Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Pewnie to będzie dla niektórych zaskoczeniem ale na stronie iBasso pojawił się właśnie nowy soft do DX90 V2.5.1

 

Improvements with this firmware:
1. Support for ISO files.
2. In Directory view, allows the pressing of the thumbnail of folders for additional features.
3. Updated FLAC decode engine.
4. Updated WAV decode engine.
5. Updated DSD decode engine.

Edytowane przez LuQi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem czuja biorąc dziś dx90 do roboty :D chociaż wolałbym od razu lurkera, choćby ze względu na czcionkę...

//edit: jakby co, to aktualna wersja softu od lurkera też jest dostępna

 

Jutro zaimplementuję fw od lurkera, bo widzę, że już jest. 2.4.0 mi się nie podobało, więc do sprawy podchodzę ostrożnie.

Czemu ostrożnie? Najwyżej wrócisz do wersji, która Tobie odpowiada ;)

Edytowane przez meh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem czuja biorąc dziś dx90 do roboty :D chociaż wolałbym od razu lurkera, choćby ze względu na czcionkę...

//edit: jakby co, to aktualna wersja softu od lurkera też jest dostępna

 

 

Jutro zaimplementuję fw od lurkera, bo widzę, że już jest. 2.4.0 mi się nie podobało, więc do sprawy podchodzę ostrożnie.

Czemu ostrożnie? Najwyżej wrócisz do wersji, która Tobie odpowiada ;)

 

Ale chyba nie będzie powodu, bo jest równie dobrze - o ile nie lepiej (troszeczkę jakby klarowniej w porównaniu do 2.3.0). Nie zmieniam. Podoba mi się.

 

FW 2.5.1 L0 (Lurker).

 

Edit: jakby lekko niskich ujęto i stąd to moje powyższe wrażenie.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, co byście poradzili? iBassodx90+AuneB1+... ? Na razie mam dokanałówki Shurese535, ale na dłuższą metę doków nie lubię. Odczuwam je w kanałach słuchowych niestety. Po prostu bolą uszy. Chciałbym jakieś zamknięte słuchawki mobilne, ale z bardzo dobrą jakością dźwięku. Takie, które by pasowały do tego zestawu. Na razie biorę pod uwagę Oppo PM3, Audeze Shine, Dennon AHMM-400. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego połączenia nie polecam. Sam posiadałem MSR7 z dx90 prawie rok. Na początku był efekt wow. Ta niesamowita wyrazistość i szczegółowość.. była ona wymuszona podbitą wyższą średnicą i górą w słuchawkach, a ibasso to potęgował. Po jakimś czasie zaczęły mnie męczyć, brzmiało to dla moich uszu wręcz jazgotliwie (zależy od rodzaju muzyki). Uciskający w baniak pałąk i pady nie pomagały w czerpaniu przyjemności ze słuchania. Dlatego poszedłem w zupełnie przeciwny biegun grania czyli PM-3. Jestem z nich bardzo zadowolony. Słuchając ath, po pierwszym założeniu Oppo poczujesz "wtf ale one są zduszone, nie ma góry".. jednak po pewnym czasie uświadomiłem sobie, że jest to odpowiednia ilość. Przekazują dużo detalu, nie tak wymuszonego jak msr'ki... czuć przewagę konstrukcji planarnej. Audio-technici łączyłbym z ciepłymi czy ciemnymi grajkami jak C4, C10, teac, dx80.. ale dx90+b1 z pm3 uwazam, że jest bardzo synergiczne. Analiza, odsłuchy max 1h - msr7 sprawdzą się świetnie, jednak na dłuższą metę wolałbym pm-3, oppo potrafią zaczarować wokalem, są też bardzo wygodne pomimo swojej wagi ;)

Edytowane przez adriano2510
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft DX90 V2.5.1

 

A już miałem ustabilizowany soft 2.4 lurker plus napych rockbox i wszysto do usnięcia. Czy warto ?.

 

Zupełnie inny soft brzmieniowo od 2.4 . Rozdzielczość wysoka bass jakby krótszy ciemniejszy. Ciężko powiedzieć zupełnie inne granie bardziej dla purystów.

W tym jego ciemnym graniu jest wysoka rozdzielczość zachowana. Poczekam może napych doda rockbox to wtedy będę bardziej zadowolony .

 

Tak słucham i piszę i chyba lepiej słuchować było na 2.4 z rockboxem. Ale nie kasuję posłucham na stockowm DX90 V2.5.1 . Może się przekonam.

 

Pozdrawiam.


Jeszcze jedno chyba jest zmieniony dekoder flac lepiej bardziej klarownie dopisałem w trakcie słuchania.

Wcześniej mp3 320kb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długim słuchaniu 2.5.1 stock na superlux 668b dochodzę do wniosku że to rewelacyjny soft. Polecam. Pozdrawiam.

Gdybyś miał teraz wybierać, rockbox czy 2.5.1, który byłby lepszy ? Mam na myśli bardziej techniczną część brzmienia, czyli detal, punktowość basu, napowietrzenie i rozmiar sceny, ale o barwie też możesz coś wspomnieć :)

Słuchałem wszystkie wersje mango od lurkera do 2.4.0 i w moim odczuciu rockbox je znacznie przewyższa. Minusem w niektórych konfiguracjach słuchawkowych może być to że gra chudziej, bardziej sterylnie niż mango, ale z Oppo wychodzi to na dobre.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybieram 2.5.1 za dużą scenę super detaliczność oczywiście bez eq . Zostanę przy stock . Rockbox za dużo możliwości ustawiania audio i można za bardzo podkoloryzować i stracić esencję audio. Oczywiście jestem teraz w fazie superlux 668b i to tylko ocena z tą parą słuchawek.

Ostatnio bawiłem się nowym PoweAmp w fazie testów dla osób które posiadają zakupiony produkt i jestem zdziwiony jakością i podejściem do sterowników dźwięku jakość lepsza niż w neutron też polecam.

Witam na head fi poruszono już temat duall boot podaję link.

www.head-fi.org/t/727669/rockbox-for-ibasso-dx90-dual-boot-with-mango-stock-firmware/1260

 

Ciekawe ale szkoda że lurker nie chce zrobić nowego l4 z duall boot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODŁACZENIE USB-DAC

 

dzien dobry wszystkim

 

własnie testuje takowego i to co zrobiło WRAZENIE (nie wrażenie przez małe litery) to nie tyle podstawowa funkcja DAP ( ta daje rade tyle o ile;) być może nie mam nadto słusznych słuchawek) to uzycie jako DAC

-steroeofonia tak zyskała jak nie słyszałem jeszcze u siebie a słyszałem sporo, w tym wszystkie istniejace dziwękówki od echo mia po xonary do rewizji stx , "pudełeczka" smsl itp itd ..... to wszystko iluzoryczne roznice wnosiło pomiędzy sobą w porownaniu do rzeczonego (odklejenie od kolumn tez, dzwieki zaczeły latac za mną ;)

 

niestety brak odbiornika usb w sprzecie w moim przypadku skutkuje ze czasem (niewielce i w pewnych ustwieniach głosnosci i to raczej w tle nie w samej muzyce ) słychac jakis brud pypu pyk pyk pauza pyk pyk pauza pyk...

czasem jest czysto

 

czy to wina mojego usb? ktoś ma tak podobnie? może potwierdzić?

 

czy zakup karty usb3 na pci ex1 z własnym zegarem usb moze pomoc?

czy ze złacza na płycie usb3 (nie mam) bedzie lepiej (bez zabrudzen) ?

czy może zakup czegoś takiego jak AudioQuest Jitterbug.. czy moze inne sposoby .. sa jakies "lepsze" sterowniki usb .. itp?

 

ps

jesli ktos dłuzej uzywał jako usb dac to czy mógłby powiedzieć jak wygląda sprawa utraty żywotności baterii przez użytkowanie na ciagłym podłączeniu - wiadomo ze bateria siada szybko jesli pracujemy na podłączonym telefonie /tablecie - mysle ze tu może być to samo, czy może przy usb bateria jest pomijana i napięcie leci z pominięciem ogniwa?


 

 

dodatkowa SPRAWA WAZNA ;)

wciąż mam nieodparte wrażenie ze jako dac jest lepszy dzwiekowo niż dap

i tu sprawa owej baterii - czy moze na owo "wrazenie" wpływac podwyższone napięcie? zamiast bateryjnego 4.5 V usb podaje 5V

 

ps

nie ma raczej mowy bym miał tylko wrazenie

..i sprawa przedziwna bo o ile na zachodnich da sie słyszec głosy dodatnie dla dac to pomimo ze cały wątek przed zakupem przestudiowałem tu cisza w tym temacie a ten dap sie o wielele lepiej sprawdza jako dac , wręcz mam obecnie przekonanie ze to funkcja dap jest ficzerem a nie odwrotnie :)

(troche inna kwestia ze na aimpie mam włączoną w dsp funkcję uwydatniania na minimalne 1.30, ale i bez tego bo to tylko kaprys jest równie fenomenalnym dacem)

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem w szoku zainstalowałem chwalony starszy soft po lifcie lurkera 2.1.5 l5 i mozna śmiało powiedzieć że bije na głowę ten nowy 2.5.1 we wszystkich wersjach.

Polecam. Dźwięk zobrazowany 3D świetna średnica i chyba to przekonało mnie najbardziej i świetny bass tzn. tyle ile trzeba i nie zalewa innych pasm.

Super ,Super faktycznie mieli rację Head Fi.


Dziś robię różne zestawienia softu i 2.5.1 jest ciasny za to 2.1.5 to holografia scena super wielka i jak udało się umieścić świetną średnicę . Tego nie słyszałem na żadnym innym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku zainstalowałem chwalony starszy soft po lifcie lurkera 2.1.5 l5 i mozna śmiało powiedzieć że bije na głowę ten nowy 2.5.1 we wszystkich wersjach.

Polecam. Dźwięk zobrazowany 3D świetna średnica i chyba to przekonało mnie najbardziej i świetny bass tzn. tyle ile trzeba i nie zalewa innych pasm.

Super ,Super faktycznie mieli rację Head Fi.

Dziś robię różne zestawienia softu i 2.5.1 jest ciasny za to 2.1.5 to holografia scena super wielka i jak udało się umieścić świetną średnicę . Tego nie słyszałem na żadnym innym sofcie.

Ja mam 2.5.1 L3 wersję dual, czyli z rockboxem i podoba mi się, dodam że słucham tylko z Aune B1. Jest duży kontrast między nim a rockboxem. Mango jest słyszalnie cieplejszy, ciemniejszy i wcale nie ma małej sceny. Nadal mniejsza niż w rockbox, ale budowana jest na szerokość, nie na głębię. Więc w zależności od nastroju mogę sobie słuchać raz jasnego analitycznego grania, raz przyjemnego cieplejszego. Kiedyś porównywałem te wszystkie wersje i różnice były ale nieznaczne. Najwyżej ceniłem 2.1.0, ale 2.1.5 też był okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LeonZawodowiec

Myślę ,że każdy soft -jego charakter jest różnie odbierany przez słuchaczy . Każdy ma inne preferencje ...indywidualne .

U mnie obecnie dx90 gra pod Senki IE 800. POLECAM

Bdb zgranie i synergia . Ale wydaje mi się ...piszę "wydaje mi się " ,że najlepiej gra pod 2.1.3 .

Czasami trudno jest jednoznacznie określić ...słuch też płata różne figle .

Słucham teraz na 2.1.5 L5 jak kolega powyżej zachwala ....chwilę temu wgrałem w miejsce najnowszego 2.5.1 ....i ....wg. mnie jeżeli idzie o przyciemnienie to obydwa softy podobnie lecz 2.5.1 bardziej jest rozdzielczy-

moje zdanie .

Dx...ciągle cierpi na delikatne zamulenie i lekki brak powietrza . Za bardzo naśladuje pseudo-lampowe brzmienie . Pewnie wina zamontowanej elektroniki . Plusem jest to ,że jest bezpiecznie muzykalny . Można słuchać i słuchać ...dla samej muzyki bez technicznego rozbierania dźwięku na czynniki drobne .

Ale wg mnie i tak jest zdecydowanie lepszy od dx80 . Który po tygodniu grania na różnych słuchawkach, softach wylądował bezzwrotnie u sprzedawcy .

Ciągle czekam na DX 200...i mam nadzieję ,że dopiero ten grajek ze stajni Ibasso pokaże konkurencji na co go stać .

Mimo wszystko gorąco polecam DX90 ...jest to naprawdę wartościowe urządzenie i potrafi jeszcze stanąć w konkury ze sprzętem do 4000 zł a może i więcej innych firm .

Trudno go dostać ...ale to perełka .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności