Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

2.4.0 Jak dla mnie dźwiękowo na plus. Łączy najfajniejsze cechy 2.1.0 i 2.3.0 czyli stereofonię, holografię, dynamikę, nieco łagodniejszą górę, basowy pomruk i masę energii. 2.1.0 dla mnie było takie właśnie holograficzne z fajnymi subbasikiem, jeden z lepszych softów, góra łagodniejsza niż w 2.3.0, a 2.3.0 miało lepszy wykop na midbasie, intymniejsze wokale i znacznie więcej energii. Dla mnie ten soft to najlepszy oficjalny soft do tego grajka jak do tej pory :)

 

Dobranoc, idę zapoznać się z tym dźwiękiem przez sen :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO NORMALNIE ....jak nie Ibassowo . Mały dynamit z DX-a się zrobił .

Ciekawe jakby teraz wypadł z innymi grajkami z tego pułapu cenowego ?

Tak na marginesie kolega mój twierdzi ,że DX nie dorównuje tel .Samsung S5 .

Samsung ma ponoć ładniejszą barwę i rozdzielczość i nie jest taki kluchowaty .

Muszę posłuchać i porównać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś problemy ze skanowaniem kart sdxc? Mój sprzęt skanuje kartę 128 gb ale po operacji nie widzi wielu albumów. Muszę je dodawać pojedynczo do biblioteki. Po dodaniu wszystko jest ok. Ale uciążliwe jest dodawanie albumów pojedynczo. Co z tym zrobić i czy w ogóle da się?

karta 64 gb scan bez problemu. karta sandisk 128 gb problem z przeskanowaniem całej. wypchanej flacami myślę że trzeba inaczej pokatalogować pliki i zrobić porządek w bibliotece.

ibasso zaleciło skorzystać rockbatch toola i wgrać soft 2.4.0 , co uczyniłem.

 

Macie jakieś problemy ze skanowaniem kart sdxc? Mój sprzęt skanuje kartę 128 gb ale po operacji nie widzi wielu albumów. Muszę je dodawać pojedynczo do biblioteki. Po dodaniu wszystko jest ok. Ale uciążliwe jest dodawanie albumów pojedynczo. Co z tym zrobić i czy w ogóle da się?

karta 64 gb scan bez problemu. karta sandisk 128 gb problem z przeskanowaniem całej. wypchanej flacami myślę że trzeba inaczej pokatalogować pliki i zrobić porządek w bibliotece.

ibasso zaleciło skorzystać rockbatch toola i wgrać soft 2.4.0 , co uczyniłem.

 

problem rozwiązany wina karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy mam problem z oprogramowaniem do DX-a.

Na moich komputerach przeszedłem z Win7 na Windows 8.1 x64 i chciałem zrobić update oprogramowania DX-90 programem Batch Tool -v1.8 i jest zonk .

Próbuję dodać sterownik USB z folderu Rockusb v3.6 ( wersja x64 na win8 ) a tu kicha ...system go nie widzi .

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie kolega mój twierdzi ,że DX nie dorównuje tel .Samsung S5 .

Samsung ma ponoć ładniejszą barwę i rozdzielczość i nie jest taki kluchowaty .

Muszę posłuchać i porównać :-)

Mam Note 5 - podejrzewam, że brzmieniowo to podobna półka co S5. I jedyne, co mi się nasuwa w kontekście uwagi, że DX gra gorzej od S5 to to, że ten kto tak twierdzi powinien iść do lekarza od uszu. "Ładniejsza" barwa wynika z zerowej dynamiki i dość średniej szczegółowości. Scena jest w miarę ok, ale wszystko do kupy, na tle DX jest po prostu słabe (aczkolwiek może i niezłe jak na telefon - tego nie wiem, nie jestem amatorem). Mogę powiedzieć tyle, że Note 5 gra jak xperia Z2, ale nigdy, że jak DX90.

 

Odnośnie 2.4.0 - to wróciła klucha. Wracam do 2.3.0.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie brakuje Wam trochę szerokości sceny w tym nowym 2.4.0? Mam wrażenie, że efekty stereofoniczne w 2.2.0 były szerzej osadzone i mocniej zarysowane.

Z kolei dźwięk w nowym sofcie ma przyjemna podstawę basową czego brakowało dwóm poprzednim softom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie brakuje Wam trochę szerokości sceny w tym nowym 2.4.0? Mam wrażenie, że efekty stereofoniczne w 2.2.0 były szerzej osadzone i mocniej zarysowane.

Z kolei dźwięk w nowym sofcie ma przyjemna podstawę basową czego brakowało dwóm poprzednim softom

Ale zdecydowanie kosztem szerokości i rozdzielczości oraz ogólnego skluchowienia. Mnie najbardziej pasował 2.3.0 - idealne połączenie zalet rockboxa z muzykalnością mango. Dziś po instalacji 2.4.0 znowu się przesiadłem na rockboxa. Co z tego, że basu jest więcej, skoro jest go tyle, że kończy się na wysokich tonach chyba. Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jest błąd w funkcji DACa na Linuksie - słychać "prykanie"

wgram jeszcze 2.4.0-L0 może coś poprawił

 

Czy 2.4.0-L0 coś u ciebie poprawił?

Też usiłuję wykorzystać DX-a jako DACa pod linuxem, ale podłączam go do squeezeboxa i też mam "prykanie". U mnie zmiana nic nie dała. Natomiast na wcześniejszym sofcie (2.0.3) co jakiś czas mi przerywa, jakby bufor się musiał na nowo zapełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowy soft zabił przestrzenność ibasso dx90 . Zainstalowałem 2.3.0 Lurker. 2.4.0 to zbliżenie bliskie dx 80.

Zbity dźwięk nie każdemu pasuje. Przy 2.4.0 mam wrażenie kluchy jak ktoś pisał poprzednio.

 

Testowałem na Takstar TS 671 i Superlux hd 668b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonglowałem solidnie ostatnio oprogramowaniem 90tki i wydaje się, iż ustrzeliłem zajączka: 2.3.0 + sharp roll-off + high gain + um pro 50 i jestem w usznym niebie Ten zwarty i prędki bas, ten mocarny i gęsty atak bębnów, nie mówiąc już o przestrzeni i klarowności Ta cegiełka iBassowa to kawał przedniego sprzętu, basta

PS

Naszło mnie na wywody katując Rotting Christ i ich Aealo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś po liniowemu ...podłączonego do wzmacniacza ? :ph34r:

 

Jedno spostrzeżenie, przy zaleceniu Ibasso żeby dla wyjścia liniowego ustawiać maksymalną głośność w dx słyszę trzaski na wyjściu ze wzmacniacza. Też tak macie? Soft 2.2.0

Po ściszeni do 240 na skali problem ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę to tylko na wyjściu słuchawkowym ze wzmacniacza, na głośnikach jest ok. Może wzmacniacz słuchawkowy we wzmacniaczu dostaje za mocny sygnał z line-out dx'a i go przesterowuje?

 

Sprawdzę jeszcze połączenie; wyjście słuchawkowe dx90 -> wzmacniacz -> wyjście słuchawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest błąd w funkcji DACa na Linuksie - słychać "prykanie"

wgram jeszcze 2.4.0-L0 może coś poprawił

 

Nie tylko na Linuxie. Na Macu też pyka/pryka cały czas.

Testowane na 2.4.0.

 

Chyba niestety ale DAC dla Mac/Linux, został zaimplementowany "na odwal się"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności