Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli miałbym brać jakieś zamknięte używane w cenie do 1500zł to właśnie byłby to D7200 bo imo lepszych nie ma.
Od LCD-XC wolę TH-900, choć ciekawe jak z obecnym DACkiem zagrałby Audeze.
Ponoć d7200 nie są zamknięte ;p choć taki maja wygląda. @bakus1233 wypowiedz się w temacie jak to jest. Gdzieś pisałeś ze maja konstrukcje półotwartą. Coś więcej??

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Fakt, na ulice to one niezbyt się nadają.

 

Ja w nich wychodziłem :) Ludzie chodzą przecież z Portami pro, które są całkiem otwarte. Bardziej przeszkadzała mi ich wielkość w sumie.

 

No ale fakt, nawet w biurze raczej słabo izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, retter napisał:

Ponoć d7200 nie są zamknięte 😜 choć taki maja wygląda. @bakus1233 wypowiedz się w temacie jak to jest. Gdzieś pisałeś ze maja konstrukcje półotwartą. Coś więcej??

pisane mobilnie
 

Chodzi o to, że denony/fostexy mają muszle, które nie dają 100% szczelności. Na zdjęciu widać szparę :D

hfc_441_denon_ah-d7200_web.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TH niestety nie posiadam więc nie wiem, ale w porównaniu do 7200 to już inna liga.

A pamietam, że jak tylko dowiedziałem się, że model 9200 jedzie do kraju to pierwszy mówiłem, że będzie to zupełnie bezsensowny produkt Denona. 
A tymczasem 9200 to bodaj najbardziej melodyjne słuchawki zamknięte jakie miałem na głowie.

Czy to z cma400i czy z CV2 czy nawet z popierdółką, którą jest ifi idsd nano bl brzmią po prostu świetnie.

Wielkie, przestrzenne, gęste, mocno napowietrzone brzmienie. Holografia pojawia się od 1 taktów. 

Mam też Kennerton Magni. I o ile całościowo słychać od razu, że to inne klasy grania, tak porównując składowe okazuje się, że 9200 są bardziej miękkie. Magni wydają się być bardziej precyzyjne i szybsze. Natomiast grają bliżej ucha.

Bas np. jest z cyklu tych monumentalnych. Jego charakter czasami przypomina mi połączenie Utopii z Naimem DAC V1. 
Na dniach podepnę je do RME ADI2 coś tam coś tam i posłucham co tam ciekawego uda się wyłapać. Ale obstawiam, że prawdopodobnie tam nabiorą jeszcze więcej ciała i twardości.

Minusem jest pałąk. Zaraz po nałożeniu na głowę czuć, że gniecie. Ale mniej niż 7200.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy inna liga 7200 to inna liga?
Widzę spore pokrewieństwo do 7200 i 5200.

Przestrzeń powietrze ATAK pasmo, zabawa zaczyna się po wymianie kabla i padów.

Wygoda owszem w stanie fabrycznym lekko kuleje, mały mod i jest sporo lepiej.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kamilolo napisał:

TH niestety nie posiadam więc nie wiem, ale w porównaniu do 7200 to już inna liga.

A pamietam, że jak tylko dowiedziałem się, że model 9200 jedzie do kraju to pierwszy mówiłem, że będzie to zupełnie bezsensowny produkt Denona. 
A tymczasem 9200 to bodaj najbardziej melodyjne słuchawki zamknięte jakie miałem na głowie.

Czy to z cma400i czy z CV2 czy nawet z popierdółką, którą jest ifi idsd nano bl brzmią po prostu świetnie.

Wielkie, przestrzenne, gęste, mocno napowietrzone brzmienie. Holografia pojawia się od 1 taktów. 

Mam też Kennerton Magni. I o ile całościowo słychać od razu, że to inne klasy grania, tak porównując składowe okazuje się, że 9200 są bardziej miękkie. Magni wydają się być bardziej precyzyjne i szybsze. Natomiast grają bliżej ucha.

Bas np. jest z cyklu tych monumentalnych. Jego charakter czasami przypomina mi połączenie Utopii z Naimem DAC V1. 
Na dniach podepnę je do RME ADI2 coś tam coś tam i posłucham co tam ciekawego uda się wyłapać. Ale obstawiam, że prawdopodobnie tam nabiorą jeszcze więcej ciała i twardości.

Minusem jest pałąk. Zaraz po nałożeniu na głowę czuć, że gniecie. Ale mniej niż 7200.

Dzięki, ja chyba i tak wolałbym dołożyć kasy i kupić Stellie jako takie TOTL zamknięte, żeby tylko kosztowały poniżej 10k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne są Stellie choć wolałbym czarne. Postulat : " poniżej 10.000" jest słuszny. 

Co ciekawe wolałem granie na kombo AK300/380 AMP niż na potężnym lampowym wzmacniaczu Lucarto.

 

Próbował ktoś "zamknąć" Cleary ? Czy to psucie czy gra poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne są Stellie choć wolałbym czarne. Postulat : " poniżej 10.000" jest słuszny. 
Co ciekawe wolałem granie na kombo AK300/380 AMP niż na potężnym lampowym wzmacniaczu Lucarto.
 
Próbował ktoś "zamknąć" Cleary ? Czy to psucie czy gra poprawnie ?
Z tym zamknięciem clear ciekawa koncepcja :)
A próbowaliście z sp2000??

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon D7200 wrażenia.

- klątwa pałąka mnie też dopadła. Czuć nacisk na czubek głowy. Taki punktowy.

- jeden długi kabel w zestawie ? No nie....

- granie w domku na AK300/380 AMP - spora przestrzeń , energia w dźwięku, podkreślone wysokie tony. Bas punktowy, nie jest rozlazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 23:04, vonBaron napisał:

Z1R lepsze scenicznie ale ogólny SQ już lepszy w Steliach, tak jak i wygoda.

Stellie bardzo muzykalne a przy tym szczegółowe, bardzo szybkie, dynamicznie, zdecydowanie równiejsze od Z1R (mniej basu).

 

Soniacze trudne w napędzeniu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 15:52, TomDom napisał:

retter, jakie kable i pady polecasz do Denonów AH-d5200? Wspominasz o tym kilkukrotnie, ale bez szczegółów.

Padów bym nie zmieniał akurat, próbowałem z Dekoni w TH-X00 i ostatecznie wróciłem do stock'owych, bo dawały najlepsze efekty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 01:13, retter napisał:

Specjalnie nie mówię co, bo każdy ma swoje upodobania do do dźwięku czy źródła kabla, lecz wniosek z tego taki że warto samemu sprawdzić.

OK, ale z innych Twoich wpisów można pewne tendencje co do Twoich upodobań wyczuć i dlatego jestem ciekawy co wybrałeś. Tym bardziej, że kable konfekcjonowane na zamówienie nie można sobie zamówić do testów. Taki np. FAW Noir Hybrid jednak wysokie tony ma zbyt bezpośrednie z ah-d5200. Słuchałem w salonie porównawczo 5200 i 7200 na kablu od 7200. I kolosalna różnica, ale pomiędzy 5200 na fabrycznym kablu i 5200 na kablu od 7200. Przepięcie na 7200 to już raczej małe zmiany. A przecież kabel od 7200 to raczej słaby podobno. Czyli duża różnica pomiędzy OFC 4N i OFC 7N. A gdzie OCC? A gdzie lepsze wtyki? Jednym słowem napaliłem się na 5200 z możliwie dobrym kablem.

W dniu 12.10.2019 o 03:51, neonlight napisał:

Padów bym nie zmieniał akurat, próbowałem z Dekoni w TH-X00 i ostatecznie wróciłem do stock'owych, bo dawały najlepsze efekty. ;)

A nie ma takich samych jak oryginalne (kształt i pianka mi pasuje) ale z naturalnej skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady są spoko ale ja uwielbiam materiałowe i będę marudził na wszystko co nie jest z dobrego materiału. Dlatego jak ktoś lubi skórkowe spoko są delikatne.

Pałąk da się poprawić aby był wygodny :) zakładasz i prawię zapominasz że to denony. Da się bez tylko trzeba dobrze dopasować rozsuwany system pałąka.

Dostajemy za to tanie fajne wyczynowe słuchawki robiące WOW bo takie denony powinny być.

 

Dla mnie najbardziej neutralnym kablem jest sporo miedzi + dodatek srebra, druty srebrzone mają go 3-5%? co dla mnie jest za mało.

Dalej kwestia źródła chcesz taniej chińczyk i tu efekt nie wiesz jaki będzie, nie wiesz co będzie z kablem po jakimś czasie, nie wiadomo jak z trwałością dlatego jak umiesz lepiej samemu dziergać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retterTo załóż kiedyś na głowę Ultrasone Signature Pro. ;) Tylko uważaj, bo możesz jeszcze je polubić, także dźwiękowo. Mają wszystkie aspekty dźwiękowe "na swoim miejscu". Do tego chyba najlepiej spośród słuchawek zamkniętych "symulują" granie słuchawek otwartych (może to kwestia tego S-Logic?). Celowo piszę, że symulują bo fizyki się nie oszuka i zawsze te otwarte zagrają swobodniej, ale można się pozytywnie zaskoczyć. Wracając do tych padów, to ostatnio miałem Hifimany HE560 z tymi ich focus padami. Krótko - są świetne. Ale po przesiadce z tej naturalnej skóry Ultrasone miałem wrażenie, że welurowa część Hifimanów mnie gryzie w twarz :D

 

Tylko problem z Ultrasonami jest nimi jest taki, że pałąk to o zgrozo niemalże kopia sytuacji z D7200 - ciśnie w czubek głowy. Tutaj lepiej jak dla mnie sprawdza się starsza wersja znana z Edition 9. Poza tym, same muszle mogłyby być nieco większe i mniej cisnąć, ale tu wystarczy, że słuchawki posiedzą na głowie te kilka godzin i jest lepiej. 

 

"Prosty mod" i możesz mieć swoje poszukiwane zamknięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności