Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iriver Astell&Kern AK240


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaczynam powoli odkładać kasiorkę. Zacząłem już moim kotom tańszą karmę kupować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czuje ze rano znowu bylo tylko na bułkę powietrzem...

 

Ale wiesz co? Mnie tak wykresy nie bolą, jak Ciebie audiofilska otoczka. Czasami czytanie wykresow wystarcza zamiast sluchania muzyki. Moge sobie wtedy probowac wyobrazic jak by to bylo jakbym mial inne zabawki. A wyobraznia to wazna rzecz.

 

Ps. Oswiadczam dla przyszlych moderatorow ze moj post nie jest w zaden sposob sarkastyczny. Nie ma na celu nikogo obrazic. Moge na to pokazac nawet wykres.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czuje ze rano znowu bylo tylko na bułkę powietrzem... (...)

 

a ja, naiwny, już byłem gotów uwierzyć, że w tym wszystkim chodzi o "jakość dźwięku", "muzykę" i "ale ja słyszę różnicę!"...

tymczasem chodzi po prostu o stare, dobre dowartościowanie przez posiadanie... na dzielni wystarczą bitsy, do brylowania na forum potrzebna 240-ka...

 

obiektywizm dostarcza zaufania co do posiadanego już sprzętu oraz uczy dużej pokory wobec podatności naszych zmysłów na różnego rodzaju wpływy.

 

mam nadzieję, że AK240 będzie grał tak dobrze, jak na to wskazuje jego cena, do czego, zakładam, że przyczyni się również jego osobliwy kształt (w niewytłumaczalny naukowo, ale wyraźnie słyszalny przez recenzentów sposób )

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj czuje ze rano znowu bylo tylko na bułkę powietrzem... (...)

 

a ja, naiwny, już byłem gotów uwierzyć, że w tym wszystkim chodzi o "jakość dźwięku", "muzykę" i "ale ja słyszę różnicę!"...

tymczasem chodzi po prostu o stare, dobre dowartościowanie przez posiadanie... na dzielni wystarczą bitsy, do brylowania na forum potrzebna 240-ka...

 

obiektywizm dostarcza zaufania co do posiadanego już sprzętu oraz uczy dużej pokory wobec podatności naszych zmysłów na różnego rodzaju wpływy.

 

mam nadzieję, że AK240 będzie grał tak dobrze, jak na to wskazuje jego cena, do czego, zakładam, że przyczyni się również jego osobliwy kształt (w niewytłumaczalny naukowo, ale wyraźnie słyszalny przez recenzentów sposób )

 

Oczywiście, że nie ma możliwości, żeby grał adekwatnie do ceny, bo górny pułap IMHO jest już osiągnięty. Można pójść tylko w bok. Albo co bardziej prawdopodobne zrobić przenośne centrum multimedialne.

W AK240 interesują mnie:

- Wysoka moc wyjściowa i możliwość wysterowania Ortodynamików

- Zbalansowane wyjście sygnału

- Crossfade

- Kompresor

- 256GB Ram

- Wifi

 

Jakość dźwięku na pewno będzie na wysokim poziomie. Natomiast ja takie urządzenia odbieram jako atak na Audiofilski sposób życia - Drogie klocki stacjonarne albo nic. A tutaj mamy AK240, który przez miniaturyzacje potrafi konkurować np. z Twin Headami albo AccuPhase. Nie jest póki co możliwe, żeby zastąpił systemy głośnikowe, ale już skomplikowane tory słuchawkowe jak najbardziej. I oczywiście nie mówimy o zastąpieniu iModa czy nawet kombo FCL + FatDAC, bo to nie ta półka cenowa. Ale już konkurencja dla stacjonarnych HiFimanów, czy systemów Audionote czemu nie?

 

Wszyscy patrzą na to urządzenie z perspektywy przenośnego odtwarzacza, którym on jest tylko w 10%. Dlaczego nie spojrzeć na niego od drugiej strony i dać mu szansę na zastąpienie wydatku rzędu 20, czy 30 tyś pln?

 

No i cena: MSRP na poziomie 2500$, u nas wygląda źle - przy zarobkach rzędu 500$ czy 700$ nie ma o czym mówić. Ale nie na całym świecie tak się zarabia. I w przypadku kiedy zarabia się 2000Funtow(kierowca autobusu w Exeter), albo 6000Euro (kierownik budowy w Lipsku), czy nawet 5000$(kierownik działu logistyki w Bostonie), to nie jest już jakaś nie wiadomo jaka kwota.

 

Ja nie wiem czy to kupię, ale na pewno się zastanawiam. Na dzisiaj jednak mam zbyt duże przywiązanie do swoich stacjonarnych zabawek, do odtwarzania płyt z CDka, zabawy w żonglerkę lampami. To jest część hobby. Ale jeśli miałbym tylko słychać muzyki z HE-5LE, przez gniazdo zbalansowane, to pewnie bym się dłużej zastanawiał.

obiektywizm dostarcza zaufania co do posiadanego już sprzętu oraz uczy dużej pokory wobec podatności naszych zmysłów na różnego rodzaju wpływy.

Obiektywizm to nauka o obiektywach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wykorzystania jako system stacjonarny, przydałaby się stacja dokująca. Z wejściami na DAC, z wyjściem analogowym. Czy 240 będzie sterowana pilotem lub tabletem ?

Wtedy może sceptycy zauważyliby, to co mówi Fatso. Że to cały system słuchawkowy. Bo pudełeczko w ręku dalej kojarzy się portable playerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy on jest w ogóle po to aby grać - czy po to by Ak120 lepiej się sprzedawał?

niedługo sam się najlepiej przekonasz po sprzedaży w sklepie :) i wtedy czekamy na odpowiedź na sobie zadane pytanie ;)

Do wykorzystania jako system stacjonarny, przydałaby się stacja dokująca.

i brakuje mu otworów aby zamocować stopki audiofilskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cena: MSRP na poziomie 2500$, u nas wygląda źle - przy zarobkach rzędu 500$ czy 700$ nie ma o czym mówić. Ale nie na całym świecie tak się zarabia. I w przypadku kiedy zarabia się 2000Funtow(kierowca autobusu w Exeter), albo 6000Euro (kierownik budowy w Lipsku), czy nawet 5000$(kierownik działu logistyki w Bostonie), to nie jest już jakaś nie wiadomo jaka kwota.

 

Znów kwestia subiektywna bo moim zdaniem człowiek, który zarabia raptem 15 tys. zł nie może powiedzieć że go stać na sprzęt za 10 tys. zł czy niech to będzie nawet te 7.500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest kwestia percepcji. Jak dla mnie jak masz tak ze 30 tys. zł to możesz spokojnie powiedzieć że Cię stać na sprzęt za 4-5 tys. A na sprzęt za 8-10 tys. to trzeba zarabiać moim zdaniem z 80 tys.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów kwestia subiektywna bo moim zdaniem człowiek, który zarabia raptem 15 tys. zł nie może powiedzieć że go stać na sprzęt za 10 tys. zł czy niech to będzie nawet te 7.500 zł.

 

Chyba że jesteś audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już miałbym tyle € przeznaczyć na audio to wolałbym jakiegoś grajka na miasto do 1,5 kpln a resztę na dobry sprzęt stacjonarny do domu - pewnie by starczyło.

 

To już jest kwestia tego gdzie więcej słuchasz. Ja np. od dłuższego czasu nie inwestuje w sprzęt stacjonarny bo nie mam czasu go słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu też praktycznie nie mam kiedy słuchać więc albo w drodze z i do pracy albo w pracy, więc muszę mieć sprzęt w miare przenośny, aczkolwiek Ja bym woła kupic jedną czy dwie pary hig-endowych customów a pozostać wrzucić na jakiejś dobrej klasy playera niż 8-10 tys. na samego playera. Choć jak już kogoś stać wydać 10 tys. zł na playera to i pewno raczej stać kupić drogie słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu też praktycznie nie mam kiedy słuchać więc albo w drodze z i do pracy albo w pracy, więc muszę mieć sprzęt w miare przenośny, aczkolwiek Ja bym woła kupic jedną czy dwie pary hig-endowych customów a pozostać wrzucić na jakiejś dobrej klasy playera niż 8-10 tys. na samego playera. Choć jak już kogoś stać wydać 10 tys. zł na playera to i pewno raczej stać kupić drogie słuchawki.

To taj jak mówią o sennkowym orfeuszu- jeśli kogoś stać na jednego, to stać go i na 3. Nawet na innym forum mówili o takiej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu trzeba mieć dobrze ustawiony pokój odsłuchowy. Trzeba mieć warunki do odsłuchu (domownicy nie powinni protestować). Ze sprzętem portable jest łatwiej. Możecie potraktować takiego drogiego playera jako sprzęt wielofunkcyjny. Zastępstwo za drogiego , stacjonarnego wzmaka słuchawkowego. Plus opcja portable. Nie wiem czy ten konkretny AK240 dorówna stacjonarnym słuchawkowcom. Ale szanse są. A klocki HajEnd są drogie i to nie od dziś.

 

My tu gaworzymy sobie na forum, na którym ludzie zaczynają od Clipów, Fuzów, staroci (iPod, iRiver) i jęczymy nad cenami. A do W.Pacuły docierają listy, gdzie ludzie żonglują nazwami i markami za tysiące złotych. Łącznie z kablami. Tam nikogo nie dziwi (albo przestanie dziwić) sprzęt przenośny za 9k zł. I drogie słuchawki.

 

Przy okazji : nie oburzają Was jakoś dokanałówki za 3 tysiące, nauszne za 5000 czy 8000 zł. A wyżywacie się na odtwarzaczach za 4500 zł czy nawet za 9000 zł. To raz, a dwa, Fatso dobrze pisze. To są ceny dla userów z USA, Japonii, UE. A nie dla dla nas, zadłużonych na 30 lat (mieszkanie), bojących się o pracę...

 

A i tak czasem to kupujemy ;) . Polak potrafi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też mi ta cena wydaje się chora, ale z troszkę innego powodu. Jak ak240 musiałby zagrać i ile mieć mocy, żeby usprawiedliwić 2,5x większą cenę względem obecnej czołówki? Zwłaszcza, że hm901 ma już solidny zapas mocy, jest zbalansowany i większość stawia go ponad ak120. Z gabarytami też już nie jest tak różowo jak w przypadku ak100 i ak120. Co prawda nadal daleko do obłędnych 29mm grubości hifimana, ale 66 mm W x 107 mm H x 17,5 mm D (nie wiem, na ile te wymiary są prawdziwe) stawia AK240 na równi z ihifi760. W kieszeni będzie siał nie mniejsze spustoszenie niż stare dyskowce (jest odrobinę cieńszy od ihp, ale za to dużo szerszy). Dodajmy do tego kontrowersyjny wygląd i nawet zamożniejsza klientela może się na to cudo nie pokusić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i cena: MSRP na poziomie 2500$, u nas wygląda źle - przy zarobkach rzędu 500$ czy 700$ nie ma o czym mówić. Ale nie na całym świecie tak się zarabia. I w przypadku kiedy zarabia się 2000Funtow(kierowca autobusu w Exeter), albo 6000Euro (kierownik budowy w Lipsku), czy nawet 5000$(kierownik działu logistyki w Bostonie), to nie jest już jakaś nie wiadomo jaka kwota.

 

Znów kwestia subiektywna bo moim zdaniem człowiek, który zarabia raptem 15 tys. zł nie może powiedzieć że go stać na sprzęt za 10 tys. zł czy niech to będzie nawet te 7.500 zł.

 

Raptem 15tyś? Co ty wygadujesz, Krzychu, w kraju gdzie realny koszt utrzymania to 50pln dziennie ? Co ty za odniesienia probujesz tutaj ludziom wmawiać?

 

I to jest kwestia percepcji. Jak dla mnie jak masz tak ze 30 tys. zł to możesz spokojnie powiedzieć że Cię stać na sprzęt za 4-5 tys. A na sprzęt za 8-10 tys. to trzeba zarabiać moim zdaniem z 80 tys.

A czemuż to? Czy utrzymanie takiego graja kosztuje ? Przecież jak sie zarabia 80 patoli, to się auto za gotówkę kupuje, a to kosztuje mnóstwo kasy miesięcznie.

 

Naprawdę mam wrażenie, że niektórzy są tak zaślepieni ceną urządzenia, że nie potrafią logicznie pomyśleć. Ciągle jakieś odwołania do domowych torów. Ale ja wyraźnie piszę:

 

JEŻELI URZĄDZENIE ZA 10 TYŚ PLN, MA ZASTĄPIĆ Z POWODZENIEM DOMOWY, STACJONARNY TOR SŁUCHAWKOWY, A DO TEGO MA JESZCZE INNE PORZĄDANE CECHY, JAK CHOĆBY WIFI, TO JEGO CENA MOŻE BYĆ UZASADNIONA.

 

Ja uważam, że spokojnie można rozważyć taki zakup, jeśli, tak jak w moim przypadku, mogłoby to zakończyć współpracę z ciężkimi i prądożernymi urządzeniami stacjonarnymi. Ot choćby dla oszczędności na prądzie. I uważam, że dla osoby zarabiającej te 10kpln to jest już zakup na który może sobie pozwolić bez specjalnego szarpania domowym budżetem. Naprawdę nie wiem jak trzeba być rozrzutnym, żeby potrzebować 80tyś do wydania 10 klocków...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności