Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Mcarto napisał:

D7000/D7200

Łączenie tych słuchawek ze sobą wywołuje u mnie niesmak i chęć protestu.

Co do basu to w d7000 nie jest aż tak napompowany jak w th900, ale nadal nie jest to bas audiofylsky, czy "techniczny" (choć w sumie nieźle se radzi).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majkel napisał:

To musiał być właściciel gubiącego się wzmacniacza.

No na pewno wzmacniacz ma tu sporo do powiedzenia, ale mimo wszystko bas w D7000 do najszybszych nie należy.

6 godzin temu, audionanik napisał:

Co do basu to w d7000 nie jest aż tak napompowany jak w th900, ale nadal nie jest to bas audiofylsky, czy "techniczny" (choć w sumie nieźle se radzi).

Nie porównywałem bezpośrednio, ale z pamięci mam wrażenie, że jednak w D7000 było go więcej. Co nie znaczy, że mocniej "kopał" (bo to na pewno nie), tylko bardziej "mruczał".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audionanik napisał:

Nieeee, w th900 było więcej...i jeszcze subiektywnie "powiększony", bo kontrastujący z odchudzoną, "wciśniętą, upakowaną do góry" średnicą.

Nic dodać, nic ująć, całe th900. Dodałbym, że na zdjęciach wyglądają lepiej jak na żywo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, audionanik napisał:

Nieeee, w th900 było więcej...i jeszcze subiektywnie "powiększony", bo kontrastujący z odchudzoną, "wciśniętą, upakowaną do góry" średnicą.

Nie wiem jak MK2, o których pewnie piszesz, ja słucham ostatnio MK1 z kabelkiem OCC7N + Meizu Pro 5, które trochę dociążają średnie tony i łagodzą "drącą japę". Chyba to głównie ten kabelek robi tą robotę, bo na wzmaku (neutralnym lub może nieco rozjaśniającym) też się ich fajnie słucha.

A jeszcze jedna sprawa, mam ostatnio tzw "jasne" (jak na mnie) upodobania, czyli pewnie coś koło neutrala. To mi się zmienia w czasie, 2 miesiące temu odblokowałem trzeci basreflex w moich BossHiFi B8 i wciąż mi było trochę mało basu, a obecnie jest go zdecydowanie za dużo.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kiedyś sprowadzić na odsłuchy D7200 i przetestować bo inaczej się nie da.

Gdyby nie ten pałąk w D5200 to może by pozostały bo dźwięk był jak najbardziej w porządku. Jedynie małe ale miałem do basu którego momentami było za dużo i lekko wycofanego wokalu jak w AKG k712 pro które też miałem niedawno okazję porównywać.

D7200 podobno mają mniej basu i lepszą średnicę jak D5200 - może to będzie złoty środek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pytanie do osób znających D7000, które je kiedyś posiadały lub nadal posiadają.. Z jakim sprzętem zgrywały się Wam najlepiej? Z czym je najlepiej parować by zagrały na miarę swoich możliwości? Pytam bo być może będę miał okazję w końcu poznać tę Denonową legendę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi u mnie najlepiej grały podłączone bezpośrednio do mojego wzmacniacza lampowego 2A3, z neutralniejszym kompletem lamp sterujących, chociaż zagrają bardzo dobrze ze wszystkiego, jak wspomina @The Grand Wazoo. Cieszę się, że będziesz miał możliwość je wypożyczyć oraz skonfrontować bezpośrednio z również świetnymi Fostexami TH610. Jak już znajdą się u Ciebie, koniecznie daj znać:) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Sytuacja podobna do tej z hołkami.

 D7000, to takie słuchawki, dla których warto inwestować w jakość toru... ale też grają co najmniej dobrze ze wszystkiego co nie jest kaszaną - ja właśnie w tym momencie słucham ich prosto z macbooka i nie czuję niedosytu SQ, ani tym bardziej niesmaku.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi W tym samym czasie co D7000 miałem też Staxy, z hybrydowym wzmacniaczem ważącym 4 kilo, dobranym specjalnie pod nie DACiem i dobranymi specjalnie pod nie interconnectami oraz audiofilskim kablem USB i D7000 z telefonu grały trochę gorzej.

 

@LuQi D7000 mają z fabryki kabel miedziany 7N OFC (99.99999 czystości)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

@LuQi, pomijając fakt, że jestem przeciwny masakrowaniu klasyków, to kabel w d7000 jest po prostu dobry, więc jego wymiana jest bez sensu - to zbędna onania.

 

Tak wnioskuję po wypowiedziach powyżej, ale chciałem się tylko upewnić :) I jestem podobnego zdania co Ty.

Edytowane przez LuQi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kabel jest solidny, ale podejrzewam, że solid core mógłby trochę bas przyspieszyć bez zbytniej zmiany tonalności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

@LuQi, pomijając fakt, że jestem przeciwny masakrowaniu klasyków, to kabel w d7000 jest po prostu dobry, więc jego wymiana jest bez sensu - to zbędna onania.

2 godziny temu, LuQi napisał:

 

Tak wnioskuję po wypowiedziach powyżej, ale chciałem się tylko upewnić :) I jestem podobnego zdania co Ty.

 

Mi pozostaje się tylko z Wami zgodzić. Te słuchawki są piękne w oryginalnym wydaniu i nie należy w nie ingerować. Ba jakakolwiek modyfikacja to uszczerbek ich wartości.

Denony to kwintesencja tego co nazywamy muzykalnością :) @LuQi jestem ciekaw jak wypadną Twoim zdaniem przy TH-610. Na pewno warto ich posłuchać i jeśli masz taką możliwość to należy z niej skorzystać.

Wiele droższych słuchawek nigdy nie uzyska statusu kultowości jak Denony :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wszystkie odpowiedzi. Lajki mi się skończyły, ale uzupełnię niebawem ;) Potwierdziliście moje przypuszczenia, tym bardziej nie mogę się doczekać kiedy będę miał okazję ich posłuchać :) Z pewnością porównam je z moimi TH-610, które bardzo lubię i cenię.

 

Jeśli ktoś jeszcze chciałby podzielić się opiniami odnośnie D7K i połączeniami z jakimi ich używacie/używaliście to chętnie poczytam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj moje uszy mają 6,5 cm i nie miałem problemu z ich umieszczeniem, ani dyskomfortem przy dłuższym odsłuchu. Dla mnie mogłyby nawet  odrobinę mocniej przylegać do głowy :)

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności