Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

500-700 PLN do Smartphone'a - nauszne czy dokanałowe?


Aero

Pytanie

Witam wszystkich.

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a stoję przed pierwszym poważnym zakupem słuchawek. Szukam słuchawek, głównie do smartphone'a Galaxy Note 3, ewentualnie będą podpięte do laptopa. Mam kilka wątpliwości, ktore mam nadzieję pomożecie mi rozwiać. Po pierwsze, czy taki budżet to nie przesada biorąc pod uwagę źródło? Mogę sobie na to pozwolić pod warunkiem, że będzie to miało sens. Po drugie, mój dylemat czyli dokanałówki, czy wokół/nauszne? Jeśli te drugie to na pewno jakieś lekkie w miarę "przenośne" modele. Z słuchawek zamierzam korzystać głównie poza domem, dużo podróżuję i chciał bym w tym czasie móc słuchać muzyki wygodnie i w przyzwoitej jakości. Jeśli chodzi o brzmienie to zależy mi na czymś naturalnie brzmiącym, w miarę wyrównanym, ewentualnie z lekkim ociepleniem. Duży kopniak na basie, ale bez rozlewania się i przysłaniania reszty. Mile widziana szeroka scena. Suche, zimne i zbyt analityczne granie odpada. Przyjemność ze słuchania na pierwszym miejscu. Co do repertuaru to w zasadzie wszystko z naciskiem na rock/hard rock, jazz, soul, trochę elektroniki. Dobrze by było, gdyby słuchawki tolerowały gorsze realizacje (np. stream ze Spotify).

 

Po lekturze forum mam kilka modeli w głowie, ale wolał bym usłyszeć wasze propozycje bez sugerowania się moimi kandydatami.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak w podróży to douszne. Jak z porządnym kopniakiem niezalewającego basu to Ultimate Ears UE 900. Nie wiem tylko jak to zagra z tym szajsungiem, ale wyższe modele szmartfonów spokojnie konkurują już ze średnią półką przenośnych grajków, także kwestia spasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, nie ukrywam że Yamahy były w kręgu moich zainteresowań.

 

Jeśli chodzi o nauszne to bazując na opiniach na liście są ATH-M50, Soundmagic H100 i Beyerdynamic Custom One Pro.

 

Problem mam z dokanałowymi, bo oprócz EPH-100 nie bardzo wiem co jeszcze sprawdzić. Audeo? RE400? Westony 1?

 

Co myślicie o moich typach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak gra Note 3, ale jest to wysoka półka jeśli chodzi o źródło dźwięku, także moim zdaniem warto zainwestować w fajne słuchawki.

 

Audeo to świetne słuchawki, ale ich brzmienie nie jest ocieplone, mają wspaniałą przestrzeń, głęboki bas którego jednak nie jest sporo, nie jest to dźwięk ocieplony, tzn główną rolę gra tutaj wspaniała przestrzeń.

W zależności od źródła mogą zagrać mniej/bardziej basowo. Do tego są baardzo wygodne i w forumowym komisie ostatnio pojawiają się używane za ok 250zł - w tej cenie rewelacja.

 

Yamahy EPH-100 - nie słuchałem, ale może to być bardzo dobry wybór.

 

ATH M50 - jeśli chodzi o zastosowanie przenośne to pamiętaj, że mają kabel 3m. Grają tak jak oczekujesz, ale na lato jest w nich za ciepło. Komfortowe, a jak zmienisz pady na te od Shure 840 to jest jeszcze lepiej. Ja w swoich M50 skróciłem kabel do 1,3m i używam jako przenośne, dobrze się składają, nie są zbyt duże, ale ja je wrzucam do plecaka. Dokanałowe mają tą zaletę że możesz je łatwo wrzucić do kieszeni. M50 możesz kupić z na amazon.com za ok 450zł ze wszystkimi opłatami i transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli pierwsze typy są. Jeśli chodzi o przenoszenie słuchawek to zdaje sobie sprawę, że bez plecaka się nie obędzie, ale biorąc pod uwagę np 10 godzinny lot samolotem to jest oczywiste. Z komunikacji miejskiej na codzień nie korzystam wiec jako mobilność mam na myśli zabranie słuchawek ze sobą do pracy lub na wakacje czy inny wyjazd, stąd w ogóle pomysł na coś większego niż dokanałówki. W domu to już nie ma znaczenia. A czy to jest tak, że jeśli zestawimy ze sobą dokanałówki i nauszniki w tej samej cenie to małe z założenia będą lepsze, czy takiej zależności nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i już po zakupach. Trochę pochodziłem i posłuchałem i zakupy słuchawek do smartfona wywołały u mnie chęć większego zgłębienia tematu słuchawek w ogóle. Na teraz wybrałem ATH-M50, grały równo i neutralnie, może z lekkim przesunięciem w dół. Jestem bardzo zadowolony i noszę je na głowie dużo częściej niż planowałem. Swego czasu wtopiłem sporo $ w system audio do salonu, który kompletnie nie jest przystosowany pod względem akustyki. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, dlatego teraz myślę że słuchawki mogą być dla mnie pewnym substytutem stacjonarnego systemu audio.

W związku z tym zdecydowałem się kupić DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym, bo mój Beresford nie spełnia oczekiwań. Planuję odsłuch Icona HDP, możecie podrzucić jakieś propozycje do odsłuchu tak do 2k? Coś brzmiącego neutralnie i rozdzielczo, z dobrym wykopem, ale bez rozjaśnienia i odchudzenia. A Beresford Caiman na sprzedaż jakby co.

 

P.S. Najlepszego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności