Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, vonBaron napisał:

A jednak WW pasuje choć wtyki trzymają się na słowo honoru ;)

Bałem się że będzie jeszcze jaśniej a tu nic z tych rzeczy, góra już tak nie sieje, średnica nabrała większej masy i dociążenia, podoba mnie się to :D

Z lepszym kablem wolę chyba D9200 od Z1R.

No to namieszałeś teraz.

Kurczę, żałuję że rok temu na AVS ich nie posłuchałem, bo nie chciało mi się czekać w kolejce ;)

A powiedz, jak ma się ich przestrzenność do np. TH900 lub Z1R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vonBaron napisał:

A jednak WW pasuje choć wtyki trzymają się na słowo honoru ;)

Bałem się że będzie jeszcze jaśniej a tu nic z tych rzeczy, góra już tak nie sieje, średnica nabrała większej masy i dociążenia, podoba mnie się to :D

Z lepszym kablem wolę chyba D9200 od Z1R.

Ja mam z kolei pytanie o wygodę użytkowania, czy pałąk nie uwiera po czasie w czubek głowy? Zarówno z 5200 jak i z 7200 z czasem zaczynałem odczuwać dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra, na poziomie obu tych słuchawek, może nawet lepsza ale to musiałbym tamtych posłuchać jeszcze raz.

Pluj sobie teraz w brodę ;)

D7200 to jednak model o 1.5 klasy gorszy.

Teraz, Thar napisał:

Ja mam z kolei pytanie o wygodę użytkowania, czy pałąk nie uwiera po czasie w czubek głowy? Zarówno z 5200 jak i z 7200 z czasem zaczynałem odczuwać dyskomfort.

Wczoraj przesiedziałem w nich 2.5h dziś już 1.5 leci i zero dyskomfortu, wydaje mi się że pałąk w D9200 ma więcej wypełnienia od D7200 ale to może być tylko złudzenie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się co do wygody. Naczytałem się, że pałąk niewygodny w 7200, ale w 9200 nic mi nie przeszkadza. Mogę się jedynie przyczepić do padów, bo są twarde, ale też jeszcze nowe. Może z czasem będzie lepiej.

Ogólnie nie czuję dyskomfortu, ale po przejście na Z1R różnica jest znaczna. Tego bym oczekiwał w każdych flagowych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze zrealizowanym albumie ciężko się odkleić od D9200, czarują swobodą grania, dynamiką i bezpośredniością, dźwięk chce wręcz wyskoczyć z tych słuchawek.

Śmiało mogę stwierdzić że to najlepsze zamknięte jakie miałem od dawna u siebie, Z1R mają świetną scenę i są bardzo muzykalne ale przy Denonach tętno rośnie bardziej.

Ahh że nie wziąłem ich wtedy z tego lombardu....

Japońce umią w słuchawki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak D9200 ale Z1R są mistrzami wygody.

Miałem sporo nauszników na swoim łbie, ale to co zrobiło Sony jest niedoścignione u nikogo.

Ja mam prywatny top4 pod względem wygody - z1r, NightOwl i Empyrean, ethery.

 

 

 

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochy i achy nad D9200 ciąg dalszy 😁

Z1R  niby maja lepsza scenę, holografie i są wygodniejsze ale to Denony podobają mi się coraz bardziej. 

Ciemniejsze nagrania grają lepiej chyba od moich Clearow, solówki gitar, instrumenty dęte i smyczkowe wypadają na D9200 rewelacyjnie.

Niesamowicie wciągają w nagranie. 

Przypominają mi  trochę takie ulepszone LCD-XC. 

Szkoda że są tak mało popularne ale może po moich wypocinach trochę się to zmieni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier robi swoje!
Jest wiele lepszych technicznie słuchawek ale to denony przyjemnie się słucha. Choć mogli by dopracować projekt w kilku aspektach.

D5200 nie mają konkurencj, ale zamiast 9200 wolałbym ethery C czy nawet aeony 2.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Ochy i achy nad D9200 ciąg dalszy 😁

Z1R  niby maja lepsza scenę, holografie i są wygodniejsze ale to Denony podobają mi się coraz bardziej. 

Ciemniejsze nagrania grają lepiej chyba od moich Clearow, solówki gitar, instrumenty dęte i smyczkowe wypadają na D9200 rewelacyjnie.

Niesamowicie wciągają w nagranie. 

Przypominają mi  trochę takie ulepszone LCD-XC. 

Szkoda że są tak mało popularne ale może po moich wypocinach trochę się to zmieni. 

 

A możesz porównać do TH900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20191126_195243_HDR.jpg

D9200 są rowniejsze, bardziej szczegółowe, spojniejsze, bardziej angażują w muzykę. 

TH-900 w sumie tylko mogą im podskoczyć scena i wygoda. 

Góra w D9200 jest bardziej szczegółowa, jest jej więcej ale jest jednocześnie łagodniejsza niż w TH-900.

Średnica to zdecydowanie konik Denonów, bardzo szczegółowa, bliska, wokale pieszczą uszy.

Bas w sumie bardzo podobny, musiałbym posłuchać 1:1 żeby ocenić dokładniej.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, retter said:

Papier robi swoje!
Jest wiele lepszych technicznie słuchawek ale to denony przyjemnie się słucha. Choć mogli by dopracować projekt w kilku aspektach.

D5200 nie mają konkurencj, ale zamiast 9200 wolałbym ethery C czy nawet aeony 2.

- Tapatalk
 

Denony D5200 nie mają konkurencji wg Ciebie ale rozumiem, że w swojej kategorii cenowej tj do powiedzmy 2.5tyś zł tak?
A co np z ATH W1000Z, które teraz też są po obniżce, 1900zł chyba, nie startują do nich? Lub Fostex TH610?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony D5200 nie mają konkurencji wg Ciebie ale rozumiem, że w swojej kategorii cenowej tj do powiedzmy 2.5tyś zł tak?
A co np z ATH W1000Z, które teraz też są po obniżce, 1900zł chyba, nie startują do nich? Lub Fostex TH610?
Do 5k nie widzę konkurencji jako takiej, tylko preferencje bardziej.

AT jakoś nie leżą mi.

Ale to moje osobiste podejście i skrzywienie do średnicy czy tego co robi papier jako membrana. Lepiej technicznie się da tylko czy o to chodzi w przyjemności z słuchania muzyki?

W skrócie denonów słucha się z przyjemnością i to widać u wielu ludzi taki objaw. Choć może to opłacony spisek ;D

- Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter Tylko do 5k, pomijając już inne firmy, to są jeszcze D7200 (2900 zł teraz chyba). To co nie warto dopłacać? Czytałem tutaj chyba opinie, że najbardziej warto kupić D5200 i zmienić im kabel, tylko nie pamiętam na jaki, czy czysta miedź czy domieszka srebra. Ciekaw jestem też jak dobrze zrobiłaby im dziurka XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7200 grają bardziej otwarcie detaliczne soprany bo są bardziej otwarte = słabo izolują.

W 5200 poprawili izolację kosztem sopranów sceny powietrza.

To bardziej kwestia preferencji co kto woli, ja dla zamkniętych wolałem więcej dołu do metalu / rocka niż oferują 7200.

Średnica w BD T5 mi nie leży więc też odpadły.

A kabel to już kto co woli i chce.@MFRD sprzedaje moje, testował z moim kablem zapytaj też jego co sądzi.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 22:57, Karmazynowy napisał:

Inny otwór na ucho mają co zmieni dźwięk, a ja nie chcę go zmieniać. Czekam na te chińczyki.

A te?

https://allegro.pl/oferta/denon-ah-d2000-d5000-d7000-pady-nauszniki-gabki-8724635943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, krz napisał:

 

To są chińczyki ale z marżą 100% dla Januszexa.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wczoraj AH-D5200, ogólnie bez rewelacji, pod względem muzykalności do AH-D7000 nie mają startu. Na AVS słuchałem za to AH-D9200 i to był na pewno

wyższy poziom grania, aczkolwiek i tak wybrałbym "stare" AH-D7000, ze względu na łagodniejsze soprany i bardziej muzykalną średnicę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wczoraj AH-D5200, ogólnie bez rewelacji, pod względem muzykalności do AH-D7000 nie mają startu. Na AVS słuchałem za to AH-D9200 i to był na pewno
wyższy poziom grania, aczkolwiek i tak wybrałbym "stare" AH-D7000, ze względu na łagodniejsze soprany i bardziej muzykalną średnicę.
Opisz dokładnie bo ciekawość do d7000 została ;)
Ogólnie fabryczne 9200 są lepsze od 5200 to jasne.
Ale zmiana kabla czy padów też sporo zmienia.


- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności