Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IFP-780 - windows 7 nie wykrywa


balek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dziecko dostało ww. odtwarzacz mp3

niestety nie mogę go podłączyć do komputera - mam windows 7

komputer wykrywa urządzenie, ale nie jest w stanie go zainstalować - brak sterowników

w internecie szukałem jakichś sterowników ale nic nie znalazałem

czy ktoś pomorze?

Edytowane przez balek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że do win 7 nie ma sterów.Chociaż

http://drivers.downloadatoz.com/vendor_iriver/iriver-ifp-780/

Przegrywanie plików tylko z "iRiver Music Manager"

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są firmware, a koledze,. myślę, chodzi o to, żeby ifp-ek był widziany jako dysk (bo system go widzi... ). Więc trzeba zainstalować program iMM, i otwierać przez niego.

Czy do odtwarzacza była dołączona płytka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety płytki nie było

oczywiście próbowałem już z IMM, ale po otwarciu tego programu i podłączeniu odtwarzacza do kompa, w programie tym widnieje informacja, że nie połączono!

a co do płytki, to na niej podobno i tak są tylko stery do XP i Visty (ale i tak tej płytki nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (a może stety), nie mam doświadczeń z Windą 7. Pewnie znajdzie się ktoś, kto ją ma i posiada też ifp-ka.

Ale dla pewności... podłączając miałeś player WŁĄCZONY ? Ważne, żeby tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj może firmware w wersji UMS. Miałem podobny problem z moim ifp-195tc, póki nie zionął ducha. Po zmianie oprogramowania na wersję UMS odtwarzacz był widoczny jako dysk przenośny (na XP).

http://firmware.iriver.pl/index.php?seria=ifp700&type=2&title=iFP%20780&kat=f_700&name=ifp700_01&zn=lfwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj może firmware w wersji UMS. Miałem podobny problem z moim ifp-195tc, póki nie zionął ducha. Po zmianie oprogramowania na wersję UMS odtwarzacz był widoczny jako dysk przenośny (na XP).

http://firmware.iriver.pl/index.php?seria=ifp700&type=2&title=iFP%20780&kat=f_700&name=ifp700_01&zn=lfwu

No tak, ale żeby zmienić firmware, player musi być dobrze widziany (połączony) z komputerem. Trzeba by podłączyć na komp z Windą XP i zobaczyć, może się połączy... Ale najpierw - mój poprzedni post, czyli stare numery: nie dociśnięta wtyczka USB i nie włączony player !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne także jest, abyś wybrał właściwa wersję IMM. Ja nagłowiłem się nieźle zanim doszedłem do tego wniosku. Z początku nie łączył się, ale po wgraniu któregoś tam z kolei IMM (iriver_Music_Manager_V316_sp) player zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

player oczywiście był włączony i z wtyczką też wszystko ok, skoro system reaguje na podpięcie tylko informuje, że nie jest w stanie zainstalować

a co do IMM, to zainstalowałem ostatnią wersję

 

natomiast jeśli chodzi o XP, to domyślam się, że z tym systemem nie będzie problemu, tylko jest to w końcu odtwarzacz mp3, więc nie będę biegał do kogoś z komputerem z xp za każdym razem gdy dziecko będzie chciało by dograć mu jakąś piosenkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, player wreszcie został wykryty

a zrobiłem to tak, odinstalowałem IFP-780 (bo pomimo, że nie chciał się łączyć, to był widziany przez windowsa), odinstalowałem też IMM

a później zrobiłem to samo co wcześniej tylko w innej kolejności

1) najpierw zainstalowałem IMM

2) później podłączyłem (na nowo) IFP

i wtedy (już abstrahując od sposobu i skuteczności instalacji w windowsie - jako pamięć przenośna), player pojawił się w IMM i teraz mogę już przerzucać muzykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz, kiedy odtwarzacz jest widoczny w IMM, można zmienić mu firmware na wersję MSC/UMS i od tej pory odtwarzacz będzie w dowolnym systemie widoczny jako pendrive - instalacja IMM nie będzie już konieczna (po zmianie firmware'u na MSC/UMS IMM przestanie w ogóle widzieć odtwarzacz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności