Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie pożycz i posłuchaj w domu. Ja też się zakochałem po godzinie odsłuchu, a w domu mnie zmęczyły. Plus ergonomia w przypadku niektórych głów (w tym mojej) nawet po doginaniu pałąka na poziomie Listenów niemalże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 76 - moje 3 grosze:

D7200 uważam nadal za świetne zamknięte słuchawki. Jedyne na które je zamieniłem po różnych poszukiwaniach to Z1R a to i tak chyba bardziej dlatego, że to pewne spełnienie marzeń było. Obstawiałbym, że je nabędziesz. Poszukaj w sieci jeśli akceptujesz używki - potrafią być dużo taniej do dorwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z negocjacjami, jeszcze nie kupuję więc teraz nie czas na trudne rozmowy . Nawet jeszcze nie wyjąłem Denków, ciągle  jest coś do roboty w chacie. 
A które masz?

Fabryczne to najlepsze sa 9200 potem 7200 i na końcu 5200.

Wymiana padow i kabla i jest odwrotnie 5200 najlepiej reagują a reszta gorzej.

Niestety każde sieja sopranami a 5200 najmniej brak mebrany z nanorurek. Zalecam raczej kable z miedzi bo srebro jest ryzykowne.

Ergonomia jest do ogarnięcia ale to na pw jak chcesz.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, ja w 7200 nie słyszę tego siania górą. Moim zdaniem to one dół mają podkreślony i trochę zmiękczony. Ale potwierdzam, że 5200 mają mniej góry od 7200, niskie też nie są tak rozciągnięte i m.in dlatego wolałem wypożyczyć 7200 :) Ergonomicznie faktycznie można lepiej ale nie jest to tragiczny poziom z np AT msr7 czy Audeze Sine :) Moim zdaniem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też góry w 7200 nie uważałem za złą, próbowałem też z różnymi padami ale było tylko gorzej. Dół natomiast jest troszkę za dominujący dla niektórych osób.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie lepszy kabel niż to co jest bo ten driver oj potrafi sporo tylko jest zduszony.

Jak miałbym zostać na fabrycznym kablu i padach to 5200 nie miały by szans z T5

Ale moje są do....ne choć jeszcze nie skończone.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sopranami siały D7100 jak je swego czasu miałem, co w połączeniu z nawalaniem, pisząc prosto z mostu, basem, dawało ciekawy efekt :) Bardzo fajny niski bas. D7200 odebrałem po części jako ich złagodzoną wersję. Driver mają chyba podobny, o ile to ma jakieś przełożenie. To jedne z najrówniejszych słuchawek jakie miałem, dopiero Aeony Closed mi się bardziej spodobały. Z Beyerdynamikami t5p.2 trochę walczyłem ale poległem, właśnie je przehandlowałem za D7200 i w moim odczuciu była to zmiana na plus całościowo. Co do sopranów, to dla mnie za dużo miały Beyerdynamiki, czy inaczej, miały newralgiczne punkty i syczały, natomiast w Denonach wydawało mi się, że był lekki rollof, ewentualnie rozdzielczościowo nie do końca wyrabiały. 

 

Poddałem się w kwestii wygody, choć podobno można tam sobie pałąk wyprofilować. 

 

Ogólnie to bardzo dobre słuchawki i nie jest do końca tak, że zbierają same negatywne opinie. Pozytywnie o nich swego czasu wypowiadali się chociażby @Karmazynowy i chyba @Compton, o ile dobrze pamiętam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Undertaker napisał:

Poddałem się w kwestii wygody, choć podobno można tam sobie pałąk wyprofilować. 

 

Ogólnie to bardzo dobre słuchawki i nie jest do końca tak, że zbierają same negatywne opinie. Pozytywnie o nich swego czasu wypowiadali się chociażby @Karmazynowy i chyba @Compton, o ile dobrze pamiętam. 

 

Podpisuje się pod tym w całości. Miałem D7200 przez ponad półtora roku. Dźwiękowo bardzo mi się podobały i gdyby nie ta ergonomia pałąka to nadal były by ze mną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 76 napisał:

A mnie trochę niskie zmęczyły po bliższym poznaniu. I chyba jednak zostanę przy swoich  Oppo pm3. 

PM3 to inny target dźwiękowy one są spokojne średnicowe WOLNE.

 

Z denonów 5200 i 7200 można zrobić lekko wyczynowe ale bez braków jak D7100 w średnicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, retter napisał:

PM3 to inny target dźwiękowy one są spokojne średnicowe WOLNE.

I tak bardzo potrafią uzależnić tą średnicą, że potem jak ma być lepiej to tylko LCD XC lub Ether-y C flow w moim przypadku. Takie mam wnioski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adam 76 napisał:

I tak bardzo potrafią uzależnić tą średnicą, że potem jak ma być lepiej to tylko LCD XC lub Ether-y C flow w moim przypadku. Takie mam wnioski. 

Nie zauważyłem aby Trójki były wolne. W elektronice wypadają znakomicie. Od kiedy zabezpieczyłem pałąk neoprenem, znowu są na topie z AK300. Szkoda, że za gorąco w nich latem. W te upały 33 stopnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, ja już z tym nie polemizuję, owszem nie są najszybsze ale może właśnie to taki złoty środek? Z Questyle 400i nie słyszałem żółwia, było idealnie, ani za narowiscie i bez urywania wybrzmień ani za wooooolno z przeciąganiem wybrzmień w nieskończoność. Niskie ładnie różnicowały instrumenty, lepiej niż Fostex th 900 MK2 hah.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden posłuchaj thrashu a myślę że zrozumiesz, tam stopa ma sporę tępo i tak jak hd600 (z DAPa) nie wyrabiały tak PM3 też pewnie tak samo by było.

Od zamkniętych oczekuje pazura nie tracąc średnicy a tak często się dzieje że któreś z tego brakuje.

 

A tak PM3 to fajne słuchawki i jakoś tak smutno mi było że OPPO zakończyło ten etap.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę słuchałem w salonie Denona modeli D5200 i D7200. Szybki odsłuch, najpierw D5200 potem D7200.
Spodziewałem się dźwięku w stylu CAL! i taki dźwięk dostałem.

 

Bas w D5200 i D7200 wydawał się taki sam. Szczególnie ilość. Nie brakowało go. Raczej ok, nie odczuwałem buły jak w moich CAL!. Więcej o jego jakości się nie wypowiem, było za głośno. Aby stwierdzić czy było go dla mnie za dużo, musiałbym ich posłuchać z dobry miesiąc u siebie w domu.

 

Wysokie w D5200 sprawiały wrażenie bardzo podobnych do CAL! Podejrzewam, że po godzinie góra byłaby męcząca. Dla mnie za chuda.

Po D5200 przyszedł czas na D7200. Pan z salonu mówił, że będzie gorzej. Że większość osób tak mówi. Że za dużo basu. Że przenośne sprzęty sobie z nimi nie radzą za dobrze. Dobra, spoko. Zakładam, może będzie zabawnie. Pierwsze wrażenie? Nie słyszę różnicy w stosunku do D5200. Jest normalnie Denonowo. Mija 15 sekund, stwierdzam, że jest lepiej niż na D5200. Góra nie jest taka chuda, dla mnie lepsza. I to jest pierwsza i największa różnica którą dostrzegłem. Druga to taka, że D7200 całościowo sprawiały wrażenie lepszego dźwięku. Bardziej hmm... ułożonego, wyraźniejszego, nie potrafię tego nazwać. Muzyka wydawała się łatwiejszej w odbiorze. Określiłbym D7200 jako bardziej muzykalne.


Podsumowując, po tym krótkim odsłuchu, D7200 są dla mnie lepsze od D5200. Może mógłbym z nimi żyć, ale musiałbym je mieć na dłużej, aby przekonać się, czy ich góra nie byłaby zbyt męcząca jak w CAL!

 

W odsłuchu towarzyszyła mi moja kobieta. Stwierdziła, że najlepsze są D5200. D7200 cofnięte wokale i chyba trochę za dużo basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fabrycznych tak będzie, wymień kabel na coś lepszego a będzie odwrotnie.

Każdy ma wybór standardowe d7200 które półotwarte czy uszczelnione 5200 + doinwestowanie w wygodnejszy kabel.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 5200 w swojej realnej a nie sklepowej cenie zakupu są bardzo fajne ale 7200 to jednak umowny poziom wyżej, właśnie ta bardziej otwarta góra robi największą różnicę na plus. 5200 mają trochę za bardzo zgaszone światło :) trzeba chcieć takiej konkretnej barwy. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 76 napisał:

Dla mnie 5200 w swojej realnej a nie sklepowej cenie zakupu są bardzo fajne ale 7200 to jednak umowny poziom wyżej, właśnie ta bardziej otwarta góra robi największą różnicę na plus. 5200 mają trochę za bardzo zgaszone światło :) trzeba chcieć takiej konkretnej barwy. 

Obecnie jest -20% na 5200 i 7200 w salonie Denona,  w którym słuchałem (nie wiem czy we wszystkich).

 

Mówisz bardziej otwarta góra w 7200? Zgaszone światło w 5200? W zasadzie to chyba nie wiem co to znaczy.
Dla mnie góra w D7200 była po prostu grubsza w porównaniu do 5200, na grajku Sony A45.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności