Skocz do zawartości

DAC USB do 1000zł zamiast X-fi Pro 5.1


Lirick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poprosić doświadczonych forumowiczów o poradę.

 

Jak w temacie, szukam DACa na USB do 1000zł, który zastąpiłby Creative X-fi pro 5.1 USB. Oczywiście powinien być warty swojej ceny i raczej wyraźnie być lepszy od tego co mam.

Będzie podłączony póki co do laptopa Acer Aspire 5750g.

Ma on służyć głównie do codziennego słuchania muzyki, ale też ma być zaczątkiem domowego studio, stąd konieczne by był wyposażony w wejście mikrofonowe na jacka (6,3 czy 3,5 obojętne, chociaż może lepiej to pierwsze) i mile widziane byłyby 2 wyjścia słuchawkowe 3,5mm (albo jedno 6,3 i jedno 3,5). Jakieś inne bajery raczej mi niepotrzebne. Nie zależy mi na jakichś systemach sztucznej poprawy dźwięku w filmach czy grach, wychodzę z założenia, że jeśli muzyka brzmi dobrze to wszystko inne też. Dobrze jedynie jeśli byłyby dołączone sterowniki z wbudowanym jakimś sensownym equalizerem.

Zamierzam nagrywać na nim wokal przy użyciu Shure C606.

Będzie napędzał Microlaby Solo6c, a ze słuchawek to CAL!, HD681 i być może HD669 jak się zdecyduję na ich kupno.

 

Można powiedzieć że jestem zadowolony ze swojego obecnego zestawu. Wystarcza mi na odsłuch, ale chciałbym lepszą jakość nagrań więc postanowiłem coś zmienić. Myślałem o mikrofonie, ale mam wątpliwości czy to coś da przy tej karcie dźwiękowej. Uznałem, że jak zainwestuję w lepsze źródło, to przez dłuższy czas nie będę musiał go zmieniać, a w przyszłości najwyżej zainwestuję w pozostałe elementy. Głośników nie zamierzam raczej zmieniać póki się nie zepsują, podobnie ze słuchawkami, bo jestem z nich zadowolony, tak więc zostałby do kupienia tylko lepszy majk.

 

Wiem, że postawiłem bardzo szczegółowe wymagania, przez co ciężko mi samemu coś znaleźć (chyba musiałby ktoś na zamówienie mi wyprodukować takiego DACa :D), ale może przez to bardziej obeznani użytkownicy będą mogli łatwiej mi coś doradzić.

 

Przepraszam za długość tekstu i proszę o wyrozumiałość dla poczatkującego audiofila. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie powinieneś znaleść sporo interfaceow na USB. E-MU, Focusrite, Line6, Lexicon itd. Z konkretnych modeli może Nismovsky będzie w stanie Ci coś konkretnego polecić bo on siedzi w studiu i bawi się takimi zabawkami :P

 

 

Sent from my iPod touch 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę starsze E-MU jak 0202 czy 0404 USB trzeba liczyć się z tym że niezbyt dobrze działają na nowszych systemach. Miałem 0202 USB, sprzęcik jak za swoją cenę na prawdę fajny ale problemy ze sterownikami doprowadzały mnie do szału i byłem zmuszony sprzedać. Za to koledze któremu również poleciłem ten interface działa bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że wolałbym aby te 1000zł było za sprzęty nowy, a nie używany, więc z tego co widzę to te xonary odpadają (chociaż essence stu byłby dla mnie fajny gdyby miał wejście na mic). Patrzę na Focusrite i nie wiem czy dobrze rozumiem. Czy tam wejście XLR jest jednocześnie jackiem 6,3 (w sensie 2 w 1)?

Z ich strony: "2 line/mic/instrument combination inputs - high quality XLR/ ¼ “ TRS Jack Combo".

 

Edit: Póki co Focusrite Scarlett 6i6 jest chyba najbliższy moim oczekiwaniom, ale chętnie przyjmę inne propozycje. Może komuś innemu ten temat też się przyda.

Edytowane przez Lirick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zostałem wywołany do tablicy to się wypowiem ;)

Jak do studia to w Asusy się nie pchaj.

Bawiłem się kilkoma interfejsami Focusrite i poza strukturą wejść/wyjść to brzmienie jest bardzo zdyscyplinowane i równe w każdym modelu (miałem 2i2, 8i6, 18i8 oraz 18i20), ale co najbardziej wciąga w Scarlettach to preampy mikrofonowe, które dają dostatecznie dużo mocy mniej wymagającym pojemnościówkom :) Ze sterownikami nie ma problemu, a kupując na thomann.de tzw. "B-Stock" (zwroty konsumenckie do 30-dni z pełną gwarancją sklepową) to zmieścisz się w 900 zł za 6i6

 

Co do wyjść combo to jest jak mówisz: wsadzisz tam zarówno XLR jak i Jacka 6.3 (np. zamiast mikrofonu możesz tak wpiąć gitarę), ale pamiętaj o jednej ważnej rzeczy: jak wepniesz mikrofon przez Jacka 6.3 to zapomnij o zasilaniu Phantom 48V, bo to jest dostarczane tylko z XLRa :)

 

Z innych wartych osłuchania interfejsów w tej kwocie polecę Roland UA-55 Quad Capture.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności