Skocz do zawartości

Karta Dźwiękowa - Pare pytań od laika


gandohar9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Planuje zakup karty dźwiękowej + słuchawek. Mam parę pytań:

-jeśli kupie kartę dźwiękową wewnętrzą to czy wejścia na front panelu obudowy będą działały tak jak wejścia te od karty dźwiękowej? bo nie wiem czy jest sens kupowania karty gdy używać będę jacków z fron panelu.
-jeśli będą grały tak samo jak z karty to jaką kartę kupić do 150 zł? moja płyta główna to ASrock P67 Pro3
-jakie słuchawki kupić do tej karty? cena również 150 zł

Aktualnie śmiga na integrze i steelseries siberia v2, lecz mam dość tego. Dźwięk jest badziewny, słuchawki są okropne, uszy mnie od nich bolą itd. Zależy mi na tym by grało dobrze jak na budżet 300 zł i słuchawki były wygodne i front panel działał tak samo jak panel od karty dźwiękowej! Nie zależy mi na wyglądzie i na tym czy będzie mikrofon w słuchawkach czy nie :)

Dziękuje, pozdrawiam i wesołych świąt życzę :)


bump

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Jeżeli podłączysz front panel do nowej karty to tak. ALE podłączanie czegokolwiek pod przedni panel to tragiczny pomysł. Działą to jak antena, zbierając całe zakłócenia, szumy itd z całego komputera prosto do słuchawek ;) Dużo lepiej kupić przedłużacz jack.

-Trudno powiedzieć, niektóre nowsze płyty główne grają na całkiem niezłym poziomie, i zmiana nie zawsze musi być warta wydania 150zł

 

Moim zdaniem najlepiej będzie jak kupisz Superluxy HMC-631 oraz przedłużacz żeby podłączyć je z tyłu. Jeżeli czegoś będzie Ci brakowało, dokupisz później kartę dźwiękową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem te Tactici, dźwięk był paskudny, ale po drobnej regulacji można było grać, niestety nie wytrzymał makaronowwy kabel. Dla mnie zaletami tych słuchawek był mikrofon i regulacja dźwięku, ale w starciu z niewygodom i pękającym palakiem to żadne plusy. Jedyne co mi po nich teraz zostało to karta THD, ułatwia mi życie, bo jack z frontu mi się poddał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli mogę: Również jako raczej laik w temacie audio chciałbym się zapytać, czy wybór Asus Xonar Essence STX będzie miał sens jeśli będę używał bezprzewodowych słuchawek które mają 2 tryby grania: Stereo oraz 5.1. Będą używane głównie do gier ale również odsłuchu muzyki. Prozę o poradę. Czy karta ta będzie kompatybilna z wszelkimi zawartymi w grach oprogramowaniami Dolby Surround itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę: Również jako raczej laik w temacie audio chciałbym się zapytać, czy wybór Asus Xonar Essence STX będzie miał sens jeśli będę używał bezprzewodowych słuchawek które mają 2 tryby grania: Stereo oraz 5.1. Będą używane głównie do gier ale również odsłuchu muzyki. Prozę o poradę. Czy karta ta będzie kompatybilna z wszelkimi zawartymi w grach oprogramowaniami Dolby Surround itp?

http://www.audiofanatyk.pl/essence-stx-xonar-inny-niz-pozostale/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności