Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo lepiej słychać detale tła i jest też szerzej, bas ma lepszego kopa, ale wcale go więcej nie jest.

Ogólną charakterystykę to modem poprawiłem - teraz jest więcej średnich, zwłaszcza tych niższych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak boisz się grzebać, to raczej nie dla ciebie. Trzeba odkleić ten papier/fizelinę ze środka przetwornika i zastąpić gąbką no i trochę watoliny/owaty do środka, żeby wytłumić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@rev

nie ma co porownywac d5000 do d7000 - az taka roznica? glownie jakie aspekty ?

bo tyll jednak do hall of fame dal z tego co pamietam d5000 uznajac d7000 o ile owszem lepsze to jednak za nie warte doplaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem i dla mnie różnica była bardzo duża.

A największa była taka, że na D5000 jest buła a na D7000 jest po prostu wygar :)

Czystość, rozdzielczość, szybkość...dźwięk się szybciej zbiera a ma jeszcze większego kopa, to przede wszystkim.

Sam bym sobie kupił D5000 i je do Michałczoka wysłał na ładne drewno...ale jednak chce D7000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem D2000 i D5000 to się tylko muszlami (plastik vs. drewno) różnią.

W D2000 udało mi się ten bas przyspieszyć, przy okazji subbas chyba jeszcze mocniejszy się zrobił niż w oryginale http://pokazywarka.pl/d2000_mod/

 

Na Allegro dziś widziałem D5000 w dobrej cenie 1000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - ale tez nie wiadomo czy te przetworniki sa tak samo zestrojone.

Teoretycznie d7000 ma ten sam kabel co d5000, to samo drewno tylko lepiej wykonczone - a dzwiekowo sie roznia. Takze nie wiem co tam tez w srodku pozmieniali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D7000 mają podobno inny przetwornik od D5000. Te ostatnie grają dla mnie jak zepsute, a D7000 są bardzo sensowne. Tyll bardzo ufa swojemu wzmacniaczowi BUDA, który niestety posiada szereg niedociągnięć brzmieniowych mimo (a może właśnie z powodu) "wypasów" użytych do jego budowy. Poza tym każdy ma inny gust. Wbrew ogólnym opiniom ja uważam D2000 i D5000 za konstrukcje względnie słabe, a jak już coś z tej najstarszej serii, to D1000/D1001. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem D7000 mają mocniejszy magnes od D5000, drewniana komora jest głębsza i inaczej wykończona na zewnątrz, kabel ten sam 7N OFC 99,99999% tylko że w D7000 w materiałowym oplocie. Moim zdaniem D7000 nie sa najlepszymi dynamikami ale mają w sobie TO COŚ przez co nie były by nawet na podium tylko dostały by nagrodę honorową. Dla mnie to takie dużo audeo (nie mówie o sygnaturze dźwiękowej) - są lepsze i droższe słuchawki ale mają w sobie pewną genialnosć przez którą chce się ich słuchać.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot co. D7000 są co najmniej bardzo dobre. Tylko że jak miałem Grado PS1000 i nie potrzebowałem słuchawek zamkniętych, co w przypadku Denonów i tak nie daje prawie żadnej izolacji akustycznej, to te pierwsze pokazywały nieznaczne przewagi w niuansach, np. mniej sycząca góra, więc zakupu Denonów nie dokonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

D5000 nie są takie złe, gęsta średnica i całkiem bliski przekaz, lepiej się to prezentuje niż w TH600.

Takie LCD2 na dopingu energetycznym, warte posłuchania.

Słyszałem dopakowane,modowane D2000...było bardzo blisko TH900, zaletą starych Denonów jest możliwość ich łatwego i mocnego moddingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i w D5000 jest pewien bałagan od odbić od zakrzywionej muszli (wieki temu słuchałem, nie pamiętam), ale w D2000 już fabrycznie producent dał od wnętrza wyrównanie tylnej ścianki i pasek owaty i jak dla mnie mają świetną scenę, bardzo precyzyjną jeśli chodzi o lokalizację źródeł.

D7000 słuchałem też dawno temu, ale zapamiętałem lepiej wybrzmiewającą i rozciągniętą górę, bas też był bardziej ogarnięty i bez braków w wyższych składowych. Podobny do tego z CAL po wygłuszeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda jedynie, że D 7000 są tak trudne do zdobycia w Polsce. Zagraniczne używki cenowo zbliżają się do TH 900. TH 600 wydają się ciekawą alternatywą dla D 7000 (niektórzy pisali, że to podobny poziom). Niestety nie miałem ich okazji posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Soundman1200 za opinię o TH 600. Czyli jednak trochę im do dawnego flagowca denona brakuje. Pewnie dopiero th 900 może stawać z nimi w szranki. Myślałem, że już z nimi zostaniesz, tu je CAL wymiotły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności