Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.09.2020 o 20:41, Spawn napisał:

Też coś takiego pamiętam ale chyba nie był zbyt wylewny jeśli chodzi o większe detale albo niepamiętam. Może jak go wszyscy ładnie jednym chórem wywołamy to nam @krz opowie coś.

@vonBaron pożyczał ode mnie D9200 i je trochę porównywał z Z1R w tym okresie

Ogólnie dwie różne szkoły grania i miałem dylemat, które sobie zostawić. Ostatecznie zdecydował się na D9200, ale trochę ze względu na kwotę którą za nie dałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie takich dobrych słuchawek raczej nie oddaje się do lombardu, a przekazuje w dobre ręce, aby mieć możliwość ich ewentualnego odkupienia :))

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej3 najlepiej może wyrażą to słowa tej piosenki ;)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 20:12, audionanik napisał:

Chyba olał audio i nas. 

Tak, @Spawn. Niektórzy dojrzewają:D.

Żyję :D mam jedne słuchawki i w sumie nie czuję potrzeby mieszania sprzętem tak jak dawniej (i nie dlatego, że te sluchawki są idealne) :D

ale forum i niektórych użytkowników miło wspominam ;)@audionanikwidzę, że masz d7000 :D 👍

Edytowane przez bakus1233
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pojedynek gigantów :) 

 

Tak serio ciekawostka Denonowi nie zawsze kolor muszli wychodził taki sam. Moje z lewej bardziej brązowe, a po prawej bardziej bordowe kuzyna (już nawet osoby spoza świata audio pragną je mieć :D ). Porównaliśmy serie produkcji i moje są późniejsze. Seria pod pudełkiem zaczyna się od 9, a kuzyna od 8. Jego mają też raczej większy przebieg, bo widać nie tylko zmarszczenia, ale i mikropęknięcia na padach. Dźwiękowo obu nam wydaje się, że bordowe mają delikatnie pełniejszy bas. Mi dodatkowo wydaje się, że w moich więcej górnej średnicy. Charakterystyka mimo wszystko taka sama, więc raczej kwestia wygrzania. 

 

 

 

IMG_11.jpg

IMG_22.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynek gigantów  
 
Tak serio ciekawostka Denonowi nie zawsze kolor muszli wychodził taki sam. Moje z lewej bardziej brązowe, a po prawej bardziej bordowe kuzyna (już nawet osoby spoza świata audio pragną je mieć  ). Porównaliśmy serie produkcji i moje są późniejsze. Seria pod pudełkiem zaczyna się od 9, a kuzyna od 8. Jego mają też raczej większy przebieg, bo widać nie tylko zmarszczenia, ale i mikropęknięcia na padach. Dźwiękowo obu nam wydaje się, że bordowe mają delikatnie pełniejszy bas. Mi dodatkowo wydaje się, że w moich więcej górnej średnicy. Charakterystyka mimo wszystko taka sama, więc raczej kwestia wygrzania. 
 
 
 
IMG_11.thumb.jpg.89bf66ecfa76e71e62460ed95768fdfb.jpg
IMG_22.thumb.jpg.28ff79b52518aac45924b3e633a72e94.jpg
1. Trudno o identyczne kawałki drewna, to jednak naturalny materiał.
2. Nakładanie bejcy czy ręczne czy natryskowe ma swoje słabe punkty.
3. Sama bejca może mieć inny skład.
4. Lakier podobnie.
5. Jeśli słuchawki były wystawione na działanie UV też mogą zmienić kolor.

Także nic w tym dziwnego.@Michałczok o ile jeszcze tu zagląda bardziej by to wytłumaczył.
Da się to kontrolować lepiej ale to sporo podnosi cenę końcowego produktu.


Kabooom!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ale dość dawno Denon ah 7200, pytanie czy warto. Potrzebuję dość energetycznych słuchawek, które czasami wbiją mnie w fotel jakimś rockowym kawałkiem. Co nie znaczy, że słucham tylko takiej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, woza napisał:

Słuchałem ale dość dawno Denon ah 7200, pytanie czy warto. Potrzebuję dość energetycznych słuchawek, które czasami wbiją mnie w fotel jakimś rockowym kawałkiem. Co nie znaczy, że słucham tylko takiej muzyki.

Grado RS2e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado RS2e.
Słuchałem ale nie wbiły mnie w fotel.

Poszukać posłuchać czasami kupić warto, wielu tutaj przerzuciło sporo sprzętu choćby po to by zrozumieć czego szukają.

Od siebie polecił bym bardziej d5200.

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafia zrobic wrazenie, tylko trzeba im wzmaka dobrego zapodac. 
Widać z kartofla je słuchałem.

Dla mnie rs2e grają jak niższe serie SR czyli trochę wymuszony dźwięk i czuć że półka niżej niż RS1/RS1i które mam. No i średnio polecam używki headband w pięknym kolorze odbarwia.

Brakowało im dojrzałości, choć na swój sposób dla kogoś kto nie zna grado jest fajne bo to coś innego.

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No czas najwyższy dopisać się do klubu z D7000, posłuchałem i wiem zostaną ze mną na dłużej... mam otwarte Hifiman Arya, a teraz do kompletu zamknięte D7k

i tutaj mam do was pytanie, trochę irytuje mnie w D7k kabel... długi, nieodpinany na jack 6,3mm... czy rozsądne jest przerabianie słuchawek?


w pierwszej wersji w grę wchodzi skrócenie kabla do 1,3 m na jack 3,5 mm, w drugiej większa przeróbka polegająca na wstawieniu gniazd na 3,5 mm... otwiera to drogę do eksperymentów z okablowaniem i możliwość balansu..

 

zadaję sobie pytanie czy takie przeróbki to nie będzie trochę profanacja legendy? Czy ktoś z was miał takie przerobione słuchawki? Może jednak zostać z tym irytującym kablem? Dajcie znać co o tym myślicie.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

Jeszcze się nie namiał dobrze, a już go swędzi żeby psuć. Lepiej niech nie przerabia i cieszy się maniem i dźwiękiem, bo zmianą kabla nic wielkiego nie nawywija.

Ale do DAPa lepszy kabel krótszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lord Rayden napisał:

Ale do DAPa lepszy kabel krótszy

No o to chodzi...to dla mnie super słuchawki są, ale przez ten kabel całkowicie stacjonarne... a chciałoby się je zabrać na taras z DAPem... lub w podróż... już domek na wyjazdy im zamawiam 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności