Skocz do zawartości

Iriver Astell&Kern AK240


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdecydowanie potrzebuje mobilności i bateryjności. Ale chwilowo mam jeden plan do wykonania no i kasiora potrzebna, bo żona na zawał padnie.

Zastosuj myk z elektrostatami i teściową, a póżniej... Hulaj dusza - piekła nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego testu wynika, że AK120 to urządzenie upośledzone i niepełnosprawne. Co więcej, ledwo gra. Masakra.

 

 

Można pocieszyć się tym:

The only other audiophile DAP that even comes close to the Astell & Kern AK240 in terms of marrying performance, sound quality, design, build quality and usability is the Astell & Kern AK120, along with its steroidally-enhanced sibling, the AK120 Titan.

 

Więc i tak możesz czuć się lepszy niż cała nasza swołocz z Clipami, iModami, X3 czy DX50.

 

Ja tam jeszcze pocieszam się tym:

 

 

By contrast, the AK120 leans a little warm due to its emphasized upper bass and lower mids. Pair this with a mild boost in the upper mids, and you wind up with a signature that is richer and fuller than that of the AK240. It's a presentation that most would classify as being musical and engaging compared to the AK240.

I to jak na razie ma za zadanie oszczędzić mój portfel :) Pamiętajmy, luksus jest w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem wprawdzie niedługo, ale jednak - nie jest to żadna przepaść, czy nie wiadomo co. Jest po prostu delikatnie chłodniej. I zrobili to znowu, nie balansem tonalnym, a lekkim oddaleniem dźwięku - no i teraz się ludziki zachwycają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad kupnem. Szkoda, że iriver chce tyle na nas zarobić. Wykonanie i to co wsadzili w ten sprzet w.g mnie nie jest wart tej ceny. Dlaczego wszystko teraz się robi dla pieniędzy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad kupnem. Szkoda, że iriver chce tyle na nas zarobić. Wykonanie i to co wsadzili w ten sprzet w.g mnie nie jest wart tej ceny. Dlaczego wszystko teraz się robi dla pieniędzy?

to nie problem, że chcą zarobić. To problem, że używają argumentów z pogranicza fantasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTrang - za samą chęć należy Ci się armatni salut z "For Those About To Rock" AC/DC !

A tutaj - będzie pojedynek HM-901 z AK240 na łamach HD-Opinie (http://hd-opinie.pl/22310,aktualnosci,high-endowy-astellkern-ak240-w-testach-na-hd-opinie.html)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie dalej? Dwa razy droższy ak 360/480? I tak niekończący się krąg. Wydawanie kupę kasy na sprzęt, którego różnica jest prawie niesłyszalna. Uważam, że wszystko ma swoją granicę. Przyznam, że stać mnie na ak240 lecz zastanawiam się czy to ma sens... Na headfi jak wyszedł ak120 ludzie pisali takie same opinie o nim jak teraz o ak240. Wg mnie to wszystko robi się dla dowartościowania, że ma się najnowszy sprzęt, żeby ludzie cię podziwiali na headfi. Poważnie, 20 par słuchawek i 10 odtwarzaczy oraz 10 wzmacniaczy? Naprawdę ktoś ma czas żeby tego słuchać? Rozumiem jakby ktoś miał miliony i nie miał na co wydawać.... Ludzie na headfi nie wyglądają na takich. Nawet ten rudi czy jakoś mu tam. On jest z Indii, wiecie jakie tam są warunki? Ja wiem bo pochodzę z Azji i myślę, że to co robi jest nierozsądne. Uważam, że wszystkie ceny sprzętów topowych są zawyżone oraz są w celach czysto zarobkowych. Dlatego to jest smutne. Ponieważ musimy tyle pieniędzy wydać, żeby nacieszyć ucho, serce i umysł...

Edytowane przez iTrang
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega rynek, tak było, jest i będzie, robi się to dla pieniędzy. Oni mają do tego prawo, Ty masz prawo się nad tym zastanowić i wybrać. :)

Skoro piszesz, że coś nie jest warte swojej ceny, to znaczy, że uważasz, iż pieniądze na to są wyrzucone w błoto. Na szczęście jest też coś takiego jak konkurencja, spadek wartości w czasie, czy rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopując, ale tylko podtrzymując dyskusję... Dzisiaj byłem na odsłuchach kolumn Pylon Topaz. Cena w detalu - 2350zł.

Tego co się nasłuchałem, nie potrafię sobie poukładać. Cena goni cenę.

Już nawet nie mówi się o modelach sprzętu czy technologii, tylko to grało na wzmacniaczu za 10k, a tak za 20k. A jak podłączyliśmy za 30k, to już w ogólę.

Te kolumny są bardzo fajne, ale bez wzmacniacza za 30k zł lepiej do nich nie podchodzić bo nie zagrają.

itd... itp...

 

Niby wszystko spoko. Można porozmawiać, wymienić jakieś opinie, ale są ludzie, którzy odzwierciedlają ocenę sprzętu w kasie i nic tego nie zmieni.

Jak coś odpowiednio dużo nie kosztuje, to nie zagra, albo zagra, albo odpowiednio gorzej do lepszego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj - będzie pojedynek HM-901 z AK240 na łamach HD-Opinie (http://hd-opinie.pl/22310,aktualnosci,high-endowy-astellkern-ak240-w-testach-na-hd-opinie.html)

 

Konkurencją dla HM-901 jest raczej AK120...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę nad kupnem. Szkoda, że iriver chce tyle na nas zarobić. Wykonanie i to co wsadzili w ten sprzet w.g mnie nie jest wart tej ceny. Dlaczego wszystko teraz się robi dla pieniędzy?

to nie problem, że chcą zarobić. To problem, że używają argumentów z pogranicza fantasy.

 

Well, well, well. Plusik dla Ciebie. Taka dyskusja już była- a który producent tego nie robi- obiecuje orgazm wielokrotny i podniesienie ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso- ojoj, wszyscy jesteśmy sprzedajnymi dz.wkami. Kto zapłaci więcej....tam pracujemy. Toć czym się różni taki recenzent. Płacą to wymagają.

 

No chyba, że recenzent amator, ale jak takiego wyłowić spośród wszystkich.

 

A na końcu- skąd wiemy, że Ci którzy kupili rzeczywiście słyszą taką różnicę, czy to nie jest zmniejszanie dysonansu poznawczego? Najlepiej byłoby wypróbować i samemu stwierdzić czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak postąpiłem w przypadku AK120. Posłuchałem AK240 i naprawdę bym go nie wybrał - brzmieniowo mniej mi odpowiada niż AK120, a te wszystkie bajery już mam, bo w domu APek mi robi za ładowarkę do Kałacha. No i na nim mam DLNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tylko, gdzie leży granica przyzwoitości... AK120 jej nie przekracza, ale 240 już tak? No i czy ta granica się nie przesunie, jeśli ktoś na forum kupi tę 240 i będzie argumentował, że dla reszty cena jest niestosowana, bo reszty nie stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to policzyłem tak:

1. DAP ok 1000

2 AMP portable to ok 800

3. DAC do pracy z AMPem to około 1500

4. Cyfrowy transport dla prezentacji sprzętu 1000 pln

5. Dysk przenośny 200

Razem 4500 :P Do tego dodałem sobie 20% za kompaktowe rozmiary i możliwość napędzenia sensownych słuchawek. Kupiłem. Ale warunki mi się nie zmieniły, za to cena poszła do góry dwukrotnie. Bo nawet jeśli doliczę nowe funkcjonalności:

6. Wifi

7. DLNA

 

To są to rzeczy, które od bidy mogę zrealizować przez swoją komórkę, którą zawsze mam przy sobie. Czyli dokładam koszt komórki 1500, ale, że jeszcze nie miałem okazji z tego korzystać, to tylko połowę kwoty. Więc AK240 jest dla mnie nieopłacalny. I musiałbym zarabiać wg. wzorów Krismarzyk, żeby zacząć rozważać zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jest też coś takiego jak konkurencja, spadek wartości w czasie, czy rozum.

 

Ale wiesz...

Fiio to nie kałach " :wub:$ "

Rozum to nie magiczna otoczka. (przykład osoby która zdaje sobie sprawę z zawyżonej ceny, ale coś jeszcze dalej korci - ot psychika ;) )

 

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczemuż to Fiio jest gorsze od irivera? Bo nie zmieniło nazwy na Armoured&Killed ? Eee, jak zrobią grajka który pobije AK120, to na bank o tym napiszę i nie będę patrzył przez sentymenty.

 

Nie napisałem, że jest gorszy ;) Zresztą ja już nie uczestniczę w tych forumowych zawodach lepszy/gorszy. Wskazuje jedynie na istniejące i dające się zaobserwować zjawiska społeczne i wpływ sprzężeń sieci semantycznych na psychoakustyczne fenomeny ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTrang - jak chodzi o Rudiego -

"Einstein dla nauki ostatnie spodnie sprzedał" ;) . Cytat z "Tolka Banana".

Teraz jest czas rzeczy mobilnych, przenośnych. Pośród normalsów zawsze będą pasjonaci, co kupią ekrany 4K albo playery za 10 000 zł. Zwłaszcza, że zarabiających dobrze jest zagranicą więcej. A i u nas jest ich już dużo. Firmy zaś korzystają. Szkoda tylko że ceny nie lecą na łeb jak przy smartfonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, nie wiem do czego pijesz, ale obaj wiemy ze nie zarabiasz tak jak napisales wiec mozesz sobie pozwolic kupic taki sprzedt jak ak120 (mozesz sobie argumentowac jak chcesz zasadnosc takiego zakupu to jest Twoja sprawa), natomiast robienie ludziom wody z mozgu to juz nie jest okey, I jezeli prowadzilem z Toba dyskusje nt zasadnosci ceny AK120 I wplywu tej ceny na postrzeganie jakosci dzwieku tego grajka to tylko z perspektywy tego czy mozna komus narzucac (oczywisicie nie bezposrednio a posrednio) co ma byc referencja czy nie I jakie znaczenie ma tu cena.

Myslalem ze ten temat juz zostal zakonczony, oczywisice dyskusje nic nie wniosly I kazdy zostal przy swoim pogladzie.

 

A na temat o ak240 to jak zobaczylem ten test to powiem Wam ze pierwsze co mi przyszlo na mysl to sponsorowany artykul albo banda nieprofesjonalnych, sliniacych sie frajerow ktorym jak sie powie ile kosztuje dany sprzet to wtedy ten sprzet staje sie jedynym nadajcym sie do sluchania (oczywiscie takie postawy sa wszedzie, w tym tu). Z tego testu wynika ze 240 to kolejny, mistyczny poziom neutralnosci. Wiekszych bzdur nie slyszalem.

Tylko ze nie ma co sie dziwic tak wyglada wspolczesny swiat, kazdy rob I to co chce. Nawet jezeli kogos stac na 240 ale widzie ze to jest robienie ludzi w ****a to chwala mu za to bo uzywa mozgu; bo nie jest tak ze jak kogos stac to taka osoba nie moze oceniac sprzetu pod wzgledem racjonalnosci, uzaadnienia zakupu; glownie emocjami kupuja niedojrzali ludzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności