Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w Nowym Roku, i z tej okazji życzę wszystkiego najlepszego i owocnych poszukiwań swojego "soundu" :)

 

Od jakiegoś czasu na Head-Fi trwa dyskusja o nowym DAPie od iBasso, a mianowicie modelu DX90.

Narazie konkretów jest mało, większość to spekulacje i życzenia użytkowników, ale z ważniejszych rzeczy przeczytać tam możemy, że:

- nowy odtwarzacz będzie zbudowany na podstawie dwóch chipów DAC Sabre ES9018K2M, po jednym na kanał

- bateria wytrzyma około 10 godzin

- plejer zostanie wyposażony w dwurdzeniowy procesor, oraz prawdopodobnie tylko 8GB pamięci wbudowanej

- w urządzeniu znajdziemy wyjście koaksjalne

- będzie wsparcie dla gęstych formatów (24/192)

- całość zostanie upchnięta w obudowę zbliżoną lub wręcz identyczną do DX50

- interfejs, oprogramowanie oraz obsługa pozostaną zbliżone w znacznym stopniu do młodszego brata

- prawdopodobnie będzie funkcja DAC-a USB

- prawdopodobnie będzie analogowy Line Out

- cena nie będzie przekraczać 500$

- premiera przewidywana na marzec 2014

 

Główne narzekania (i w związku z tym życzenia) jakie możemy znaleźć w tym wątku to:

- brak większego ekranu

- brak mocniejszej baterii

- mała ilość wbudowanej pamięci

- brak dwóch wejść na karty microSD

- wątpliwości dotyczące implementacji dwóch DACów

 

Całość znajdziemy tutaj

 

Nakręcamy hype? :D

Edytowane przez Suszec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam będzie USB - DAC, to możemy o nim zapomnieć w DX50 :)

Zobaczymy - minusy nie robią na mnie wrażenia, jak będzie grało dużo lepiej od 50 - może się ściągnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie sądzę, żeby zrezygnowali przez to z funkcji DAC dla 50. Myślę, że support dla starszego odtwarza będzie istniał tak długo jak długo będzie odzew ze strony użytkowników :)

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczerze to nie sądzę, żeby zrezygnowali przez to z funkcji DAC dla 50. W końcu to nie iRiver ;)

Jak to? Przecież obydwa kałachy mają funkcję dac.
A przepraszam, fakt, przeoczyłem. Do tej pory żyłem w przekonaniu, że AK100 nie ma tej funkcji :) Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam będzie USB - DAC, to możemy o nim zapomnieć w DX50 :)

Zobaczymy - minusy nie robią na mnie wrażenia, jak będzie grało dużo lepiej od 50 - może się ściągnie :D

 

Mam podobne obawy.

 

Właściwie przydałoby się tylko więcej pamięci wbudowanej, reszta jest ok - dla mnie może być nawet identyczny jak DX50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak tam będzie USB - DAC, to możemy o nim zapomnieć w DX50 :)

Zobaczymy - minusy nie robią na mnie wrażenia, jak będzie grało dużo lepiej od 50 - może się ściągnie :D

Mam podobne obawy.

 

Właściwie przydałoby się tylko więcej pamięci wbudowanej, reszta jest ok - dla mnie może być nawet identyczny jak DX50.

Pamięci 64GB na start i żeby bateria ze 20h trzymała i byłoby idealnie (pomijam kwestię dźwięku o którym nic nie wiemy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty są coraz tańsze i coraz większe, więc to wcale nie jest problem.

Bateria... Cóż - po s:flo2 jestem przyzwyczajony do częstego ładowania :)

Z tego, co ja widziałem, to DX100 już jest mało wspierany, ostatni update był... przed premierą DX50 - źle to wróży dla 50...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, czy przypadkiem produkcja DX100 nie została wstrzymana? No i ile sprzedali sztuk DX100 w stosunku do DX50? Czy DX90 nie ma zastąpić w jakiś sposób średnio udanego (chociażby pod względem sprzedażowym) DX100?

DX90 raczej będzie uderzał w inny target niż DX50, dlatego wątpię, żeby DX50 utracił takie szerokie wsparcie producenta.

 

Co do samego DX90, nie wiem czy nie przesadzili z tym Sabre, już raz próbowali, oby tylko tym razem poszło im lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to tylko plotkujecie. Póki jest tak duże zainteresowanie DX50 nie ma co liczyć na nowego. Prace są na etapie papieru i potwierdzonych chęci, że może kiedyś. Ibasso nadal może wiele wycisnąć z DXa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, czy przypadkiem produkcja DX100 nie została wstrzymana? No i ile sprzedali sztuk DX100 w stosunku do DX50? Czy DX90 nie ma zastąpić w jakiś sposób średnio udanego (chociażby pod względem sprzedażowym) DX100?

DX90 raczej będzie uderzał w inny target niż DX50, dlatego wątpię, żeby DX50 utracił takie szerokie wsparcie producenta.

 

Co do samego DX90, nie wiem czy nie przesadzili z tym Sabre, już raz próbowali, oby tylko tym razem poszło im lepiej.

Jestem podobnego zdania, po prostu iBasso swoim DX50 chciało zdobyć więcej klientów, nie tak zamożnych, ale świadomych słuchaczy, natomiast w segmencie hi-end po wypuszczeniu pierwszego niezbyt popularnego grajka chcą poprawić błędy młodości i wypuścić coś strawniejszego.

 

Na razie to tylko plotkujecie. Póki jest tak duże zainteresowanie DX50 nie ma co liczyć na nowego. Prace są na etapie papieru i potwierdzonych chęci, że może kiedyś. Ibasso nadal może wiele wycisnąć z DXa.
Bardzo możliwe... Więc jakbyś miał wybierać nie mając żadnego plejerka: czekać na 90 albo brać 50 to wziąłbyś 50? :)
Zastanawiam się nad tym :D
Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wojtek - według przesłanek, ma kosztować nie więcej, niż 500zł :) To odpowiedź na X5 będzie raczej :)

 

Chyba 500$...

 

500$, oczywiście - wybaczcie pomyłkę - za szybko pisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub więcej bo nie możemy liczyć 1:1 ceny w $ gdyż dochodzi sporo kosztów. Popatrzcie na ceny DXa u nas i....gdzieś. Realna cena to ok 2100 pln jeśli cena będzie w zgodzie z plotkami.

Mam pytanie czy dużo wiecie o iBasso? Poszukajcie "fabryki" iBasso poproście kogoś o foty lub coś takiego. To wam wiele powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy dużo wiecie o iBasso? Poszukajcie "fabryki" iBasso poproście kogoś o foty lub coś takiego. To wam wiele powie.

 

Np. tu - http://www.head-fi.org/t/346823/ibasso-oem-project/75#post_5471591

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zawsze jest opcja sprowadzenia prosto od producenta lub z jakiegoś sklepu typu mp4nation itd. Jak dla mnie polska cena DX50 czy tym bardziej X3 to lekki żart ;) natomiast sprowadzając ze wschodu ceny są jak najbardziej bardzo sprawiedliwe. Dlatego w cenie około 500$ DX90 może być fajną opcją, a w polskiej cenie - cóż, będzie już mniej atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zawsze jest opcja sprowadzenia prosto od producenta lub z jakiegoś sklepu typu mp4nation itd. Jak dla mnie polska cena DX50 czy tym bardziej X3 to lekki żart ;) natomiast sprowadzając ze wschodu ceny są jak najbardziej bardzo sprawiedliwe. Dlatego w cenie około 500$ DX90 może być fajną opcją, a w polskiej cenie - cóż, będzie już mniej atrakcyjny.

 

Po doliczeniu VAT roznica w cenie nie jest juz duza - a wygoda posiadania krajowej gwarancji tez ma swoja wartosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko sama gwarancja za tym idzie. Jak wyobrażacie sobie sprzedaż legalną w Polsce? Że będziemy dopłacać aby cena była taka jak w Azji?

 

Jak podoba wam się "fabryka" iBasso? To cud że udał im się taki produkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko zawsze jest opcja sprowadzenia prosto od producenta lub z jakiegoś sklepu typu mp4nation itd. Jak dla mnie polska cena DX50 czy tym bardziej X3 to lekki żart ;) natomiast sprowadzając ze wschodu ceny są jak najbardziej bardzo sprawiedliwe. Dlatego w cenie około 500$ DX90 może być fajną opcją, a w polskiej cenie - cóż, będzie już mniej atrakcyjny.

 

Po doliczeniu VAT roznica w cenie nie jest juz duza - a wygoda posiadania krajowej gwarancji tez ma swoja wartosc

 

"Parę" rzeczy mi się zdarzyło kupić za granicą, a nie miałam (przynajmniej do tej pory) wątpliwej przyjemności zapłaty cła+VAT. A jeśli o gwarancję chodzi - nie wiem jak ibasso, ale Fiio jest bardzo preferencyjne w tej kwestii, nie tylko sprzęt na gwarancji wymienia bez problemu, ale nawet proponuje wymianę niesprawnego sprzętu, który jest po gwarancji - i tutaj nie przytaczam legend, a to moja osobista historia ;)

 

Nie tylko sama gwarancja za tym idzie. Jak wyobrażacie sobie sprzedaż legalną w Polsce? Że będziemy dopłacać aby cena była taka jak w Azji?

 

Jak podoba wam się "fabryka" iBasso? To cud że udał im się taki produkt :)

A kto mówi o sprzedaży w Polsce po cenie azjatyckiej? Przecież oczywiste jest, że wprowadzając do polskiej dystrybucji do ceny trzeba doliczyć cło, VAT, a i sklep musi coś na tym zarobić. Ja pokazałam tylko alternatywę dla polskiej ceny. Wiadome jest, że niektórzy wolą dopłacić, a mieć polską gwarancję, sprzęt na miejscu w przeciągu kilu dni itd. Ale są też tacy, którzy wolą zapłacić mniej, ale w zamian dłużej poczekać i liczą się z ewentualnymi problemami, jakie mogą wynikać przy problemach ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności