Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowa szukajka mówi mi, że nie ma takowego, a chciałem się zapisać, przeto zakładam temat i wpisuję się ze swoimi d600 i d7100.

Zakładam, że kilkanaście co najmniej z powyższych modeli znalazło właścicieli pośród braci forumowej, z czego wielu, sądzę zadowolonych, przeto mam nadzieję, że w fanklubie nie będę osamotniony.

Nadto d1100 modowane w szczególności miały/mają szerokie grono zwolenników, nie wspominając szlachetnej seri d2000/5000/7000. I na koniec pamiętać należy, że Cal! toż przecież ekonomiczna wersja d1001, klon, kopia. Miałem, potwierdzam, ale czy grały jak Cal, nie wiem, nie miałem już wówczas Cal do porównania, a i źródła zupełnie inne.

Za wiedzę mą niewielką w temacie DENONA przepraszam, ufam, że znajdą się tacy, którzy mnie - i innych chętnych - w tej materii nieco wyedukują.

Także zapraszam do wpisywania się i wymiany doświadczeń.

Z tego co się orientuję nic nie stoi na przeszkodzie, by być w kilku fanklubach jednocześnie. Jestem już dumnym członkiem fanklubu akg z moimi k701.

Jeszcze raz zapraszam!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączam z modowanymi D1100. Miałem kiedyś D2000, ale poza sceną to imo nic szczególnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dołączam się.

 

Pierwsze doki, które bardzo lubiłem, zanim zmienił mi się gust i trafiłem na Shure SE102... pisze dwukrotny posiadacz Denonów AH-C751. Największym felerem tych słuchawek jest słaba izolacja (bo to słuchawki półotwarte), a ponadto stosując zbyt dobrze izolujące tipsy (np. pianki) bas staję się zbyt boomy, wolałem je na zwykłych silikonach. Słuchane na iPodzie Video. Niestety, nieizolujące doki to dla mnie absurd, dlatego nigdy więcej ich nie będę miał, dlatego nie zapisuję się do fanklubu, choć mogę pochwalić za niektóre cechy jeszcze inne słuchawki.

 

Denony D2000 to pierwsze słuchawki, po wkręceniu się w poszukiwania własnego brzmienia, które spowodowały efekt WOW! Brzmienie bardzo efektowne. Album Chopin na 5 kontynentach brzmiał rewelacyjnie, a obiektem westchnień był pierwszy losowo włączony utwór z płyty, czyli Chopin w Afryce. Kolejnymi słuchawkami, które jako jedyne spowodowały efekt WOW!, to AKG Q701 oraz Bose AE2 (i tyle!).

 

Denony D1100 są jednymi z najwygodniejszych słuchawek jakie miałem na głowie (inne, bez żadnego rankingu i przemyślanej kolejności: Bose AE2, Philips Citiscape Uptown...).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ahd 1001 i 3 pary ahd 1100 , bardzo wygodne i ladnie grajace nauszniki, choc moje obecne 1100 po miesiacu uzytkowania sie sypia na palaku ( ale mam gware pl :) wiec nie powinno byc problemu z wymiana )

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je*ać wykresy ;)

 

Wykresy całej prawdy na pewno nie mówią ale z tym ze D7100 są krokiem do tyłu jak najbardziej się zgadzam. Dlatego D7100 poszły w świat a zostały D5000 - zresztą nawet D600 bardziej mi się podobały niż najnowsze flagowce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie wygrzane do końca d600 z toru dacmagic100-LC z aspiracjami by Mikolaj612 - lepsze niż k701/srh 1440, choć te także podobają mi się okrutnie...

Jednak przy d7100 nie są d600 żadną konkurencją.

D7100 mam od wczoraj, wedle uczciwości.

Wiem,że usłyszę tradycyjnie ochłoń, jak słyszałem ponad 2 lata temu przy wtedy nowych na forum hd681, czy niedawno przy d600.

Cóż wypada mi tylko skłonić się nisko w podzięce za kawałek muzycznego raju kolegom z forum opisującym d7100, a przede wszystkim Piotrowi Ryce... I Mikolajowi612, bo jego LC z moimi aspiracjami pędzi wszystkie słuchawy jak chce i skaluje proporcjonalnie do jakości słuchawek.

 

 

Wytapetowano z użyciem T5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajne Denony to niestety tylko D7100

 

mówisz?

https://docs.google.com/presentation/d/1wi8M-HSeK0JF33P-5ypydQjQ4OshRQhvWM0IX2h0NQ8/edit#slide=id.p

(slajd 25-27)

 

 

Ciekawe, zagłębie się później, może jutro w ten materiał. :)

 

Aczkolwiek powiedziałbym, że w zasadzie mało jest osób które polubiłyby dźwięk neutralnego źródła + "te prawdziwe" flagowce. Ludzie po prostu lubią jak im trochę tego i owego w dźwięku się pojawi. Ja jestem ciekawy D7100, D600 mnie tylko zachęciły.

 

Ja na razie wstrzymuje się z zapisywaniem się do klubu. Ale z chęcią poczytam jakieś porównania, robione na chłodno na neutralnym torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem generalnie w kłopocie, bo:

1. Wolę otwarte

2. Kocham k701

3. Kupiłem d600 za 800 ze znanego Wam wątku, tylko z ciekawości, pewien, że posłucham sobie za darmo i odsprzedam bez straty, nie dość, że tego nie uczyniłem, to k701 zdradziłem, nie bez przyjemności zresztą...

4. Efektem tego mojego romansu z d600 była platoniczna zupełnie miłość do d7100, która zasługą mojej najdroższej żony zmaterializowła się. Żona zobaczywszy cenę d7100 w av home direct w Christmas sale rzekła krótko: kupuj.

5. W 8 godzinie słuchania d7100 cięgiem, co należy mi wybaczyć znając "naturę" tychże, postanowiłem, mimo, żem neofita a zasłużonych odkrywców i smakoszy denonów tu ci dostatek, impertynencko zupełnie i bez skrupułów założyć fanklub, za co chciałem serdecznie przeprosić kolegów starszych stażem a i z denonami daleko bardziej obytych i tymi słowy jeszcze raz gorąco ich do klubu zaprosić, jako jego faktycznych - swym pionierskimi działaniami na polu denonizacji - założycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje D600 kupiłem po wyższej (polskiej) niż 800zł cenie. D7100 słuchałem z ak100, ak120 i moim C4 i pomimo tego, że są to ciekawe słuchawki jak na razie jednak nie będę nic kupował i raczej wydam 3k na nowy monitor. Denony jak już będą następne (ewentualnie też hd 800). Nie mam jak niektórzy poprzednicy żony, więc nie ma mnie kto kontrolować z wydatkami ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób prosiło mnie o porównanie d600 z d7100.

I tu znów w kropce jestem, bo nie mam stosownego układu odniesień.

Za krótki jestem, za mało słyszałem, przyznaję się i nie będę żadnych wymyków robił.

Równanie zachodzi na torze spotify 320kb/s - dacmagic100-interconnect DIY conducfil speakfil 8896 -LCbyM612 metal, jazz,rock,ethno, w tej kolejności, inne gatunki w tym klasyka rzadziej.

K701 i srh1440 to jest układ odniesień, liga d600. D600 są prawie tak szczegółowe jak srh1440, podobnej do nich jasności, podobnej szybkości/ciut wolniejsze może, jaśniejsze niż k701, podobnej szczegółowości-pobieżnie porównawszy. Plus Cal do potęgi, czyli Cal bez wad. Poetyckie rozwinięcie opisu d600 czyniłem w temacie d600 za800, wszyscy się śmiali, to się powtarzał tu nie będę.

Słucham dopiero drugi dzień d7100, na IPodzie, do którego podłączyłem je prosto z pudełka, rozczarowały mnie, bo wydawały mi się (ok. godziny słuchania) dokładnie takie same jak d600. Dziś znów miałem je na uszach godzinę na t5 i już bym tej opinii nie podtrzymał. Grają nieco inaczej z taczki. Natomiast pod klonem od ręki miałem odjazd. 8 bitych godzin pod klonem. Kiedy myłem zęby przed snem , w lustrze widziałem cień człowieka. Rano łeb mnie bolał, jakbym litra whiskey walnął. Rozkręciłem dość głośno, głośniej ciut niż d600 słucham, zachęcały do tego, nic nie kłuło, podobnie jak z k701 na klonie, oczywiście , aż tak ich nie rozkręciłem jak akagi, bobym sobie już nigdy niczego nie posłuchał. I tak 8 godzin jak z bata, nie mogłem się oderwać. Było dla mnie jasne - pewnie za jasne i dużo placebo - że są lepsze nie tylko od d600 w każdym aspekcie, ale i od k701 i srh1440.

Mało, wydaje mi się, że jakby wziąć wszystkie najlepsze cechy tej trójki - np. separację i szybkość shure, przestrzeń akg, calowatość do potęgi d600 i zmieszać w jedną parę, to było by za mało na d7100. To jest inna liga, wyższa klasa. W ogóle mi się zresztą pisać takich rozróżnień nie chce i porównań, bo mam jedną metaforę, która mi to dobrze oddaje.

Nieważne, co leci, teraz akurat Nim słońce wstanie Anna Maria Jopek

To nie jest tak,że wszystko słyszę. To nie jest tak, że widzę wszystko. Ja tam jestem.

Aha. D7100 mają jedną - dla mnie - wadę. Są qrwa zamknięte.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób prosiło mnie o porównanie d600 z d7100.

I tu znów w kropce jestem, bo nie mam stosownego układu odniesień.

Za krótki jestem, za mało słyszałem, przyznaję się i nie będę żadnych wymyków robił.

Równanie zachodzi na torze spotify 320kb/s - dacmagic100-interconnect DIY conducfil speakfil 8896 -LCbyM612 metal, jazz,rock,ethno, w tej kolejności, inne gatunki w tym klasyka rzadziej.

K701 i srh1440 to jest układ odniesień, liga d600. D600 są prawie tak szczegółowe jak srh1440, podobnej do nich jasności, podobnej szybkości/ciut wolniejsze może, jaśniejsze niż k701, podobnej szczegółowości-pobieżnie porównawszy. Plus Cal do potęgi, czyli Cal bez wad. Poetyckie rozwinięcie opisu d600 czyniłem w temacie d600 za800, wszyscy się śmiali, to się powtarzał tu nie będę.

Słucham dopiero drugi dzień d7100, na IPodzie, do którego podłączyłem je prosto z pudełka, rozczarowały mnie, bo wydawały mi się (ok. godziny słuchania) dokładnie takie same jak d600. Dziś znów miałem je na uszach godzinę na t5 i już bym tej opinii nie podtrzymał. Grają nieco inaczej z taczki. Natomiast pod klonem od ręki miałem odjazd. 8 bitych godzin pod klonem. Kiedy myłem zęby przed snem , w lustrze widziałem cień człowieka. Rano łeb mnie bolał, jakbym litra whiskey walnął. Rozkręciłem dość głośno, głośniej ciut niż d600 słucham, zachęcały do tego, nic nie kłuło, podobnie jak z k701 na klonie, oczywiście , aż tak ich nie rozkręciłem jak akagi, bobym sobie już nigdy niczego nie posłuchał. I tak 8 godzin jak z bata, nie mogłem się oderwać. Było dla mnie jasne - pewnie za jasne i dużo placebo - że są lepsze nie tylko od d600 w każdym aspekcie, ale i od k701 i srh1440.

Mało, wydaje mi się, że jakby wziąć wszystkie najlepsze cechy tej trójki - np. separację i szybkość shure, przestrzeń akg, calowatość do potęgi d600 i zmieszać w jedną parę, to było by za mało na d7100. To jest inna liga, wyższa klasa. W ogóle mi się zresztą pisać takich rozróżnień nie chce i porównań, bo mam jedną metaforę, która mi to dobrze oddaje.

Nieważne, co leci, teraz akurat Nim słońce wstanie Anna Maria Jopek

To nie jest tak,że wszystko słyszę. To nie jest tak, że widzę wszystko. Ja tam jestem.

Aha. D7100 mają jedną - dla mnie - wadę. Są qrwa zamknięte.

Ciekawe porównanie. Shure nie słuchałem, ale jak dla mnie k701 mają większą scenę niż d7100. D7100 jak dla mnie w porównaniu z D600 grają bardziej analogowo, neutralnie i dźwięk ich jest mniej fun. Mają coś jak dla mnie z takich zestawów, których słuchałem na audioshow, które kosztują tyle co mieszkanie. Z zamkniętych słuchawek, to moim zdaniem, nawet w5000 nie dawały takiej przyjemności ze słuchania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Gryf , co do uwag w stosunku do d600 zgadzam się, co do k701, nie umiem powiedzieć, mnie d7100 znikają całkiem z głowy. Ja tam jestem, będąc tu. Alternatywna, równoległa raczej koncertowa rzeczywistość: d7100.

Aha2. Co ja tam robię, jeśli już tam jestem? Jak to co? Oczywiście gram na perkusji... ;)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób prosiło mnie o porównanie d600 z d7100.

I tu znów w kropce jestem, bo nie mam stosownego układu odniesień.

Za krótki jestem, za mało słyszałem, przyznaję się i nie będę żadnych wymyków robił.

Równanie zachodzi na torze spotify 320kb/s - dacmagic100-interconnect DIY conducfil speakfil 8896 -LCbyM612 metal, jazz,rock,ethno, w tej kolejności, inne gatunki w tym klasyka rzadziej.

K701 i srh1440 to jest układ odniesień, liga d600. D600 są prawie tak szczegółowe jak srh1440, podobnej do nich jasności, podobnej szybkości/ciut wolniejsze może, jaśniejsze niż k701, podobnej szczegółowości-pobieżnie porównawszy. Plus Cal do potęgi, czyli Cal bez wad. Poetyckie rozwinięcie opisu d600 czyniłem w temacie d600 za800, wszyscy się śmiali, to się powtarzał tu nie będę.

Słucham dopiero drugi dzień d7100, na IPodzie, do którego podłączyłem je prosto z pudełka, rozczarowały mnie, bo wydawały mi się (ok. godziny słuchania) dokładnie takie same jak d600. Dziś znów miałem je na uszach godzinę na t5 i już bym tej opinii nie podtrzymał. Grają nieco inaczej z taczki. Natomiast pod klonem od ręki miałem odjazd. 8 bitych godzin pod klonem. Kiedy myłem zęby przed snem , w lustrze widziałem cień człowieka. Rano łeb mnie bolał, jakbym litra whiskey walnął. Rozkręciłem dość głośno, głośniej ciut niż d600 słucham, zachęcały do tego, nic nie kłuło, podobnie jak z k701 na klonie, oczywiście , aż tak ich nie rozkręciłem jak akagi, bobym sobie już nigdy niczego nie posłuchał. I tak 8 godzin jak z bata, nie mogłem się oderwać. Było dla mnie jasne - pewnie za jasne i dużo placebo - że są lepsze nie tylko od d600 w każdym aspekcie, ale i od k701 i srh1440.

Mało, wydaje mi się, że jakby wziąć wszystkie najlepsze cechy tej trójki - np. separację i szybkość shure, przestrzeń akg, calowatość do potęgi d600 i zmieszać w jedną parę, to było by za mało na d7100. To jest inna liga, wyższa klasa. W ogóle mi się zresztą pisać takich rozróżnień nie chce i porównań, bo mam jedną metaforę, która mi to dobrze oddaje.

Nieważne, co leci, teraz akurat Nim słońce wstanie Anna Maria Jopek

To nie jest tak,że wszystko słyszę. To nie jest tak, że widzę wszystko. Ja tam jestem.

Aha. D7100 mają jedną - dla mnie - wadę. Są qrwa zamknięte.

 

D600 jaśniejsze niż k701??? Mam dziwne wrazenie ze albo sluchalismy innych sluchawek albo co innego rozumiemy przez "jasniejsze".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dawindyk

Kiedy zdejmę z głowy d600 i zakładam k701 - zmiana barwy jest dość silna, - nawet po wyrównaniu głośności - k701 wydają się ewidentnie ciemniejsze, potrzebuję około pół utworu, żeby do "ściemnienia" przyzwyczaić ucho, bo zmiana jest nieprzyjemna, po tym czasie, już nie odczuwam dyskomfortu. D600 mają zbliżoną jasność co shure 1440. Moje d600 nie są jeszcze w pełni wygrzane, w przeciwieństwie do Destruktorowych k701. Jest to zupełnie inny sposób prezentacji dźwięku, może to też ma znaczenie. Zaraz powtórzę eksperyment.

Miałem już w w przeszłości k701 - na 2 dni na testy. Źródła i słuchawy były inne, ale moje k701 to ... k701.

 

Edit: 3 utwory później

@ dawindyk miałeś rację

K701 ewidentnie ciemniejsze są tylko, kiedy d600 grające na 12 przepinam na na k701 na godzinie 12, po przejściu na 3 barwa staje się podobna, z tym, że cały czas mam wrażenie że k701 są ... jak to nazwać , jeśli nie ciut bardziej ciemne, zszarzałe, bez połysku, bardziej miękkie, mniej ostre?

Inny sposób prezentacji dźwięku, ucho się musi przyzwyczaić , w k701 jest więcej powietrza, dźwięk w d600 bardziej gęsty...

 

A morał z tego jest taki, że moje opisy należy podzielić przez trzy.

 

Edit

Z tymi d600 dziwna sytuacja.

Brat z Londynu, pianista, słuchał z IPada/Iphona d600 i był totalnie zachwycony i oczarowany, srh1440 nie zrobiły na nim z iPoda wrażenia żadnego - w porównaniu z fascynacją do d600. Te są lepsze stwierdził o d600 i nie chciał po krótkim odsłuchu porównawczym dalej używać srh1440. Mnie trochę wkurzył, bo ja srh też kocham. Co ciekawe, słuchał klasyki głównie. Powinno być odwrotnie przecież.

Żona wczoraj testowała d600 contra srh1440 z IPada. Rock. Stwierdziła, że woli srh1440, bo jej się jednak bardziej podobają, bo musi mieć dużą przestrzeń. D600 wisiały potem smutne na wieszaku, a 1440 kiwały się rytmicznie na jej głowie. Dla mnie, choć srh1440 dobrze idą z ipada/ipoda d600 są w tym ewidentnie, znów użyję tego słowa, lepsze.

De gustibus est not disputandum.

Ale jedno wiem, z klona to ona u mnie sobie żadnych nie posłucha.

 

P.S.

Tradycyjnie bana sobie daję - na 3 choćby dni - na pisanie w tym temacie, bom tradycyjnie rozentuzjazmowaszy się ciut nadto, przesadził z pisaniem.

Mam nadzieję, że może dzięki temu inni koledzy się uaktywnią.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dawindyk

Kiedy zdejmę z głowy d600 i zakładam k701 - zmiana barwy jest dość silna, - nawet po wyrównaniu głośności - k701 wydają się ewidentnie ciemniejsze, potrzebuję około pół utworu, żeby do "ściemnienia" przyzwyczaić ucho, bo zmiana jest nieprzyjemna, po tym czasie, już nie odczuwam dyskomfortu. D600 mają zbliżoną jasność co shure 1440. Moje d600 nie są jeszcze w pełni wygrzane, w przeciwieństwie do Destruktorowych k701. Jest to zupełnie inny sposób prezentacji dźwięku, może to też ma znaczenie. Zaraz powtórzę eksperyment.

Miałem już w w przeszłości k701 - na 2 dni na testy. Źródła i słuchawy były inne, ale moje k701 to ... k701.

 

Edit: 3 utwory później

@ dawindyk miałeś rację

K701 ewidentnie ciemniejsze są tylko, kiedy d600 grające na 12 przepinam na na k701 na godzinie 12, po przejściu na 3 barwa staje się podobna, z tym, że cały czas mam wrażenie że k701 są ... jak to nazwać , jeśli nie ciut bardziej ciemne, zszarzałe, bez połysku, bardziej miękkie, mniej ostre?

Inny sposób prezentacji dźwięku, ucho się musi przyzwyczaić , w k701 jest więcej powietrza, dźwięk w d600 bardziej gęsty...

 

A morał z tego jest taki, że moje opisy należy podzielić przez trzy.

 

Edit

Z tymi d600 dziwna sytuacja.

Brat z Londynu, pianista, słuchał z IPada/Iphona d600 i był totalnie zachwycony i oczarowany, srh1440 nie zrobiły na nim z iPoda wrażenia żadnego - w porównaniu z fascynacją do d600. Te są lepsze stwierdził o d600 i nie chciał po krótkim odsłuchu porównawczym dalej używać srh1440. Mnie trochę wkurzył, bo ja srh też kocham. Co ciekawe, słuchał klasyki głównie. Powinno być odwrotnie przecież.

Żona wczoraj testowała d600 contra srh1440 z IPada. Rock. Stwierdziła, że woli srh1440, bo jej się jednak bardziej podobają, bo musi mieć dużą przestrzeń. D600 wisiały potem smutne na wieszaku, a 1440 kiwały się rytmicznie na jej głowie. Dla mnie, choć srh1440 dobrze idą z ipada/ipoda d600 są w tym ewidentnie, znów użyję tego słowa, lepsze.

De gustibus est not disputandum.

Ale jedno wiem, z klona to ona u mnie sobie żadnych nie posłucha.

 

P.S.

Tradycyjnie bana sobie daję - na 3 choćby dni - na pisanie w tym temacie, bom tradycyjnie rozentuzjazmowaszy się ciut nadto, przesadził z pisaniem.

Mam nadzieję, że może dzięki temu inni koledzy się uaktywnią.

Też wydaje mi się, żeby dobrze napędzić np k701 trzeba wiele. także np D600 pokazują klasę dopiero z Sonic Pearl. Dla mnie najważniejsze to mieć niezły tor i pod niego dobierać słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o odsłuchach d600 brata i żony na iPhonie/IPadzie, bo oni tylko z tego ich będą słuchać.

Mój tor wysterowuje k701/d600/d7100 z łatwością. Niech o tym świadczy fakt, że niewygrzane d7100 już po godzinie grania na iPodzie nie gubiły się na torze w metalu na dużej głośności. Ja byłem w szoku.

To, że k701 mają koc i zszarzały dźwięk - co ja określałem tym, że są ciemniejsze od d600, doczytałem dziś - z pewną ulgą, że jednak się nie zbłaźniłem do końca - jest to fakt podobno w większości uznawany, w tym m.in przez np. właścicieli Sonic Pearl

A kiedy mam wrażenie, takie samo jak Twoje Gryfie, że d600 grają bardziej fun, jak Cal bez wad, a d7100 bardziej naturalnie i analogowo, to przecież nie świadczy o słabości mojego toru, tylko znów raczej odwrotnie...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności