Skocz do zawartości
  • 0

IEMy < 2000 zł


machlo

Pytanie

Dawno tu nie zaglądałem... :)

Nadchodzą chłodniejsze dni i DT1350 będą musiały pójść w odstawkę, bo ani pod, ani nad czapkę nie zamierzam ich nosić. ;) Dlatego potrzebuję czegoś zgrabniejszego, co spokojnie zmieści mi się pod czapką, a więc jakieś IEMy.

Moje wymagania w skrócie:

- przyzwoita izolacja, żebym nie musiał głośno słuchać w metrze, aby usłyszeć ciche partie

- IEMy, które płytko siedzą w uchu

Kiedyś pozbyłem się UM1 i phonaków głównie z tego powodu, że miałem notoryczne problemy z zatykającymi się uszami. Z powodu regularnego noszenia (około 1h dziennie) wydzialane były większe ilości woskowiny, która nijak nie mogła zostać usunięta z kanału słuchowego. Próbowałem regularnie różnych specyfików (audispray, oliwa z oliwek w sprayu, cerumex), ale jedynie odstawienie IEMów na 1-2 tygodnie pomagało. Po odstawce w pewnym momencie byłem w stanie wydobyć całkiem spory kawałek woskowiny - chyba jeszcze mam gdzieś zdjęcie, ale wygląda to dobrze. ;) Mam najwyraźniej jakiś specyficzny kanał słuchowy - wydaje mi się, że stosunkowo wąski wewnątrz (zewnętrzna część chyba jest normalna - nosiłem silikony i comply w rozmiarze M). W związku z tym chciałbym coś płytko siedzącego, żeby nie wpychać za głęboko do środka woskowiny.

- zrównoważone brzmienie, ale bardziej muzykalne niż sterylne

Do tej pory posiadałem/posiadam następujące słuchawki: UM1, KPP, PFE112, DT880PRO(250ohm), DT1350, T90. Pod względem sygnatury dźwięku (nie ogólnej jakości/preferencji) uszeregowałbym je w następujący sposób:

T90>DT880PRO>KPP>UM1>DT1350>PFE112

Lubię nieagresywne i niesterylne brzmienie, ale z drugiej strony szczegóły, wybrzmiewanie i balans są również bardzo ważne. Sposób w jaki grają Beyerdynamici T90 i DT880PRO najbardziej mi do tej pory odpowiadał - przyjemnie się tego słucha i dźwięk nie męczy. KPP w pewnym sensie mają podobny charakter. Dla porównania dodam, że z kolei DT990(PRO) były dla mnie zupełnie nieakceptowalne przez dudniący bas i szeleszczące wysokie. UM1 natomiast najbardziej mnie zachwyciły sposobem w jaki grają średnicę i wokale. DT1350 są bardzo dobre, ale czasem brakuje muzykalności, tego czegoś co porywa w muzyce. Podobnie było z pfe112.

 

Słucham zwykle: trip-hop, jazz, post-rock, punk/rock/ska, ambient. Stąd chciałbym mieć przyzwoity i szczegółowy bas (chciałbym słyszeć dokładnie naturalny kontrabas - nie dudniący i nie jakby był z kartonu) , gładką i ciepłą średnicę i nieostre, ale szczegółowe wysokie.

 

Na razie mam na oku:

- PFE232 - mam obawy, że powtórzy się historia z pfe112 i zatykającymi się uszami

- Westone W4R

- Westone W40 - warto czekać?

- UE900

- Sennheiser IE8i

- Sennheiser IE80

 

Co byście polecili?

Dodam, że żadnych z tych słuchawek nigdy nie słuchałem. PFE232 niby są fantastyczne, ale charakterystyka w kształcie V mnie nieco odstrasza. Wydaje mi się na podstawie opisów, że W4R (może też W40) najbardziej pasuje do moich upodobań. Natomiast IE8i/IE80 też byłyby ok, ale obawiam się zbyt dużej ilości basu nawet na minimalnym ustawieniu. Zaletą za to jest to, że ponoć płytko siedzą i nie odstają od uszu i może dałoby się nawet w nich zdrzemnąć na boku. :) UE900 chyba tak jak PFE232 mogą być za bardzo intensywne na skrajach pasma (V).

 

W tej chwili słuchałbym na Note3, ale całkiem prawdopodobne, że wkrótce przesiądę się na Iphone'a 5s i dlatego pilot w słuchawkach byłby mile widziany.

 

Wpadło mi też ostatnio do głowy, że customy to też jakieś rozwiązanie (CustomArt Music Two?), ale:

- czy zakładanie/wyjmowanie nie jest bardziej czasochłonne/skomplikowane niż słuchawek uniwersalnych z silikonami?

- czy nie sprawią więcej problemów z woskowiną niż słuchawki uniwersalne, tzn. czy nie siedzą głębiej?

 

Cena jak najniższa, a absolutny maks to 2k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W4 + Comply Ts100.

Siedzi płytko (Ts wypełniają kanał tylko na wejściu, a body W4 nie pozwala na głębokie wejście), gra równo i bardzo gładko (na Comply, na silikonach dół jest mocniejszy i góra ostrzejsza). No i ta scena.

 

Skocz do Audiomagic i posłuchaj W4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmm przecież audeo siedzą bardzo płytko... Mi też się z nimi zatykały uszy ale podczas słuchania (po ~1-2h następowało totalne zamulenie, muzyka dochodziła niczym z zaświatów. Po wyciągnięciu z uszu na parę minut i ponownym włożeniu wszystko wracało do normy.) Teraz mam ety (Etymotic HF3), czyli totalne przeciwieństwo tego, czego szukasz (wchodzą baaardzo głęboko) i mogę ich słuchać godzinami. Więc może spróbuj etów? Brzmieniowo to jest dokładnie to, czego szukasz (zrównoważone i całkiem muzykalne). A jak nie, to obawiam się, że będziesz skazany na pchełki... A no i ety są wręcz stworzone do iphone'a :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pod opis bardzo mocno pasują na moje oko W4R. Z tego co wiem brzmieniowo W4R = W40, także o wszystkim raczej będzie tu decydowała cena. Warto odsłuchać samemu i ew. pomyśleć o zakupach z USA, bo wyjdzie taniej. W razie czego ich recenzja jest u mnie, można sobie poczytać i dojść do własnych wniosków ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Recenzje W4R chyba przeczytałem wszystkie po polsku, a i kilka po angielsku. ;)

Właśnie przekopuję head-fi, żeby znaleźć porównanie W4R vs W40 i jak na razie jednoznacznych opinii nie znalazłem. Poza tym na zdjęciach, które widziałem W40 chyba ma nieco dłuższą tulejkę..


Odnośnie jeszcze odsłuchów w audiomagic - potrzebuję własnych tipsów, czy w sklepie mają jakieś do odsłuchu?


Przesłuchałem dziś W4 i PFE232. Te drugie odpadły w przedbiegach - są zbyt krzykliwe. Westone'y całkiem przyjemne ale brakuje mi nieco muzykalności/drive'u (?). Miałem trochę problem z sealem, ale na double flange od earsonic było jako tako - może znajdą się w miarę krótkie i szerokie gumki w zestawie albo ts100 mi podpasują. ;) W sklpie polecano mi jeszcze EarSonics SM3 V2 - warte to coś jest (nic o nich nie słyszałem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności