Skocz do zawartości

Iriver Astell&Kern AK240


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale nie rozumiem tej fascynacji serią AK od iRivera. Słuchałem modeli 100 i 120. Grały normalnie, żaden szał. Cena - parsknąć śmiechem.

 

Aaaa, pewnie już zapomniałem, że audiofilia to stan umysłu...bardzo specyficzny i zapewne stąd moje zaskoczenie.

 

Dlaczego takich złotych klientów jak audiomatoły nie ma w innych branżach, no może z wyjątkiem enologii??? Dlaczego nie ma np. notebooków za milion, telefonów za pół miliona, identycznych z takimi za 2000 zł (nie biorę tu pod uwagę np. Vertu itp., bo to jest biżuteria, a przecież AK nie jest ani pozłacany, ani inkrustowany kamieniami, ot zwykła elektronika dobrze wykonana), do których ustawia się łańcuszek śliniących się frajerów?

 

// Wszystko dobrze i pięknie ale pohamuj emocje z tymi "frajerami"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie rozumiem tej fascynacji serią AK od iRivera. Słuchałem modeli 100 i 120. Grały normalnie, żaden szał. Cena - parsknąć śmiechem.

 

Aaaa, pewnie już zapomniałem, że audiofilia to stan umysłu...bardzo specyficzny i zapewne stąd moje zaskoczenie.

 

Dlaczego takich złotych klientów jak audiomatoły nie ma w innych branżach, no może z wyjątkiem enologii??? Dlaczego nie ma np. notebooków za milion, telefonów za pół miliona, identycznych z takimi za 2000 zł (nie biorę tu pod uwagę np. Vertu itp., bo to jest biżuteria, a przecież AK nie jest ani pozłacany, ani inkrustowany kamieniami, ot zwykła elektronika dobrze wykonana), do których ustawia się łańcuszek śliniących się frajerów?

 

<Kałach Klan> lincz za 3..2..1.. start. :D

 

A tak dodając swoje 3 grosze do tematu K240 nowy design opiera się o temat "czysta abstrakcja", ciekawe czy cena też...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ktoz powiedzial ze AK100 ma przyzwoicie skalkulowana cene? Skoro za polowe jego ceny mozna kupic rownie dobrze grajace DX50 czy rownie funkcjonalny X3?

A któż powiedział że DX50 gra równie dobrze jak AK100?

 

 

Ja? Na moich sluchawkach przenosnych i z line-out jak dla mnie jest to poziom AK100 (firmware 1.2.7). Z ESW9 powiedzialbym nawet ze brzmi lepiej - z W4 brzmi troche gorzej. Ze stacjonarnymi niestety nie mialem okazji AK100 przetestowac ale to jest grajek przenosny

IBasso i Fiio to przenośnie odtwarzacze, AK to raczej mobilna stacjonarka, bez sensu, je porównywać, już większy sens, ma porównywanie pierwszych dwóch z grajkami w telefonach typu iphon.

Hmmm - no dobrze, jednak zostawie to bez komentarza :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Cie nie obrazalem, wiec prosilbym o to samo.

 

pozdrawiam, Śliniący się idiota.

Przyłączam się do prośby Fatso. Nie pozdrawiam

Po chwili zastanowienia , napiszę coś :

- TAKIE MAMY TERAZ CZASY. Nie ma co się oburzać na iRivera,że wypuszcza coraz droższe DAPy. Jest teraz "moda" na słuchawki i urządzenia przenośne do słuchania muzyki. Niezaleznie od tego,że słuchawek używamy już od wielu lat, mamy teraz na nie "modę". mamy też społeczeństwo, które słucha muzyki z telefonów i tą część pragnącą słuchać muzyki w lepszej jakości. Dla tej części powstawały kiedyś iRivery iHP, Karmy i inne DAPy. Teraz mamy Kałachy, iBasso, FiiO, ColorFly i inne. Równocześnie oprócz Audiofanów, mamy też Audiofili, którzy wydając sporą kasę na urządzenie, chcą być pewni,że mają HiEnd. A na to nakłada się wyścig między firmami - co rok "prorok" czyli nowe urządzenie. Bo wypadamy z wyścigu.

 

Jesli powstają naprawdę dobre urządzenie, to OK. Rynek to weryfikuje. Dobre są kupowane, gorsze wyprzedawane. Moim zdaniem, to świetnie, jesli prawie w każdym przedziale cenowym , możemy kupić coś co nas zadowoli.

 

Nie hejtujmy AK240. Moze jest super a może do d... Był (i trochę jest) hejt na AK120, ale coraz więcej z nas go ma. Pewnie ,że jest drogi, za drogi. Ale to nie my narzucamy ceny. Trudno. Zachować trzeba spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie rozumiem tej fascynacji serią AK od iRivera. Słuchałem modeli 100 i 120. Grały normalnie, żaden szał. Cena - parsknąć śmiechem.

 

Aaaa, pewnie już zapomniałem, że audiofilia to stan umysłu...bardzo specyficzny i zapewne stąd moje zaskoczenie.

 

Dlaczego takich złotych klientów jak audiomatoły nie ma w innych branżach, no może z wyjątkiem enologii??? Dlaczego nie ma np. notebooków za milion, telefonów za pół miliona, identycznych z takimi za 2000 zł (nie biorę tu pod uwagę np. Vertu itp., bo to jest biżuteria, a przecież AK nie jest ani pozłacany, ani inkrustowany kamieniami, ot zwykła elektronika dobrze wykonana), do których ustawia się łańcuszek śliniących się frajerów?

Nawet nie wiesz w jak głębokim błędzie tkwisz w każdej dziedzinie życia istnieje cos na wzór AK. Od artykułów spożywczych po sprzęt ogrodniczy. Jeśli po ch.....m dniu cos jest w stanie wywołać banana na twarzy to moim zdaniem jest warte każdych pieniedzy .

Dla jednych to będzie kolia z diamentami dla innych rosyjski kawior czy w końcu odtwarzacz mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MultiSync® E654

Rozmiar 65inch
Cena netto / brutto 14228 zl / 17500 zl

I zęby nie było marka to jeden z liderów monitorów a nie jakieś tam LG sajsung

 

Drugi rynek auta enzo to tez zabawka i nie tania, modele RC to nie zabawka za 100zł a 5kzł- zasadność :D:D , i tak można sporo.

 

Sek w tym ze audio to specyficzny rynek pasywne uczestniczenie nie wymaga od użytkownika NIC, włączasz siadasz i słuchasz, a wielu ludzi zamiast kreatywności ma pustkę w głowie za to pełne konto :) ot taka wymiana by poczuć to coś nie dając nic poza walutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, żeby nie zalatywało jakąś fanatycznością, Roland nie napisał tego "wypracowanka" tu i teraz, tylko z powodu, załóżmy - delikatnej, wymiany zdań.

http://audiohobby.pl/topic/17/7927/all

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te nasze hejty i obronne ciosy samurajów Astella... I wspominam. To tak niedawno było. Miałem Sansa Fuze Plus i czytałem na AS o słynnym iBasso DX100. Kosztowł 3 kzł i był poza zasięgiem...marzeń. Ale Gwiezdna Wędrówka rozpoczęła się. Jej etapy : iPod, iMod, wzmacniacze -sprzęty Fiio, SMSL,iBasso, a potem sięgnięcie do "gwiazd" : AK100. W końcu wejście w nadprzestrzeń czyli AK120. A przy tym kolejne, coraz lepsze słuchawki. Więc mottem może być "Nigdy nie mów nigdy". Star Trek trwa i nie wiadomo jakie przygody czekają kapitana Raydena po drodze.

Wielu z nas przeszło jeszcze dłuższą drogę. Przerobiło więcej sprzętu. Nie traćmy ducha, niech muzyka sączy się do ucha..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wybiorczo zostaly skasowane te posty, wiele nie na temat nie zostalo skasowanych, a czesc skasowanych byla na temat.

 

Lordzie, przeciez jedna z glownych mysli calej tej dyskusja byla taka ze drozej nie znaczy lepiej, wiec przynajmniej dla czesci takie AK czy HiFiMany nie sa marzeniem tylko produktem marketingowym. Jedyne z czym moge sie zgodzic ze idac "typowa" droga z tego forum po drodze kupuje/testuje sie rozne sprzety (w moim przypadku z ciekawosci).

 

Wracajac do 240, tak jak pisalem w skasowanym moim poscie jak teraz na niego patrze to on wcale nie jest taki strasznie brzydki, moze deko futurologiczny ale ciekawy. IMO jak mialby on stanac w szranki z dx50 na najwiekszego brzydala to zwyciezca nie bylby dla mnie taki oczywisty;)

Edytowane przez Krismarzyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wybiorczo zostaly skasowane te posty, wiele nie na temat nie zostalo skasowanych, a czesc skasowanych byla na temat.

 

Popieram. Moje posty poszły w Hyde-Park, chociaż rozważałem wygląd AK240, co jest zgodne z tematem i nie wdawałem się w sprzeczkę. No ale cóż... Jest rzeź, są ofiary :D uważam, że póki co to wyglądem chcą gonić FiiO X5, bo nowy UltraKałach jest Ultra-Brzydalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności