Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, Destruktor napisał:

Dekoni do TH900? Wedlug producenta pasuja

Inny otwór na ucho mają co zmieni dźwięk, a ja nie chcę go zmieniać. Czekam na te chińczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Danonki z serii 5, 7 i 9 mają przetworniki biocelulozowe? Zastanawiam się mocno nad 5200 skoro zmiana kabla tak dobrze im robi i dużo lepiej izolują od 7200. Posiadam akurat kabel XLR 8 żyłowy z połączenia miedzi i miedzi złoconej więc może byłoby fajnie i stosunkowo 'tanio' załatwić temat zamkniętych słuchawek w mojej kolekcji 😜 (Biocelulozowych jeszcze właśnie nie mam).

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Danonki z serii 5, 7 i 9 mają przetworniki biocelulozowe? Zastanawiam się mocno nad 5200 skoro zmiana kabla tak dobrze im robi i dużo lepiej izolują od 7200. Posiadam akurat kabel XLR 8 żyłowy z połączenia miedzi i miedzi złoconej więc może byłoby fajnie i stosunkowo 'tanio' załatwić temat zamkniętych słuchawek w mojej kolekcji  (Biocelulozowych jeszcze właśnie nie mam).
Tak mają bioceluloze, 7 i 9 maja dodatkowo pokrytą nanorurkami co otwiera i podkreśla soprany a 5 oraz 9 lepiej izolują. Ale wówczas ostrożnie kablami z dodatkiem srebra sprawdzałem na 9200 i już mi było za dużo za ostro.
Taniej 5 i mała domieszka srebra niż 9 i czysta miedz ale to nadal rzecz gustu kto ile czego lubi.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Tomka @krz za pożyczenie swoich Denonów D9200 na odsłuch :)

Nie wiem czemu w recenzjach często są opisywane jako ciepłe gdzie jest zupełnie odwrotnie, są chyba jeszcze jaśniejsze od moich Clear.

Niemniej jak na swój styl grają bardzo dobrze, szybko, energicznie, bardzo dobra scena, bas jak z lepszych otwartych, średnica bardzo czysta i klarowna (ogólnie całe grają bardzo czysto co zadziwia), jedyne co mi przeszkadza to spora ilość sopranów.

Bardzo dobra alternatywa dla TH-900.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, retter napisał:

Bo do d9200 trzeba dać miedzi occ i będzie łagodniej.

Ale D9200 chyba w stocku są z OCC ale 6N?

22 minuty temu, vonBaron napisał:

Podziękowania dla Tomka @krz za pożyczenie swoich Denonów D9200 na odsłuch :)

Nie wiem czemu w recenzjach często są opisywane jako ciepłe gdzie jest zupełnie odwrotnie, są chyba jeszcze jaśniejsze od moich Clear.

Niemniej jak na swój styl grają bardzo dobrze, szybko, energicznie, bardzo dobra scena, bas jak z lepszych otwartych, średnica bardzo czysta i klarowna (ogólnie całe grają bardzo czysto co zadziwia), jedyne co mi przeszkadza to spora ilość sopranów.

Bardzo dobra alternatywa dla TH-900.

To, co mi jeszcze napisałeś na PW, daje mi sporo do myślenia.

@krz dał za nie ok 3k, i w tej cenie należałoby je rozpatrywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy kabel jest jednym z lepszych jakie miałem okazje testować, lekki i bardzo elastyczny.

Przełączyłem teraz IDSD w tryb BP i jest lepiej, góry trochę ubyło.

Nie dziwię się @krz że ma taki mentlik w głowie bo D9200 i Z1R to kompletnie różne słuchawki.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, retter napisał:

Może być i 6n i 9n ale liczy się też średnica i pojemność kabla w tym przypadku.
2-4x większa średnica robi swoje.

Nie napisałeś jakiej czystości ma być tam miedź OCC, dlatego się zapytałem.

O 9N to szczerze, nie słyszałem, ale liczę na link od Ciebie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzeka mnie ta wyjątkowa czystość w D9200 jak i muzykalność znana z D7200.

Bas też wolę ten z D9200 niż Z1R, jest go mniej ale jest szybszy i chyba niżej schodzi.

Ta wyraźna i szczegółowa góra dodaje im blasku.

Coś nie wychodzi mi to chwalenie Z1R :lol:

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakiej czystości ma być tam miedź OCC, dlatego się zapytałem.
O 9N to szczerze, nie słyszałem, ale liczę na link od Ciebie.
 
To był żart z 9n.

Większy przekrój czystej miedzi occ powinno pomóc 9200 to tyle, bo w fabrycznym jest ok żyła 28awg. Wyciągnie to średnice i ew zależnie od kabla więcej mniej złagodzi soprany.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, retter napisał:

To był żart z 9n.
Większy przekrój czystej miedzi occ powinno pomóc 9200 to tyle, bo w fabrycznym jest ok żyła 28awg. Wyciągnie to średnice i ew zależnie od kabla więcej mniej złagodzi soprany.

Na to by wychodziło.

Masz chyba większą wiedzę na temat kabli, niż niektórzy ich producenci na innych forach.

Żal tylko chłopaków, co się nabierają na to badziewie na Sommer Cablu za 3 ziko/m.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony x200 ogólnie fajne są tylko średnica nie jest tak dopalona jak lubię hd600/grado.

Przy czym 5200 dawały więcej fajnego mięsa w muzyce a tego szukałem.

Jak komuś wygoda nie leży to jest mały tani patent. Potrzebny śrubokręt gwiazdka t5 lub t6, headband hd600, nożyczki, taśma dwustronna.
Odkręcamy 2 śrubki zdejmujemy blaszkę.
Przykładamy płaski koniec headbnda z 1 uciętą poduszką gdzie jest normalnie blaszka. Polecam zaokrąglić ROGI!!!
Blachę nakładamy przekręcamy, GOTOWE

Taśmę radzę przyklejać jak już chcecie zostać z tym. Skóra jest delikatna i łatwo USZKODZIĆ.

Paten mój bo bardzo mi podeszły 5200 i nie mogłem znieść wygody, wygląda dziwnie ale mi pomagał.

Enjoy! 5f9656ac266e10d7380b8c62e29b4af3.jpg

- Tapatalk

Na to by wychodziło.
Masz chyba większą wiedzę na temat kabli, niż niektórzy ich producenci na innych forach.
Żal tylko chłopaków, co się nabierają na to badziewie na Sommer Cablu za 3 ziko/m.
Kable to tylko kabel, każdy stosuje co chce. Bo każdy inaczej widzi cenę i wpływ kabla ale np sztywne kable w iemyach to srogi żart z kupującego.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Tak ale moje wtyki przy kablu WW są za krótkie. 

Mam kabelek na wtykach "sennheiserowych" i też są za krótkie. Jak dobrze pamiętam, to do D7100 ktoś je piłował, by wchodziły głębiej. Raczej nie znajdziecie gotowego kabla do nich.

 

PS. Na razie podpisuje się pod wszystkim co @vonBaron przekazał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabelek na wtykach "sennheiserowych" i też są za krótkie. Jak dobrze pamiętam, to do D7100 ktoś je piłował, by wchodziły głębiej. Raczej nie znajdziecie gotowego kabla do nich.
 
PS. Na razie podpisuje się pod wszystkim co [mention=66952]vonBaron[/mention] przekazał.
Bo każdy producent stosuje swoje rozwiązanie aby kupować tylko fabryczne kable.

Do denonów wejdzie każdy z tulejką.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności