Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

@neonlight Moim zdaniem zasługujesz na jakiś medal od Denona za polecanie D7000. Ja po Twoim wpisie na forum kupiłem je i jestem megazadowolony! Gdyby tylko mialy jeszcze średnicę taką, jak CD3k to byłyby to najlepsze dynamiki ever!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że te Denony to rzeczywiście mocny zawodnik - choć to nie nowość w sumie. :) I od razu najlepsze aukcje z ebaya poznikały. 

Tak z opisów to wynika, że mogłyby mi się spodobać, bo ja nie lubię brzmieniowej napinki. A może nie tyle co najlepsze brzmienie jakie do tej pory usłyszałem, co najbardziej zapadające w pamięć i oddziałujące na wyobraźnię to były mocno "ululane" na konkretnej konfiguracji sprzętowej HM5 z pierwszych wypustów - coś na zasadzie odpowiedniego klimatu, który - jak wnioskuję - w D7000 jest już fabrycznie. Może kiedyś się na nie skuszę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w pewnych gatunkach muzycznych, jak jakiś EDM, rapsy i inne lo-fi sprawdza się to po prostu dobrze. Są też bardzo wygodne, więc można się tym zepsuciem cieszyć długo. Są gatunki, w których puszczanie audiofilskich bąków nic nie wnosi.

 

No ale cena tych słuchawek, gdy były nowe to dobry żart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ta seria Music Maniac (przynajmniej D600 i D7100) to na brak basu i wysokich nie może narzekać. Właściwie bardziej audiofilsko strojone były sporo tańsze D321 od nich. Ot, ciekawostka :)

 

Co prawda krótko miałem D7100 ale z pamięci to zupełnie inny bas niż w Edition 9. W ogóle te D7100 to chyba najbardziej syntetyczne słuchawki jakich słuchałem, może oprócz AKG K540. Ale jakość miały jednak nie najgorszą całościowo. A sam dźwięk? Maksymalna, niemiłosierna wręcz V-ka z podbitym niskim basem i wysokimi tonami rodem z samochodu Kia Venga z ustawionymi sopranami na maksa. Czegoś takiego nie słyszałem nawet w Ultrasone PRO900, które też grają mocną V-ką, ale tam ogólny charakter był sporo bardziej misiowaty. Ale ta objętość basu! Świetny niski. Brak sybilacji. No ciekawe były mimo wszystko, to na pewno. Faktycznie rapu chyba na niczym innym mi się lepiej nie słuchało. W tych cenach w jakich one się teraz pojawiają to ciekawie byłoby mieć takie słuchawki nawet jako odskocznię. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem one są bardzo czułe na ostre źródła - łatwo je "ukrzykliwić". Bas jest bardzo dobrej jakości i łupie jak trzeba - szkoda tylko, że średnica gra w innej lidze...

 

Podobną szkołą grają CA Cascade. Tylko to granie o klasę lepsze i bliskie określenia "drogie, ale warto". Tam też jest chyba nawet więcej basu.

 

To są dobre słuchawki, ale za te Denony jako nowe więcej niż 2k bym nie dał, a swego czasu kosztowały chyba ponad 5... Co proszę? Wygląd i wykonanie też raczej odpustowe. Stojak fajny. Kabel (ten 6,3) wydaje się być solidny, ale splitter umieścili tak nisko chyba na złość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ile razy zahaczyłem splitterem o wystające biurko to ja tylko wiem :D Co do basu, to chyba znak rozpoznawczy tych słuchawek i trochę szkoda, że w D7200 go ugrzecznili. Choć tam poszli właśnie bardziej już po audiofilski rozum do głowy - same słuchawki znacznie stonowane brzmieniowo. 

 

Średnica - pełna zgoda. Grała gdzieś tam sobie w tle raczej. Ale przynajmniej wokale nie syczały. 

 

Kwestii ceny wolałbym nie komentować szerzej bo ostatnie słuchawki które były dla mnie w pełni opłacalne bez zastanawiania się co i dlaczego tyle, to chyba jakieś po modach Perula, ewentualnie Hawki/Owle ale to jeszcze przy założeniu że ktoś tam pomyślał o designie i komforcie użytkowania. Jest to element toru za który trzeba płacić jeśli się chce nim cieszyć i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Compton napisał:

@Karmazynowy, czy udało Ci się znaleźć jakieś sensowne zamienniki padów do D7k?

 

Nie, przyszły chinole od 2 różnych sprzedawców ale wszystkie średnie, tzn. jakościowo całkiem ok ale dużo niższe niż fabryczne. Siedzę na fabrycznych dopóki się nie rozłożą do końca (niewiele brakuje) bo na pewno na chińskich mi się zmieni dźwięk. Nie próbowałem ich jednak zakładać, bo boję się, że fabryczne mogą tego nie przeżyć.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Compton napisał:

 

Nie wiem, ciężko powiedzieć bo nie pokazują zdjęcia tyłu pada a tu jest problem w chińskich - są za niskie. Fabryczne z tyłu są grubaśne.

Jak masz możliwość od Barona to bierz i sprawdzaj, może akurat spasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności