Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Używane monitory do 300-350 zł


canar

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, postanowiłem kupić 2 w miarę małe kolumny do pokoju o metrażu około 15m2. Szukając opinii w necie widzę, że warto szukać produktów takich marek jak braun, tannoy, mission, mbquart, elac, magnat,jbl, b&w, na przetwornikach seas, vifa itd. Jest dużo modeli na allegro ale może podpowiecie i pomożecie jakimś konkretnym linkiem. Słucham głównie muzyki elektronicznej, trochę trance'u, trochę popu, trochę starego dobrego house'u, trochę dnb, ogółem wszystkiego po trochu:) Do tej pory przez całe życie słuchałem muzyki na tonsil samba, czy jest możliwe w kwocie 300-350 zł znaleźć stare używane kolumienki, które zagrają jakościowo lepiej? :) Samby mają trochę zapiaszczoną górę a i w tym pokoju bas jakiś wspaniały nie jest.

 

Co myślicie np o tym:

http://allegro.pl/quadral-sx-1300-kolumny-0213-i3833086068.html

 

Albo takie magnaty:

http://allegro.pl/magnat-monitor-a-porzadne-kolumny-stereo-i3812565907.html

 

lub heco:

http://allegro.pl/heco-victa-301-i3833105922.html

 

Rozmiary by mi odpowiadały:) Na jakich firmach się skupić? Wiem, że kwota jest niska, ale może uda się coś wynaleźć?

Byłbym wdzięczny za linki:)

Do napędzenia używam Pioneer SX-203RDS i zintegrowanej karty dźwiękowej lub odtwarzaczy przenośnych. Może warto też rozważyć wymianę amplitunera lub pójść w inną stronę i szukać solo6c albo modecom shf80?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez canar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś najlepiej do tego gatunku sprawdziły by się magnaty. Pozostałe 2 komplety są raczej za mało basowe pod Twoje preferencje. Zobacz sobie saby z serii k, ewentualnie grundig z starej serii box, myślę że niezłą opcją może być mission 700/701.

 

Amplituner przydało by się w przyszłości wymienić, choć to dosyć poprawnie grający model.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wylicytowałem okazyjnie cantony le400 (150 zł) w bardzo dobrym stanie, jak nie będę zadowolony to odsprzedam i będę szukał dalej czegoś droższego, choć można poczytać dobre opinie szczególnie na niemieckich forach o tym sprzęcie:) Pozdrawiam

 

edit: Okazyjnie jak na dzień dzisiejszy, bo strasznie w górę poszedł sprzęt z lat 70-90' jak się popatrzy na kwoty za jakie można kiedyś było kupić np wyższe serie fonum albo quinto cantona;)

Edytowane przez canar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności