Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, LuQi napisał:

 

Jeśli mnie pamięć nie myli to kolega @krz sprzedał Z1R na rzecz D9200, które sobie zostawił :)

Też coś takiego pamiętam ale chyba nie był zbyt wylewny jeśli chodzi o większe detale albo niepamiętam. Może jak go wszyscy ładnie jednym chórem wywołamy to nam @krz opowie coś.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, jeszcze chciałbym wrócić do "eufoniczności" Denonów d7000, co to @Spawn tak nią chętnie ciska w danonki.

Eufoniczność w audio można potraktować jako zaletę (płynność, gładkość muzykalność, harmonijność, przyjemne brzmienie), ale i jako niedostatek (ograniczona rozdzielczość, pudrowanie niewygodnej dźwiękowej prawdy lub, o zgrozo, połykanie transjentów!!!). Z jednej strony (tej dobrej) trochu się zgadzam; ale z drugiej nie - d7000 zbyt dobrze różnicują instrumenty grające unisono, duże i małe, grające staccato i legato, ostre i łagodne...więc sam już nie wiem co z tą społnową eufonicznością d7k...hę?

29 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Nie zdążyłem, bo po chwili starałem się ściągnąć je jak najszybciej ;)

No to grubo Ci nie podejszły. Ja tak nie miałem, pewnie dlatego udało mi się odnaleźć w nich położenie średnicy.:D

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik D7000 miały fantastyczną cechę sprawiania, że wszystko brzmiało koncertowo efektownie, z dużą energią ale i super przyjemnie przez dużą barwność, wypasiony bas oraz aksamitną gładkość z wysokimi tonami włącznie. To było dla mnie soczyste i mega fajne granie. Natomiast patrząc od kąta audiofilskiej wysokiej wierności to akurat bym powiedział że bardzo słabo wypadały.

 

Słuchawki transparentne potrafią być do pewnego stopnia zarówno przyjemne jak i nieprzyjemne, cieplejsze i chłodniejsze w zależności od tego co znajduje się przed nimi. Reagują na jakość nagrania i sposób jego realizacji i akurat tego D7000 nie pokazują ani trochę. Na nich wszystko i na wszystkim brzmi fantastycznie bo są bardzo mocno podbarwione, tyle że to makijaż wysokiej klasy więc D7000 nie wyglądają jak lafirynda z pod latarni. Może pady są nasączone małą dawką LSD i dlatego brzmią tak przyjemnie i fajnie natomiast no nie jest to wierne czy transparentne granie. Eufoniczne, przyjemne, emocjonalne i piękne jak najbardziej.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuQi napisał:

Ja kiedyś porównywałem TH900 MKII z TH-610 i finalnie zdecydowałem się na te drugie ponieważ pierwsze okazały się jak dla mnie zbyt wyczynowe.

U m nie dokładnie taki sam był efekt porównania. W 900 brakowało mi średnicy i klimatu.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się dyskusja nt. 7000 ożywiła to bestialsko się wtrynie - czy ktoś posiada wiedzę gdzie można dorwać oryginalne pady? Moje już ledwo zipia. Pozamawialem zamienniki ale to nie to i boję się wymieniać bo raczej na pewno dźwięk mi się skasztani.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

Natomiast patrząc od kąta audiofilskiej wysokiej wierności to akurat bym powiedział że bardzo słabo wypadały.

Nie zgadzam się z "bardzo słabo".

 

16 minut temu, Spawn napisał:

aksamitną gładkość z wysokimi tonami włącznie.

Góra czasem wcale nie jest gładka. W ogóle to t1v1 są chyba gładsze od d7000.

 

22 minuty temu, Spawn napisał:

Słuchawki transparentne potrafią być do pewnego stopnia zarówno przyjemne jak i nieprzyjemne, cieplejsze i chłodniejsze w zależności od tego co znajduje się przed nimi. Reagują na jakość nagrania i sposób jego realizacji i akurat tego D7000 nie pokazują ani trochę.

Nooo nieeee, u mnie pokazują. Różnice między nagraniami słabej i dobrej jakości są na nich ogromne.

 

29 minut temu, Spawn napisał:

Na nich wszystko i na wszystkim brzmi fantastycznie

No nie, aż tak to nie jest.

 

30 minut temu, Spawn napisał:

są bardzo mocno podbarwione

Nazwałbym to raczej bardzo entuzjastycznym pokazywaniem kolorów i różnic/kontrastów między nimi. Podobnie o quteście jeden powie - podbarwiony, a inny ok.; o heglu hd25 jeden powie chłodny i szarawy; a inny - ok.

 

Muszę je bezpośrednio porównać do t1v1, ale jak ich słuchałem z godzinnym poślizgiem, to d7000 blisko do qutesta, a t1v1 do hegla hd25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Karmazynowy napisał:

Widzę, że się dyskusja nt. 7000 ożywiła to bestialsko się wtrynie - czy ktoś posiada wiedzę gdzie można dorwać oryginalne pady? Moje już ledwo zipia. Pozamawialem zamienniki ale to nie to i boję się wymieniać bo raczej na pewno dźwięk mi się skasztani.


A próbowałeś z zamienników tego modelu w wersji Sheepskin LINK? Ja je założyłem do TH610 i dźwięk praktycznie się nie zmienił więc może i z D7K by się fajnie spisały? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik zgadzam się całkowicie👍D7k prezentują rodzaj muzykalności, który cenię i z testowanych w tym roku słuchawek posiadały go, m.in. ATH-AWAS oraz Sonorousy X, gdzie dawka słonecznego ciepła, piękne barwy, łączyły się z bardzo dobrą stroną techniczną dźwięku, świetną dynamiką, bez łagodzenia transjentów. Dla mnie taka prezencja dźwiękowa była angażująca, przeplatając z sobą wspomniane przez Ciebie skrajności w eufoniczny, porywający dźwiękowy żywioł.

 

TH900 okazały się dla mnie zbyt "wyczynowe Vkowo". Znajomemu dla odmiany nie spodobały się wówczas moje Eleary ;)

 

Z chęcią poczytam o pojedynku D7k vs T1v1 :)

 

@Spawn Odrobinę podbarwiały, ale czyniły to z dużym smakiem i przekładało się to na lepszą indywidualizacje wokali oraz różnicowanie instrumentów. Fakturowanie było lepsze niż na W5000. Ponadto jak wspominałem w porównaniu na 34 stronie, w denonowych nagraniach z klasyką posiadały najbardziej naturalną barwę spośród wszystkich konfrontowanych wówczas słuchawek.

 

Premiowały lepszą jakość nagrań większą rozdzielczością, detalicznością, ale odbiór nawet tych gorszych pozostawał, przynajmniej dla mnie, ciągle satysfakcjonujący. Natomiast jasno - neutralne AP2000ti czasami wręcz potrafiły pokazać przy DAPie "cyfrowe piksele" w niektórych materiałach z yt. Wiem, że takie słuchawki kupuje się z myślą o dobrych realizacjach, ale jeśli ktoś podobnie do mnie lubi używać w ciągu dnia tylko jednej pary słuchawek lub planuję all roundery bez poszukiwania optymalnej synergii, to D7k lub zbliżone do nich sonicznie słuchawki będą dla niego bardzo dobrą opcją. 

Edytowane przez Tytus1988
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Spawn napisał:

 

Bezpośrednio to ja posiadałem jednocześnie T1 i D7000 przez pewnie 2 lata ale ok :)

Przecież wiem. Nie wiem więc czemu tak przesadzasz. Masz sporo racji, ale  z tą wiernością nie jest źle w d7000; a z różnicowaniem nagrań to już wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłocić się nie będe bo mój punkt widzenia to kilka lat wstecz, a i nasze egzemplarze mogą grać inaczej przez choćby większe czy mniejsze rozklapcianie padów czy coś. W każdym bądź razie D7000 dla mnie uśredniały jakość nagrań. To dobrze bo podbijały jakość tych słabych ale też jak by nie potrafiły skorzystać z wszystkich informacji i dynamiki z tych najlepszych. Grały na ocene 8 na 10 na wszystkim. Na ten przykład Staxy potrafily zagrać na 10/10 ale równie dobrze i 6/10 na czym innym. Wada to czy zaleta, to zależy. Moim zdaniem dodatkowe endorfiny w dźwięku D7000 bez napinki to ich największa zaleta. Jak by to był jakiś konkurs śpiewu to by nie miały szans wygrać bo rzemiosło jednak nie to ale dostały by z pewnością nagrodę publiczności bo rozruszały by cały amfiteatr i zostały gwiazdą wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audionanik napisał:

Góra czasem wcale nie jest gładka. W ogóle to t1v1 są chyba gładsze od d7000.

Góra w D7000 do najgładszych nie należy. Tyle pamiętam z ostatniego porównania ich do np. Grado PS1000. Wpinane były do Meyer Corda Classic. Ten sprzęt również Denonom leży. I sam właściciel D7000 to powiedział, że w Grado góra gładsza. Poza tym podobały mu się, bo też jest to granie z podobnej bajki mimo, iż nie identyczny balans tonalny. 

Cytat

Muszę je bezpośrednio porównać do t1v1, ale jak ich słuchałem z godzinnym poślizgiem, to d7000 blisko do qutesta, a t1v1 do hegla hd25.

Jeśli chodzi o moje modzone T1 v1, to głupi filterek ferrytowy w odpowiednim miejscu podpięty zmienia charakter góry, średnicy i sceny. Np. przez ostatnie dwa dni słuchałem T1 w wersji z lekko dobarwioną średnicą, precyzyjną, acz nienachalną górą, nie grającą pierwszych skrzypiec, ale długo nie wytrzymałem z tym nadmiarem powściągliwości i przeszedłem na coś bardziej rozbuchanego przestrzennie i jednocześnie neutralnego pod względem barwy. Taka bardziej rozwinięta wersja tego, co ostatnio słuchałeś. Chociaż ta z przedwczoraj byłaby na pewno atrakcyjna dla wielu forumowiczów - te kolorki, spokój, introwertyzm sopranów... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś chętny na wymianę odłuchową swoich D7000? Mam do zaproponowania jedne z słuchawek z mojej sygnatury, do wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi cieszę się, że już do Ciebie dotarły. Jestem bardzo ciekaw pierwszych wrażeń, niezależnie od tego, jakie będą :))

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek po krótkim odsłuchu powiem tyle.. teraz już wiem co mieliście na myśli pisząc, że te słuchawki są wyjątkowe! Tak jakoś wyszło, że pierwszym kawałkiem jaki wybrałem do odsłuchu był „Hello” Adele. Włączyłem.. słucham.. i pierwsza myśl jaka mi wpada do głowy jest taka, że ostatni raz z taką przyjemnością słuchałem tego utworu siedząc przed naprawdę dobrym stereo! Wtedy też miałem podobne ciary na plecach jak w tym momencie. Pierwsze wrażenia są mega pozytywne. Ehhh muszę ochłonąć, chyba pójdę pobiegać, a później ciąg dalszy tego spektaklu :wub:

 

7 minut temu, Corvin74 napisał:

@LuQi jak Ci nie podejdą, to wal do mnie😇


Zanotowałem :) 

Edytowane przez LuQi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine niektórzy użytkownicy jeszcze posiadają DT150 :)

 

@The Grand Wazoo teraz jest ten czas :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Palpatine napisał:

Żeście nakręcili hype na słuchawki sprzed dekady jak ostatnio na DT150 sprzed dwóch .

Cześć się nawet nabrała i kupiła je na chwilę :P

 

Ale przynajmniej wiadomo, że to nie sztuczny hype bo żaden sklep/dystrybutor/producent nic nie zarobi :D

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn zgadzam się👍Tym bardziej, tak dobre w swojej półce cenowej jak Denony D7000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Żeście nakręcili hype na słuchawki sprzed dekady jak ostatnio na DT150 sprzed dwóch .

Niedawno modowałem DT150 i po zmianie padów, to są naprawdę w porządku słuchawki :), ciężko mi było się do czegoś przyczepić w brzmieniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności