Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś ;)

 

Po podłączeniu na ekranie DX90 jest komunikat "USB Connected" i nic nie da się zrobić. Nie ma możliwości wejścia do MENU Ibasso itd. a co za tym idzie wejścia w tryb OTG. Może na innym telefonie będzie inaczej, ja podłączałem do Moto G2 (Android 6.0)

 

Telefon natomiast widzi DX'a jak byś podłączył pamięć zewnętrzną więc na ekranie telefonu możesz przeglądać pamięć wewnętrzną DX90, ale co ciekawe nie widać karty pamięci która siedzi w DX'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś ;)

 

Po podłączeniu na ekranie DX90 jest komunikat "USB Connected" i nic nie da się zrobić. Nie ma możliwości wejścia do MENU Ibasso itd. a co za tym idzie wejścia w tryb OTG. Może na innym telefonie będzie inaczej, ja podłączałem do Moto G2 (Android 6.0)

 

Telefon natomiast widzi DX'a jak byś podłączył pamięć zewnętrzną więc na ekranie telefonu możesz przeglądać pamięć wewnętrzną DX90, ale co ciekawe nie widać karty pamięci która siedzi w DX'ie.

A jak chciałeś coś innego zrobić, skoro miałeś ustawione USB w trybie pamięci masowej?

Trzeba przełączyć w DX90 USB w tryb DAC Linux. Działa z buta.

 

Czy ktoś z Was używa OTG w DX90?

Nie mam kabelka mikro usb - mikro usb żeby sprawdzić czy można w ten sposób do dx'a podłączyć telefon tak żeby ten robił za źródło?

Nie żartuj... Z DX90 są problemy nawet pod Windą żeby działał a co dopiero z telefonem.

Sprawdzałeś? Po co wprowadzasz ludzi w błąd?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzyzakov podejrzewam, że nie sprawdzałeś połączenia DX90 (wszystkie wersje softu) z każdym telefonem (wszystkie wersje androida) więc spokojnie. W moim przypadku po podłączeniu DX90 w trybie DAC owszem, na ekranie DAP'a widnieje komunikat "DAC", ale muzyki z telefonu (Moto G2 Android 6.0) nadal nie odtwarza. Z tego co pisze @kianga z Iphonem 6 działa więc wygląda na to, że wszystko zależy od tego z jakim telefonem połączymy DX90 i jaki aktualnie mamy w DX'ie zainstalowany soft. W jednym przypadku zadziała, a w innym już nie. Ja opisywałem swój przypadek, a nie wszelkie dostępne możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzyzakov podejrzewam, że nie sprawdzałeś połączenia DX90 (wszystkie wersje softu) z każdym telefonem (wszystkie wersje androida) więc spokojnie. W moim przypadku po podłączeniu DX90 w trybie DAC owszem, na ekranie DAP'a widnieje komunikat "DAC", ale muzyki z telefonu (Moto G2 Android 6.0) nadal nie odtwarza. Z tego co pisze @kianga z Iphonem 6 działa więc wygląda na to, że wszystko zależy od tego z jakim telefonem połączymy DX90 i jaki aktualnie mamy w DX'ie zainstalowany soft. W jednym przypadku zadziała, a w innym już nie. Ja opisywałem swój przypadek, a nie wszelkie dostępne możliwości.

No pewnie, że nie sprawdzałem. Mam w domu Note 3, Galaxy S3 z Cyanogenem i IP4s. Soft 2.4

PS

W ustawieniu DAC Linux telefon widzi go jako pamięć masową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, telefon widzi DX'a jako pamięć masową w ustawieniu "Storage" natomiast w ustawieniu DAC telefon w ogóle go nie widzi, tak jak by nic nie było do niego podłączone. Muzykę odtwarza normalnie z głośników. Z kolei na ekranie DX90 jest komunikat "DAC", a po wciśnięciu przycisku "Play" zaczyna odtwarzać muzykę z karty pamięci. Być może to też kwestia softu DX'a. Obecnie mam wrzucony 2.1.5 (po przetestowaniu kilku ostatnich wersji chwilowo zostałem przy tym ponieważ najlepiej podchodził mi dźwiękowo). Możliwe że w kolejnych wersjach poprawili funkcję DAC. No chyba, że to Android 6.0 nie jest pod tym względem dopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, która wersja softu jest najbardziej holograficzna? Skakałem między trzema ostatnimi (2.2.0, 2.3.0, 2.4.0) i wydaje mi się, że ta ostatnia. Ale jest też najbardziej kluchowata. Któryś z wcześniejszych softów warto spróbować? Pytam tylko pod kątem holografii.

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, która wersja softu jest najbardziej holograficzna? Skakałem między trzema ostatnimi (2.2.0, 2.3.0, 2.4.0) i wydaje mi się, że ta ostatnia. Ale jest też najbardziej kluchowata. Któryś z wcześniejszych softów warto spróbować? Pytam tylko pod kątem holografii.

 

Możesz spróbować 2.1.5, mi on zawsze odpowiadał i najczęściej po przetestowaniu innych stockowych wracałem do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "kluchowata"?

Słucham na Lurkerze 2.4.1 i nie odczuwam zbicia dźwięku.

 

A ja odczuwam:) ale miałem 2.4.0L. Z pamięci (bo teraz mam 2.3.0L) mniejsze stereo, i niektóre detale schowane za basem. Natomiast brzmienie jest bardziej muzykalne. To tak bez analizy, po prostu tak czułem jak się przesiadłem.

 

Spróbuję tego 2.1.5:)

 

Jak wgrywam nowy Soft to po prostu podmieniam obraz softu i enter, czy powinienem jakoś wcześniej czyścić dx'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o instalację softu to Ibasso zaleca:

 

Instruction For Firmware update:
1. Extract the zip file, and copy the update.img into the DX90;
2. Once copied, safely disconnect the DX90 from the computer;
3. Select Settings--->Advanced--->System update (the system update option appears only after the update.img is inside the DX90);
4. Click ˇ°OKˇ± to start the firmware update;
5. The DX90 will reboot after firmware update completed.
6. Select Settings--->Advanced--->Factory Reset to reset the DX90. This is to avoid conflicts with residual settings from the previous firmware
7. Delete the update.img.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co rozumiesz przez "kluchowata"?

Słucham na Lurkerze 2.4.1 i nie odczuwam zbicia dźwięku.

A ja odczuwam:) ale miałem 2.4.0L. Z pamięci (bo teraz mam 2.3.0L) mniejsze stereo, i niektóre detale schowane za basem. Natomiast brzmienie jest bardziej muzykalne. To tak bez analizy, po prostu tak czułem jak się przesiadłem.

 

Spróbuję tego 2.1.5:)

 

Jak wgrywam nowy Soft to po prostu podmieniam obraz softu i enter, czy powinienem jakoś wcześniej czyścić dx'a?

 

 

Sprawdziłem ostatnio oba softy. 2.1.5 faktycznie dobry, nieco grubszy niż 2.3.0. Brzmienie bardziej dociążone.

 

Natomiast zmieniłem zdanie odnośnie 2.4.0L (nie wiem skąd wziąć 2.4.1). Na tym sofcie można po prostu słuchać muzyki, efekty stereo nie szaleją nadmiernie po kanałach (jak na poprzednich softach), brzmienie kreowane jest zdecydowanie w głąb niż na szerokość. Niższy bas jest podkreślony.

Przyzwyczajenie do tego softu zajęło mi trochę czasu, i zorientowałem się, że mi odpowiada (przynajmniej na razie:) ) jak zdałem sobie sprawę, że w końcu słucham muzyki, a nie ciągle analizuję ją albo słuchawki :)

Tak więc i DX90 może być muzykalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój błąd też mam Lurkera 2.4.0 - jak się rozpakowuje na grajku to się tam pojawia 2.4.1 - stąd mój błąd. Natomiast na stronie rzeczywiście to wersja 2.4.0

 

https://github.com/Lurker00/DX90-firmware/releases

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się coś niedobrego. Kiedy kupiłem DX90 pozbyłem się mojego sprzętu stacjonarnego, czyli CD Rotela i wzmaka Creek obh-21 se, oraz przy okazji Sennków HD-650. To było racjonalne, bo z powodu braku czasu sprzęt się trochę kurzył, a DX90 i IE80 mogłem mieć cały czas przy sobie. Płytoteka zrzucona do flac i jakością odbioru byłem zachwycony.

Ale wczoraj odwiedziłem u kumpla mój stary zestaw i posłuchałem kilku ulubionych płyt. Między innymi z Opus3. Oni nagrywają jednym mikrofonem stereo i prostym analogowym torem. To się wybitnie nadaje na słuchawki - normalnie jest 3D.

No i DX90 poległ. Ni cholery nie oddaje tej niesamowitej holografii. Na Creek słychać jak ptaki ćwirają za oknem kościółka w którym robiono nagranie, ktoś tam z boku pierdzi w krzesło. Na DX90 też, ale jako przeszkadzajki nie zlokalizowane w przestrzeni. No i na tym biednym criku słychać każdą łuskę na włosiu ze smyczka wiolonczeli (znam to dobrze - siostra wiolnczelistka), a na DX niby też, ale jak z syntezatora.

Zepsuł mi się grajek, czy tak było zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje to na Massdrop można wyhaczyć dx90 za 350$ łącznie z przesyłką. O ile nie przykleją dodatków na granicy to nówka za niecałe 1350zł do wyjęcia (chyba nieźle)

 

Przykleją. A co z gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se kupiłem baterię większą za 50zł, 3000mah od Samsunga używaną, i grajek dłużej gra.

Tyle, że jest dwa razy grubsza i plecków nie da się zapiąć. Do futerału/gumowca wchodzi bez problemu. Polecam :)

 

Ile dokładnie dłużej gra to nie wiem, ale nie mam już wrażenia że ciągle ładuję. Teoretycznie powinien grać ok 8h teraz (liczę z gmeraniem w dx'ie bo przecież mało się słucha a dużo testuje:( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jeżeli ktoś chce połączyć Ibasso dx90 z sony xba 40 to powiem rewelacja. Słuchawki nie są dostepne w Europie ale w Japonii w cenie 730zł bez problemu można zakupić na EBAY. Z softem 2.4.0 stock gra to świetnie ,można nawet powiedzieć że włączenie EQ może tylko pogorszyć lub uciąć środkowe pasmo. Polecam. Posiadałem kiedyś Sony XBA 4 i jak porównać do 40 to jest bardziej ciemna owa 40 niżej bas też schodzi.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności