rezultatów i koniec końców wróciłem do stocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 jeszcze raz gratuluję! W przypadku moich W5000 (być może CD3000 również) będę planował zrobienie gniazd 3,5 mm, abym mógł podłączać kable do finali, które posiadam. Ten, który jest w nich teraz zamontowany, otrzyma natomiast pasujące do wspomnianych gniazd wtyki. Być może warto byłoby spróbować (tym bardziej, że mógłbyś używać też kabli od Aryi) tego samego w przypadku Denonów, o ile nie uszkodziłoby się przez taką ingerencję ich pięknych, drewnianych muszli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus1988 napisał:

ich pięknych, drewnianych muszli. 

Tego się najbardziej obawiam... ale mamy tu na forum niezłych majstrów, i już wiem że mogą to zrobić. Może jednak na początek tylko skrócić kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 można tak zrobić i jak najbardziej podpytałbym na Twoim miejscu, co proponowaliby w przypadku tego modelu Denonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co zastanawiać, stock'owy kabel jest tragiczny na odcinku od spliter'a do muszli, bo się skręca, więc ergonomicznie będzie tylko na plus. 👍

 

A co do instalowania gniazd w muszlach, to osobiście jestem ich przeciwnikiem, również ze względów ergonomicznych, gdyż wtedy wtyki za mocno wystają z muszli i łatwo je uszkodzic, jednak bez problemu da się to zrobić, nawet na forum widziałem taką przeróbkę. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

A co do instalowania gniazd w muszlach, to osobiście jestem ich przeciwnikiem, również ze względów ergonomicznych, gdyż wtedy wtyki za mocno wystają z muszli i łatwo je uszkodzic, jednak bez problemu da się to zrobić, nawet na forum widziałem taką przeróbkę. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Corvin74 napisał:

No czas najwyższy dopisać się do klubu z D7000, posłuchałem i wiem zostaną ze mną na dłużej... mam otwarte Hifiman Arya, a teraz do kompletu zamknięte D7k

i tutaj mam do was pytanie, trochę irytuje mnie w D7k kabel... długi, nieodpinany na jack 6,3mm... czy rozsądne jest przerabianie słuchawek?


w pierwszej wersji w grę wchodzi skrócenie kabla do 1,3 m na jack 3,5 mm, w drugiej większa przeróbka polegająca na wstawieniu gniazd na 3,5 mm... otwiera to drogę do eksperymentów z okablowaniem i możliwość balansu..

 

zadaję sobie pytanie czy takie przeróbki to nie będzie trochę profanacja legendy? Czy ktoś z was miał takie przerobione słuchawki? Może jednak zostać z tym irytującym kablem? Dajcie znać co o tym myślicie.

 

 

Jak najbardziej ma sens :) Żadne słuchawki bez gniazd na kable nie mają moim zdaniem sensu. W dzisiejszych czasach wypuszczanie takich słuchawek powinno być już ogólnie uznane za profanację. 

 

Natomiast D2/5/7K no cóż, to były jeszcze tamte czasy kiedy było to normalne. Miałem D5000, D7000 jedynie testowałem i to dla mnie dalej jedne z najbardzije wdzięcznych słuchawek zamkniętych jakie znam. 

 

Przerobiłbym to z mety :)

 

Kabel Denona też jakiś specjalnie świetny nie jest, nie jest natomiast również zły - jest przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał:

na odcinku od spliter'a do muszli, bo się skręca, więc ergonomicznie będzie tylko na plus.

 

35 minut temu, fallow napisał:

Kabel Denona też jakiś specjalnie świetny nie jest, nie jest natomiast również zły - jest przyzwoity.

No głównie chodzi mi o ergonomię i to jest powód dlaczego rozważam skrócenie lub zrobienie gniazd.

Fakt, że kabel od słuchawek do splitera się skręca, to też jest irytujące.

 W takim razie jakbym wprawił gniazda jaki kabel polecacie do tych słuchawek? Hybryda? A może srebro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Fakt, że kabel od słuchawek do splitera się skręca

Może jest przekręcony; spróbuj przewlec/okręcić całe słuchawki wokół siebie w pętli którą wyznaczają odcinki do splitera; tak aby prążki na oplocie kabla szły równo, a nie skosem.

 

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

W takim razie jakbym wprawił gniazda jaki kabel polecacie do tych słuchawek? Hybryda? A może srebro?

Srebro będzie świerszczyć z tymi słuchawkami - one same z siebie są trochę przesycone harmonicznymi na górze.

Kabel sztokowy jest z miedzi (i bardzo dobrze) dość wysokiej jakości. Kiedyś wymieniałem kabel w którychś denonofostexach (już nie pamiętam których, bo trochę tego miałem) i to było bez sensu.

Ogólnie, to znalezienie odpowiedniego kabla do słuchawek i połączenie go na stałe z przetwornikami jest znacznie lepszym patentem niż jakiekolwiek gniazda:woot:. Dlatego nawet gdyby t1v2 nie miały popsutych przetworników, to i tak brałbym t1; tak samo wolałbym th900 zamiast th900v2.

Oczywiście można zwieśniaczyć te piękne słuchawki jakimiś gniazdami, ale ani nic nie poprawisz (tylko pogorszysz dokładając kolejne połączenie mechaniczne), ani słuchawki nie będą już oryginalne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolę lutowany hard wire od wtyków. Degustacji kabli słuchawkowych dokonuję niezwykle rzadko. Tzn. u mnie to się zasadza na wyborze materiału. Ostatni raz coś interesującego dla mnie znalazłem kilka lat temu. Jak mam wrażenie gorszości kabla fabrycznego, to montuję swój. Jak nie mam takiego wrażenia, to nic nie robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dj1978 napisał:

Jesli zagląda do wątku,  niech sie moze wypowie ów kolega, ktory ma wstawione wtyki w D7000, czy tak bardzo z tego powodu cierpi...?

Skoro je wsadził to chyba nie po to by cierpieć? 
Ciekawe czy skoro ten pan              

C29D5AC3-6A9D-42CB-863C-D6FFDD55DA1E.jpeg

tak się nosi, to my też powinnismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 jeśli jesteś przekonany, że zostaniesz z tymi słuchawkami na dłużej (podobnie jak ja z W5k) i zamierzasz je przerobić, najbezpieczniejszą opcją byłoby użycie kabla z takiego materiału, z jakiego jest wykonany obecny, tj. miedzi. Nie wiem, czy sam mimo wszystko nie zaryzykowałbym użycia z nimi Argentum. Z K812 tworzył dobrą synergię i nie przejawiały z nim u mnie w takim żadnej suchości, czy zmatowienia. Grały barwniej, soczyściej, dynamiczniej, czyściej w całym paśmie (szczególnie zyskała na tym góra, uzyskując lepszą selektywność), precyzyjniej, z lepszym nasyceniem, oferując większą, bardziej napowietrzoną scenę w porównaniu do miedzianego. Nie wiem, jak na jego zaaplikowanie zareagowałyby Denony, ale z AKG sprawdził się doskonale. W takim wypadku lepiej byłoby posiadać gniazda, aby móc trochę poeksperymentować. Poza tym jeśli są odpowiednio zamontowane, słuchawki nadal będą się dobrze prezentować od strony wizualnej.  

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ForeseenQuasartak byłoby w przypadku  Sony MDR-R10, a inne spokojnie można poddać takiemu zabiegowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

Jako członek kultu nanikowo-spałnowego czuję bliższy, bardziej personalny stosunek do legendarnych D7000, niż odległych R10 ;)

Czyli "zaszczepili" Cię za pomocą Danonków ? :)

 

Wszystko fajnie - czy własciciele D7k mogą powiedzieć coś o tym jak z "przetrwaniem" padów i pałąka ? Jak wiadomo w PM-3 i PM-2 nie najlepiej z tym. Łuszczy się dziadostwo po paru latach. AKG K550 II też to samo. Pady ok - można zmienić. A jak z pałąkiem w D7k ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik @ForeseenQuasar @Tytus1988... dyskusja zrobiła się ciekawa i o to mi chodziło. Wniosek na razie nasuwa mi się taki, aby tylko skrócić kabel do 1,3m z jack 3,5 mm. Będzie wygodniej ( do DAPa), bez ingerencji w piękne słuchawki. Jeśli mówicie ze ten kabel jest dobrej jakości to niech na razie zostanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Wszystko fajnie - czy własciciele D7k mogą powiedzieć coś o tym jak z "przetrwaniem" padów i pałąka ? Jak wiadomo w PM-3 i PM-2 nie najlepiej z tym. Łuszczy się dziadostwo po paru latach. AKG K550 II też to samo. Pady ok - można zmienić. A jak z pałąkiem w D7k ?

Pady się łuszczą, jak każde zresztą. Są zamienniki i to sporo ze skóry owczej, syntetycznej, itd. Pałąk u mnie wygląda jak nowy. Regulacja pałąka również "chodzi" idealnie i pewnie trzyma. Widać, że solidne wykonanie, stara szkoła. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Pady się łuszczą, jak każde zresztą. Są zamienniki i to sporo ze skóry owczej, syntetycznej, itd.

Z jednej strony racja, a z drugiej strony znalezienie, czy raczej dopasowanie takich, które nie sknocą oryginalnego brzmienia, nie będzie łatwe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight w tym wypadku też tak miewałem. Dlatego osobiście wolę pozostać przy oryginalnych, zużytych padach niż atrakcyjniejszych wizualnie nowych, na których zmiana jest najczęściej niekorzystna względem stockowych.

 

@Corvin74 mam nadzieję, że słuchawki Denona dzięki temu zabiegowi będą mogły cieszyć jeszcze częściej. Kabel jest wykonany z miedzi 7N i zdecydowanie lepszy od tego z moich W5000 (w środku słuchawek użyto miedzi 8N, ale na kablu poskąpiono i jest tylko 6N).

 

@The Grand Wazoo to cenię w wielu dawnych konstrukcjach, że wykonanie na tyle dobre, aby spokojnie mogły służyć ich użytkownikowi przez długi okres czasu. Denony D7000 jak najbardziej się do tego grona zaliczają. Egzemplarz pożyczony od @audionanik był przepiękny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Czyli "zaszczepili" Cię za pomocą Danonków ? :)

 

Wszystko fajnie - czy własciciele D7k mogą powiedzieć coś o tym jak z "przetrwaniem" padów i pałąka ? Jak wiadomo w PM-3 i PM-2 nie najlepiej z tym. Łuszczy się dziadostwo po paru latach. AKG K550 II też to samo. Pady ok - można zmienić. A jak z pałąkiem w D7k ?

 

W przypadku moich zarówno pady, jak i pałąk wyglądają na nówki, ani śladu łuszczenia ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności