Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, retter napisał:

Opisz dokładnie bo ciekawość do d7000 została ;)
Ogólnie fabryczne 9200 są lepsze od 5200 to jasne.
Ale zmiana kabla czy padów też sporo zmienia.


- Tapatalk
 

Kiedyś słuchałem D7000 porównując bezpośrednio z modowanymi CAL - dość podobna charakterystyka, ale D7000 miały sporo większą (bardziej odległą) scenę i wysokie tony były lepsze jakościowo, nie takie szorstkie jak w CAL i lepiej rozciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pabloj napisał:

@Perul Tylko drobny szczegół: cena 10 razy taka ;)

to chyba normalne, w końcu zastosowana technologia 5 razy taka i materiały 5 razy takie, co razem daje 10 razy większą cenę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to się jeszcze przekładało na kilkukrotnie lepszy dźwięk :D A to tak kolorowo nie ma, każde 5-10% lepiej to chyba właśnie 2 razy drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, opiszecie mi jakoś dokładniej bas w D9200? Nadaje sie to do słuchania elektroniki i różnych basowych ciężkich rzeczy, jakichs narwanych rockowych mieszanek itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, John Grado napisał:

Panowie, opiszecie mi jakoś dokładniej bas w D9200? Nadaje sie to do słuchania elektroniki i różnych basowych ciężkich rzeczy, jakichs narwanych rockowych mieszanek itp?

Do elektroniki i ciężkiego grania bym ich chyba nie wybrał, chociaż wg mnie bas mają bardzo dobrej jakości. Potrafi zejść baaardzo nisko, a bas jest szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

D7000 są super, mi też weszły niesamowicie. No i w ładnym stanie kupiłeś. :)
Jak dla mnie to są najlepsze słuchawki ze wszystkich wypustów fosterowego drivera które znam: D2000, D7200, TH610, TH900v1, TH-X00.

 

Po prostu czysty fun wysokiej jakości ale z klasą. Bas jest obszerny i miękki, nawet trochę poluzowany, a średnica mimo, że złocista to jest lekko wycofana, ale jakoś to razem wszystko współgra ze sobą. No i scena jest bardzo obszerna, zdecydowanie ponad przeciętną w zamkniętych.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vonBaron napisał:

@Karmazynowya TH-900 słyszał?

 

Ogólnie wygląda na to że wspólna cechą Denonow jest muzykalna i barwna średnica. 

Tak, napisałem 800 zamiast 900. Nie podobały mi się, za duza Vka i za ostra góra. Bas i scena super.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem D7000 dłuższy czas i mimo że nie jest to mój styl grania to ich największą zaletą jest eufoniczność i łatwość grania wszystkiego i ze wszystkiego. Podpinasz pod telefon, odpalasz youtuba i nadal jest wysoka klasa i do tego jaka emocjonalna. Wśród zamkniętych lepiej zagrały mi tylko Z1R. Wśród otwartych wole tylko Staxy i Beyery T1 v1, ale jedne i drugie już z dobranym torem i na lampach. D7000 nie wymagają takich zabaw.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Play napisał:

A ktoś mógłby napisać kilka słów nt. D2000 w porównanio do D7000 i za ile warto je kupić w przyzwoitym stanie?

 

Jak kupisz w okolicach 700-800 zł w dobrym stanie to D2000 to nadal bardzo dobry wybór. Ostatnio na headfi widziałem w okolicach 600zł + opłaty. Zachowują podobny kierunek co D7000 choć nie są tak wymuskane, nie mają tego ostatniego sznytu to nadal są to bardzo przyjemne w odsłuchu słuchawki, ciut ciemniejsze, równie fajne scenicznie, choć już nie tak fajnie poukładane i z podobnym, miękkim basem. Są jeszcze wygodniejsze niż 7k, bo lżejsze. Jako takie "woły robocze" na codzień sprawdziłyby się znakomicie. Także do pracy, jeśli nie potrzebujesz super izolacji. No i grają ze wszystkiego, tak jak 7k.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

Jak kupisz w okolicach 700-800 zł w dobrym stanie to D2000 to nadal bardzo dobry wybór. Ostatnio na headfi widziałem w okolicach 600zł + opłaty. Zachowują podobny kierunek co D7000 choć nie są tak wymuskane, nie mają tego ostatniego sznytu to nadal są to bardzo przyjemne w odsłuchu słuchawki, ciut ciemniejsze, równie fajne scenicznie, choć już nie tak fajnie poukładane i z podobnym, miękkim basem. Są jeszcze wygodniejsze niż 7k, bo lżejsze. Jako takie "woły robocze" na codzień sprawdziłyby się znakomicie. Także do pracy, jeśli nie potrzebujesz super izolacji. No i grają ze wszystkiego, tak jak 7k.

Dołożyć 3-4 stówki i masz pewnie dużo lepsze D5200 które miałem dziś okazję posłuchać.

To najłagodniejsze, najcieplejsze, funowe słuchawki Denona jakie słuchałem. świetnie grają wprost z telefonu (to taka wspólna cecha Denonów i Fostexów że grają dobrze z byle czego) i bardzo dobrze tłumią.

Za cenę 1100-1200 ciężko mi znaleźć lepsze zamknięte z drugiej ręki.

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Dołożyć 3-4 stówki i masz pewnie dużo lepsze D5200 które miałem dziś okazję posłuchać.

To najłagodniejsze, najcieplejsze, funowe słuchawki Denona jakie słuchałem. świetnie grają wprost z telefonu (to taka wspólna cecha Denonów i Fostexów że grają dobrze z byle czego) i bardzo dobrze tłumią.

Za cenę 1100-1200 ciężko mi znaleźć lepsze zamknięte z drugiej ręki.

 

No ja bym nie powiedział, że dużo lepsze, może i lagodniejsze D5200 są, ale z kolei niezbyt rozdzielcze i scena mniejsza od D2000. Wygoda też po stronie D2000. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności