Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Undertaker napisał:

Mają wszystkie aspekty dźwiękowe "na swoim miejscu". Do tego chyba najlepiej spośród słuchawek zamkniętych "symulują" granie słuchawek otwartych (może to kwestia tego S-Logic?). Celowo piszę, że symulują bo fizyki się nie oszuka i zawsze te otwarte zagrają swobodniej, ale można się pozytywnie zaskoczyć.

Na czym polega to "symulowanie" otwartych wg Ciebie?

Jak dla mnie to przede wszystkim brak izolacji. Tutaj świetnie spisują się Fostexy T40rp MK3 z welurowymi padami, mniej izolują niż otwarte HE400 z hybrydami HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PerulChodzi o jedną z moich ulubionych audiofilskich fraz "grają jak słuchawki otwarte". Ja to rozumiem jako taką swobodę w dźwięku, dobrą dynamikę i przestrzeń, a nie upakowanie i skompresowanie. Tyle tylko, że każdy ma tutaj swoją definicję właśnie i ja np. czytałem, że Kennertony Magister grają jak otwarte - a dla mnie miały zwyczajnie odchudzone brzmienie. Pisano tak o Aeonach Closed, ale to dla mnie nie to (choć ja bardzo lubię ich przekaz). Ten S-Logic, przynajmniej w USP, spisuje się według mnie całkiem nieźle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Undertaker napisał:

@retterTo załóż kiedyś na głowę Ultrasone Signature Pro. ;) Tylko uważaj, bo możesz jeszcze je polubić, także dźwiękowo. Mają wszystkie aspekty dźwiękowe "na swoim miejscu". Do tego chyba najlepiej spośród słuchawek zamkniętych "symulują" granie słuchawek otwartych (może to kwestia tego S-Logic?). Celowo piszę, że symulują bo fizyki się nie oszuka i zawsze te otwarte zagrają swobodniej, ale można się pozytywnie zaskoczyć. Wracając do tych padów, to ostatnio miałem Hifimany HE560 z tymi ich focus padami. Krótko - są świetne. Ale po przesiadce z tej naturalnej skóry Ultrasone miałem wrażenie, że welurowa część Hifimanów mnie gryzie w twarz :D

 

Tylko problem z Ultrasonami jest nimi jest taki, że pałąk to o zgrozo niemalże kopia sytuacji z D7200 - ciśnie w czubek głowy. Tutaj lepiej jak dla mnie sprawdza się starsza wersja znana z Edition 9. Poza tym, same muszle mogłyby być nieco większe i mniej cisnąć, ale tu wystarczy, że słuchawki posiedzą na głowie te kilka godzin i jest lepiej. 

 

"Prosty mod" i możesz mieć swoje poszukiwane zamknięte :)

p02-pro_driver.jpg5330130.jpg

 

 

Cytując klasyka to ja poproszę zwykłą żarówkę i sam sobie ją ****m :D

A tak serio w podobny sposób dawno tak się bawię :P nic nowego.

 

Kolejna rzecz ultrasy nie mają podstaw by grać jakoś wybitnie, denony za to mają zastosowane kilka rzeczy które wyróżniają ten projekt wśród reszty.

Np bioceluloza, doskonale to pokazują BD T5 ich średnia jest zimna. O TO TO to właśnie mnie boli we wszystkich BD, zimna maszynowa średnica gdzie denony mają ją jakby złotą i lekko ocieploną choć nie tak gęstą jak hd600 czy planary, ale i tak jest dobrze patrząc że nie ma jakiś mocnych braków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, retter napisał:

O TO TO to właśnie mnie boli we wszystkich BD, zimna maszynowa średnica gdzie denony mają ją jakby złotą i lekko ocieploną choć nie tak gęstą jak hd600 czy planary, ale i tak jest dobrze patrząc że nie ma jakiś mocnych braków

To jest kwestia strojenia, a nie biocelulozy czy innych membran. Zwykłe mylarowe przetworniki też można tak zestroić, choćby wspomniane HD600. Po prostu producenci mają swoją szkołę grania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale coś kosztem czegoś nieprawdaż?
To ja chętnie się dowiem co można jeszcze zrobić aby średnica był bardziej ludzka.

Owszem maryl z hd600 ma fajną średnice ale modowałem na wiele sposobów bo brak dołu i góry a i tak wracałem do fabrycznego stanu bo tak grały najlepiej.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, retter napisał:

To ja chętnie się dowiem co można jeszcze zrobić aby średnica był bardziej ludzka.

W jakich słuchawkach chcesz poprawić?

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Undertaker napisał:

@retterkup sobie DT250 od Beyera i wrzuć je pod jakąś lampę :D

 

P.S. Jak lubisz HD650 to śmiało możesz próbować Shurów 1540. 

Miszcz!!!

24 minuty temu, marek_m napisał:

Czy możecie polecić cokolwiek z Denona, powiedzmy do 1,5k PLN ?

Zamknięte, ale "symulujące otwarte" ;) 

Że co mają symulować? Bo otwarte to może być pudełko lub studnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marek_m napisał:

Czy możecie polecić cokolwiek z Denona, powiedzmy do 1,5k PLN ?

Zamknięte, ale "symulujące otwarte" ;) 

AH-D7000 szczerze mogę polecić, tylko pułap cenowy musisz trochę zwiększyć. ;) Ewentualnie AH-D2000 lub Fostex'y TH-X00, TH-610 też warte odsłuchania, jak i AH-D5200, które są w dobrej cenie na OLX.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, retter napisał:

Że co mają symulować? Bo otwarte to może być pudełko lub studnia :D

 

Mają symulować otwartość dźwięku bez odczucia zamknięcia go w muszli i Denony jak najbardziej są dobrym kierunkiem. Głównie z tego powodu, że są półotwarte a nie zamknięte i izolacja w obie strony jest przeciętna.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 7200 chyba odpadają bo sieją dość odczuwalnie na zewnątrz, może one udają zamknięte :P coś za coś.

 

Kupić d5200 rozebrać napchać waty więcej deko pogłosy wygasi ale będzie bardziej bezkreśnie, wywalić kabel wstawić miedz occ z dodatkiem srebra lub srebrzoną miedz co jeszcze otworzy górę (srebro potrafią powiększyć scenę). Taki miałem plan .... mi jednak brakuje średnicy po grado i hd600, dla reszty będzie ok.

 

Ew kupić T5 ale te są pogłosowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszty ludzi nie tak skrzywionych jak moja osoba :D bo ja to jestem stracony zgubiony czytaj fan-hd600 i grado-fan :D

Czyli krótko mówiąc głuchy jestem  bo słucham grado hahahha :)

Edytowane przez retter
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Frantixj napisał:

Orientujecie się jak jest w wyciekaniem dźwięku w D5200? Nadadzą się do biura?

Od wczoraj jestem posiadaczem, dziś cały dzień testowałem w biurze. Nadają się najlepiej ze wszystkich denonów/fostexów o ile się nie mylę 👍

Teraz, retter napisał:

@MFRD wypowiedz się ;)

Hehe właśnie pisałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MFRD napisał:

Od wczoraj jestem posiadaczem, dziś cały dzień testowałem w biurze. Nadają się najlepiej ze wszystkich denonów/fostexów o ile się nie mylę 👍

Hehe właśnie pisałem :)

 

To w przyszłym tygodniu słuchanie D5200 (i Momentumków 3) :D dzięki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, retter napisał:

Nie ma po co, momki 2 to półka niżej.

 

Mówiłem to już kilka razy 5200 dość dobrze izolują w przeciwieństwie do 7200

 

Ale ja momków 3 chcę posłuchać :) tylko problem gdzie, bo Sennheiser coś odpierdziela z dystrybucją i jak sieciówki dostają towar, to mniejsze sklepy już nie bardzo.Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności