Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Zwał jak zwał , z tych dwóch nie miałbym dylematu, które wybrać (zdecydowanie 7200). 
Rozumiem że słuchałeś na tym badziewnym firmowym kablu?
Jeśli tak to 9200 grają jeszcze lepiej.

Dla mnie każde fabryczne były takie sobie jak NIE doprawione jedzenie niby ok ale czegoś brakuje tu i tam... Są tańsze i lepsze modele.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, retter napisał:

Rozumiem że słuchałeś na tym badziewnym firmowym kablu?
Jeśli tak to 9200 grają jeszcze lepiej.

Dla mnie każde fabryczne były takie sobie jak NIE doprawione jedzenie niby ok ale czegoś brakuje tu i tam... Są tańsze i lepsze modele.

pisane mobilnie
 

Tak z ciekawości to o jakich kablach mówisz? I które to są te tańsze, lepsze modele dla Ciebie?

 

A na marginesie to ja nie solę ziemniaków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 9200 będzie trochę modeli np t5.

Kable to każde diy które wykorzystuje sensowny przewodnik, ja od lat korzystam z FAW a nie czary mary czy aliichina bo wiem co kupuje.

pisane mobilnie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No a u mnie pojawiły się na weekend takie Denony, dzięki @kurop ...kurcze muzykalne skubane są, może troszkę niewygodne ... ale słucha się przyjemnie, nie mogę się zdecydować czy lepiej z tranzystora czy z lampy.

 

CC787E50-8C12-4867-9BAC-E6C5FE3AA047.jpeg

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie na nie patrzę i przypominam sobie chwile kiedy z przyjemnością wsłuchiwałem się w dźwięk z nich płynący. Mam z nimi związane bardzo pozytywne wspomnienia z małym minusem właśnie za tę „niewygodę”, ale jak bym miał okazję to chętnie bym je znowu założył na głowę :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za krótko słucham, ale chyba czegoś takiego szukam w zamkniętych słuchawkach, ma być miło i muzykalnie... kurcze tylko trochę końcówki uszu ugniatają, nie lubię tego.... hmmm a ktoś porównywał z LCD-XC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Corvin74 napisał:

Może za krótko słucham, ale chyba czegoś takiego szukam w zamkniętych słuchawkach, ma być miło i muzykalnie... kurcze tylko trochę końcówki uszu ugniatają, nie lubię tego.... hmmm a ktoś porównywał z LCD-XC?

XC grają bardziej twardym i bezpośrednim dźwiękiem. Mają więcej góry, lepszą rozdzielczość i detaliczność. Bas mają mocniejszy i bardziej fakturowy, przy jednocześnie barwnej ale bliskiej średnicy.

Denony są gładsze, z gorszą separacją i z taką bardziej jednorodną prezentacją.

Mi się one całkiem podobają, ale XC to poziom znacznie wyższy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak je porównać do Fostexów 610 czy 900 ?

 

Czy 7200 pójdą z DAPa ? AK300 plus AMP

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak je porównać do Fostexów 610 czy 900 ?
 
Czy 7200 pójdą z DAPa ? AK300 plus AMP
Nie porównam ale co do tego czy pójdą - tak. Bez problemu.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lord Rayden napisał:

A jak je porównać do Fostexów 610 czy 900 ?

610 i 900 to różne słuchawki ale jakby je wrzucić do jednego worka, to na tle D7200 grają Vką, mają ostrzejszą górę, większą głębię, bardziej oddaloną średnicę, ich dzwięk jest bardziej sprężysty i energiczny. 900 od obydwu mają większą przestrzeń, mocniejszy bas i są bardziej rozdzielcze. Denony grają przy nich miękko, z mniejszą energią, z bliższą średnicą i bardziej spójnym pasmem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak je porównać do Fostexów 610 czy 900 ?
 
Czy 7200 pójdą z DAPa ? AK300 plus AMP
Denony 5200/7200 pójdą z byle czego taki A15 im wystarczy.
Przy czym 7200 trochę wylewają na zewnątrz co dla mnie przy ich cechach jak zamknięte kubki i skórka powinno być lepiej. Jak mogę robić więcej hałasu to wybieram otwarte.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, 7200 powinny ci podejść. Grają bardziej aksamitnie niż Fostexy, w stronę Oppo (przydymione soprany). Tylko kwestia komfortu jest dla mnie nie do przeskoczenia. U mnie to niestety dyskwalifikuje słuchawki. Jak wkładam coś na głowę i czekam kiedy zacznie uwierać to całą zabawę mam zepsuta na starcie. Jakby zrobili 7200 na zawieszeniu od Fostexów to byłyby ze mną do dzisiaj. Prawwdopodobnie bo maja jakąś męczącą górkę gdzieś w okolicach średnicy/wysokich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał:

Lordzie, 7200 powinny ci podejść. Grają bardziej aksamitnie niż Fostexy, w stronę Oppo (przydymione soprany). Tylko kwestia komfortu jest dla mnie nie do przeskoczenia. U mnie to niestety dyskwalifikuje słuchawki. Jak wkładam coś na głowę i czekam kiedy zacznie uwierać to całą zabawę mam zepsuta na starcie. Jakby zrobili 7200 na zawieszeniu od Fostexów to byłyby ze mną do dzisiaj. Prawwdopodobnie bo maja jakąś męczącą górkę gdzieś w okolicach średnicy/wysokich.

Czyli 7200 miałeś i sprzedałeś ?

 

Zastanawiam się trochę nad czymś domowym zamkniętym. PM3 traktuję inaczej, raczej jako mobilno-domowe. Domowo to K550 II ale można by coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - u mnie komfort był z d7200 bardzo ok. Zwłaszcza jak porównywałem z lcdxc. Natomiast na wycieki dźwięku domownicy nie narzekali. Nie jest tak źle z nimi.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lord Rayden napisał:

Czyli 7200 miałeś i sprzedałeś ?

 

Tak. Dżwiękowo podchodziły mi ciut  bardziej niż Fostexy, ale w Fostexach mogę siedzieć i pół dnia, a w Denonach 2 godziny maks, a z przyjemnością połowę tego.

 

4 minuty temu, Nicodem napisał:

Gwoli ścisłości - u mnie komfort był z d7200 bardzo ok.

 

Jasne to akurat bardzo osobnicza kwestia, ale sporo osób zgłasza uwagi pod tym kątem i warto to wziąć pod uwagę.

 

Cytat

Natomiast na wycieki dźwięku domownicy nie narzekali. Nie jest tak źle z nimi.

 

Tylko w łóżku przy zasypianiu żona narzekała, wszędzie indziej było ok

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 7200 miałeś i sprzedałeś ?
 
Zastanawiam się trochę nad czymś domowym zamkniętym. PM3 traktuję inaczej, raczej jako mobilno-domowe. Domowo to K550 II ale można by coś lepszego.
Jak powiedział@bakus1233 d7200 maja konstrukcje półotwartą pomimo że wygląda na zamknięta.

Takie BD T5 czy d5200 są krok dalej bo są uszczelnione. T5 są bardziej kompletne i lepiej przemyślane ale drogie w zakupie oraz serwisie, trochę spokojniejsze niż denony.

Dzwięk denonów jest inny z powodu papierowej membrany ma ten zloty połysk jak to ktoś określił. Wygoda owszem kuleje a po małym prostym modzie jest już dobrze. Scena ogromna jak na zamknięte. Kable słabizna ale gniazda 3.5mm dają spore możliwości denony, BD, z1r, hifimany pasuje ten sam wtyk, a focale da się sprawdzić choć otwór jest większy.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mam już za sobą odsłuchów D7200 i.... muszę przyznać, że choć nie są to słuchawki w czymś wybitne, ani za jasne ani za ciemne, z ładnym basem ale niezbyt głębokim to... jakże są przyjemne w odbiorze, muzykalne, relaksujące i jak na zamknięte mają dużą scenę. W sumie chciałbym takie słuchawki, ale trochę bardziej dokładnie, rozdzielcze, generalnie dźwięk taki właśnie muzykalny... Czekam teraz na LCD-XC i ciekaw jestem bezpośredniego porównania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności