Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test 12 mini DACów z wejściem USB


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Cena nie jest wyznacznikiem. To tylko widzimisię producenta skorygowana księgowymi, rynkiem, kosztami, itp.

 

Niestety do pewnego poziomu może być wyznacznikiem. Trudno go określić w audio, ale z pewnością do 1000 plnów będzie miała znaczącą rolę. Dlaczego? Odpowiedź jest zamieszczona w cytowanym poście:

 

1. Koszty- nie spodziewajmy się za 200 czy 300 zł cudów, podstawowa kostka, z może prawidłową implementacją, ale mocno po kosztach, znaczy budżetowe elementy,

 

2. Księgowi- ależ oni zawsze grali znaczącą rolę w każdej firmie. Poza firmami "pożytku" publicznego, każda jest nastawiona na zysk, a zysk jest wtedy, gdy koszty są niższe niż przychody. Przy czym koszt to nie tylko zakup części do budowy, ale także koszt sprzedaży, reklamy, i tzw. ogólnego zarządu.

 

3. Rynek- ano więc i właśnie, jak weźmiemy sobie dwa pierwsze punkty, nagle się okazuje, że produkt o przyzwoitej jakości kosztuje tak w budowie, jak i jego opracowaniu, reklamie itp.. I kończy się na tym, że średnia półka jakościowa zaczyna być dość droga (zobaczcie jakie kostki siedzą w dacach do 1000, 2000, 3000 pln). A jak jest droga, to produkt należy naprawdę mocno wycenić, żeby wyjść na swoje, bo sprzedaż będzie stosunkowo niewielka- dac to jednak w pewnym sensie fanaberia, nisza na rynku. I to co w Chinach można kupić za ok 1000 plnów, europejskie będzie kosztowało ok 3 razy tyle. Może i lepiej wygląda, może z lepszych materiałów będzie zrobiona obudowa, ale koniec końców musi być droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje ucho, w realizacjach muzycznych są różnice jakościowe nie raz wielokrotnie większe niż w DACach. Serio.

Oczywiście mówię tu o DACach które grają w miarę czysto, bez EQ/ASP/DSP.

 

Tak samo jak mam dwie pary słuchawek o podobnym charakterze i jakości, różnice będą i tak bardziej wyraźne, niż różnice w miarę akuratnie grających DACach. Tutaj to ja nie zasłaniałbym się teologią audiofilską, że każdy sprzęt ma swoją duszę. Jeśli są różnice brzmieniowe w sprzęcie to na bank jest to zasługa jakiegoś parametru sygnału, lub właściwości technicznej danego sprzętu. Nie wierzę w to, że np. jakieś układy mają swoje charakterystyczne brzmienie, gdyż dwa daci na tym samym układzie mogą zagrać całkiem inaczej, zależy to od aplikacji tego DACa, oraz całej jego konstrukcji, a te z kolei wpływają na właściwości sygnału.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do realizacji pełna zgoda. Jeśli coś jest nagrane płasko jak deska, trudno mówić o jakiejkolwiek scenie.

 

Oczywiście- to co na samym końcu, znaczy głośniki/słuchawki powinny wnieść jak najwięcej do przyjemności odsłuchu. Wzmak/dac powinien zniknąć z systemu, być praktycznie niewidzialny.

 

Ale tak niestety nie jest. DAC albo spłaszczy, albo podbije nie tam gdzie trzeba, albo....tych albo są setki i właśnie zależą od implementacji a tą naprawdę bardzo łatwo sp.i.ep.rzyć.

 

Co do dwóch różnych daców- mogą mieć troszkę różne brzmienie, ale jak sądzę, na granicy percepcji. Reszta to jego implementacja, analogówka itp. audiofilskie pierdy. Może ten najprostszy jest najlepszy....Bo nie spartolony. Choć w odczuciu testującego zagrał raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do realizacji pełna zgoda. Jeśli coś jest nagrane płasko jak deska, trudno mówić o jakiejkolwiek scenie.

 

Oczywiście- to co na samym końcu, znaczy głośniki/słuchawki powinny wnieść jak najwięcej do przyjemności odsłuchu. Wzmak/dac powinien zniknąć z systemu, być praktycznie niewidzialny.

 

Ale tak niestety nie jest. DAC albo spłaszczy, albo podbije nie tam gdzie trzeba, albo....tych albo są setki i właśnie zależą od implementacji a tą naprawdę bardzo łatwo sp.i.ep.rzyć.

 

Co do dwóch różnych daców- mogą mieć troszkę różne brzmienie, ale jak sądzę, na granicy percepcji. Reszta to jego implementacja, analogówka itp. audiofilskie pierdy. Może ten najprostszy jest najlepszy....Bo nie spartolony.

 

Też tak uważam, chociaż jak już o tym nie raz pisałem, neutralność nie każdemu się spodoba i nie zawsze będzie przyjemnym rozwiązaniem.

 

Choć w odczuciu testującego zagrał raczej słabo.

 

Czy aby na pewno? Wydaje mi się raczej, że szukał ciemniejszego, bardziej soczystego i basowego brzmienia.

 

Mam podstawy tak uważać.

http://audiohobby.pl/topic/1/7969

 

W dodatku na PW mi napisał, że mu się bardzo podoba i że nowe DACi dla niego różnią się na ten czas głównie w domenie analogowej.

 

Pomijając już kwestie U2 (po tylu opiniach zauważyłem, że każdy inaczej go odbiera, wg. mnie nie każdemu się spodoba, dlatego nie polecam go wszystkim). Chciałbym się dowiedzieć jak usłyszeć niski sustain w DACu.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani razu nie zakwestionowałem subiektywnej oceny autora - bo jest ona subiektywna, na co wskazałem. Jest inaczej? Tak jak napisałem, dla mnie kontekst testu jest równie ważny co jego wynik. Coś jest złego w tym, że takie kryteria poznawcze stawiam przy badaniu rzeczywistości? Dla mnie słaby powód do ironizowania.

Ale ironizujesz :) cytat ponizej.

 

Jak pokazuje życie, tego pendrive'a wystarczy pokolorować, ocieplić przekaz, podbić cenę do tysiaka i doczepić znaczek i już mamy zwycięzce konkursu :)

To znaczy, ze Ty mozesz ironizowac a ja mialbym nie moc bo Twoim zdaniem mam slaby? :D

Przeciez ja rowniez, nie zakwestionowalem Twojej oceny, czegokolwiek.

 

===

 

Co do mojego slyszenia i listy wzmakow, jezeli ktos uwaza, ze jak napisze co to za wzmaki to prosze, La Figaro 339 oraz DIY OTL na 5998 i 6SN7 a z tranzystorem - BP.

 

Co do kabli, wszystkie DIY - mam podac rodzaj miedzi i srebra? :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich po prostu nie stac na dobre audiofilskie klocki :P

 

A tak serio, skad taki glupawy termin obiektywizm. Jaki znow obiektywizm? :) Przeciez kazdy z nich ma swoja subiektywna wizje audio, obiektywne to moga byc jedynie fakty z pomiaru albo dane statystyczne, oczywiscie pod warunkiem ze pomiaru dokonana zgodne ze sztuka, i przy zalozeniu ze probe reprezentatywna dobrano rowniez prawidlowo.

 

Ta anty-voodo-audiofilia to taka sama religia, jak voodoo-audiofila tylko na przeciwnym biegunie.

 

Z tego co widze, to nie ma tu zadnego audiofila ani zadnego (specjalnie w "") "obiektywisty".

 

Mr.Brainswash pamietam, ze kiedys zapieral sie ze nie slychac kabli, a teraz chyba juz slyszy. Ja kiedys bylem wyznawca kosciola Grado np.

 

PS. Wiecej piany! :D

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak serio, skad taki glupawy termin obiektywizm. Jaki znow obiektywizm? :) Przeciez kazdy z nich ma swoja subiektywna wizje audio, obiektywne to moga byc jedynie fakty z pomiaru albo dane statystyczne,

No właśnie.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta anty-voodo-audiofilia to taka sama religia, jak voodoo-audiofila tylko na przeciwnym biegunie.

 

 

Gadasz jak moherowa babcia :)

 

Mr.Brainswash pamietam, ze kiedys zapieral sie ze nie slychac kabli, a teraz chyba juz slyszy.

 

Kłamstwo.

 

A tak serio, skad taki glupawy termin obiektywizm. Jaki znow obiektywizm? :) Przeciez kazdy z nich ma swoja subiektywna wizje audio, obiektywne to moga byc jedynie fakty z pomiaru albo dane statystyczne, oczywiscie pod warunkiem ze pomiaru dokonana zgodne ze sztuka, i przy zalozeniu ze probe reprezentatywna dobrano rowniez prawidlowo.

 

Nieobiektywne jest to że podpierasz się terminami nie uwzględniając ich właściwego znaczenia + dowolnie w zależności od sytuacji je interpretując.

 

Ze zdaniem Corvusa5 odnośnie różnic w DACach w zupełności się zgadzam.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi - mój HDP został krótko mówiąc przez Fallowa zgnieciony, a klasyfikacja zastosowania jest odwrotna, niż w w mojej ocenie, a jakoś nie płaczę nad wspomnianym zestawieniem, jego oceną, ma do niej całkowite prawo. Mało tego - muszę pochwalić za całkiem sprawnie zrealizowany skład PDFa, choć zawsze można było zrobić to trochę lepiej itd. Podoba mi się klasyfikacja względem subiektywnej oceny a nie alfabetycznie, jak zazwyczaj się to robi. Doradzić mogę rozważenie małego zestawienia sumarycznego na sam koniec. Jeszcze raz wyrazy uznania że się przy takim feedbacku chciało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fallow, miałbym pytanie odnośnie Hegla Super. Czy jest on w stanie należycie napędzić takie słuchawki jak AKG K712 albo Beyerdynamic T90, czy jednak trzeba do nich coś większego i mocniejszego. I jeszcze odnośnie samych słuchawek, czy mógłbyś krótko porównać wyżej wspomniane Beyery i AKG. Chodzi mi głównie o ilość basu, wysokich i czy któreś nie mają cofniętej niższej średnicy (bo tego nie lubię), któe lepiej się sprawdzą przy zespołąch typu Dire Straits, Pink Floyd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowo kable, kabelki, o2/odac, obiektywność/subiektywność, jitter, AUDIOFILE!!
test bardzo fajny choć szkoda że nie ma w nim daców "pełnowymiarowych" z usb w sensownych pieniądzach tzn do 2k jeśli jest takowy test w planach to z niecierpliwością na niego czekam jak coś oferuję swojego auna z tomankiem ofc do testu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Link wygasł, proszę o re-upload.

Działa. Jeśli przeglądarka Cię nie przekierowuje na właściwą stronę to kliknij: https://www.dropbox.com/s/3ntiz3ikgk4zpzr/Test_12_mini_DACow_z_wejsciem_USB.pdf i po prawej na górze jest odnośnik do pobierania.

Jeśli przeglądarka daje komunikat, że są problemy z wiarygodnością witryny to spróbuj innej przeglądarki - mi działa w Firefox , a w Operze czy Ironie nie działa.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności