Jump to content
  • 0

Słuchawki nauszne/wokółuszne do 400 zł

Question

Witam, poszukuję słuchawek nausznych do 400 zł. Będą używane głównie w domu, również z komputerem (przydałoby się, by z grami również jako tako dawały radę). Po kupnie dokanałowych JBL J33 dość mocno przyzwyczaiłem się do ich dźwięku (głęboki mocny bas, wysoka góra) i reszta domowych słuchawek (tj. Sony MDR-ZX600 i Razer Kraken, btw. oba na sprzedaż) brzmi płytko, więc zależy mi na czymś co będzie grało podobnie do wymienionych JBL. Słucham głównie rocka, rapu, elektroniki, muzyki klasycznej i czegoś spokojniejszego np. w stylu Stinga.

Zastanawiałem się nad JBL J55, J88 i AKG K619. Dane mi było przesłuchać tylko dwa modele z wymienionych tj. J55 oraz K619 w media, i jak za tą cenę nie są jakieś rewelacyjne, J55 sa kompletnym przeciwieństwem dokanałówek, bas był średni a góra przytłumiona (możliwe, że nie były wygrzane, gdyż całkiem niedawno pojawiły się w media w Lublinie a nie są non-stop podłączone do żadnego odtwarzacza), natomiast AKG grały wysoko, lecz bardzo płytko, do tego dochodzi beznadziejna jakość wykonania (nie powaliły mnie w sklepie, a opinie na forum tylko potwierdziły moje przeczucia). Spodobał mi się za to dźwięk Sony MDR-1R oraz (o dziwo) Beatsów Mixr, ale to nie ta półka cenowa. Pozostają tylko JBL J88, lecz nie znalazłem żadnej sensownej opinii dotyczącej ich dźwięku po dłuższym użytkowaniu.

Tak więc jakie polecilibyście słuchawki w tej cenie pasujące do moich kryteriów? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By spark13
      Sprzedam Sony MDR-NC750. 
      Prawie pełen zestaw producenta(brakuje klipsa na kablu) 

Ostatnio grały z Sony nw-a35. 

Cena :125 pln 
      Wysyłka w cenie. 

• By Rafacio
      1. Słuchawki AKG K272HD, Stan bdb, na słuchawkach nauszniki "skórzane", które są wygodniejsze i imo lepiej grające od welurowych. 170 zł.
      2. Yamaha CRX-140. Sprzęt sprawny. Radio działa, cd czyta. W komplecie pilot i widoczny na zdjęciu ipod lub ipod touch  z punktu 3.  Powinienem też odnaleźć jakieś instrukcje itp. 500 zł. Odbiór osobisty.
      3. Wkładka Grado Prestige Black. Na sprzedaż wkładka jak w tytule. W komplecie z widocznym headshell. Wkładka ma około 2 lat i przegrane może ze 100 godzin. Tak to oceniam, bo rzadko kiedy słucham więcej niż jednego winyla tygodniowo, a na dodatek kilka miesięcy temu kupiłem inna wkładkę i Grado zostało zdemontowane. 250 zl.
      4. Ultrasone PRO2900. Wg. poprzedniego użytkownika - stan idealny. Wg mnie jednak nie. Stan dobry. Porysowany gdzieniegdzie pałąk, odklejająca się delikatnie gąbka na pałąku. Technicznie bez zarzutu. W komplecie słuchawki, kabel, etui, dodatkowe pady i katalog z demonstracyjną płytą CD. Jest też pudełko. Na razie wrzucam jedną fotę, jak ktoś bezie chciał to dorzucę więcej. 650 zł.
      5. Technics AZ6. Stan DB. Stan techniczny dobry. Ma problemy z kalibracją i w związku z tym z nagrywaniem na taśmach żelazowych. Z chromówkami nie ma problemu. 300 zł.
      6. Kenwood  KX-4520. Stan db. Problem z kasowaniem. Raz kasuje, a raz nie. 250 zł.

Pref.eruję odbiór osobisty.

• By audionanik
      Takie ic rca http://eaglecable.pl/produkt/deluxe-stereo-audio/
      Jedna para - 1,5 metra za 90pln
      i druga - 3 metry za 100pln
      ============================
      pojedyncze wzmacniacze operacyjne (do cen dolicz szip):
      opa 228p 30zł/para
      lme49710ha 40zł/para
      burson ss v6 vivid 250zł/para
      ===================
      ...i jeszcze trochu lampek; pozostałość po zlikwidowanym torze  lampowym; ceny do negocjacji:
      https://www.hifi.pl/gielda/audio-lista-u.php?usr=2539
      Zdjęcia do w/w:

tych 6n9s z błyszczącymi anodami mam 5 sztuk

chathamów mam dwie pary.

Przejściówki coby w cokół oktalowy można było wetknąć lampę novalową:

cena 45pln/para plus szip.
      ===============================================
      Kabel cyfrowy coax od eagle cable, o taki:
      https://sklep.audioforte.pl/eagle-cable-deluxe-coaxial-dl-1-5m.html
      Cena 50pln plus szip

• By Andziaszek
      Witam witam Dzień Dobry!

Jakiś czas już szperam w internecie, czytam, oglądam i szukam produktu, produktów albo informacji odnośnie słuchawek planarnych. 
      Chciałbym poszerzyć pasję o kolejną parę słuchawek i stwierdziłem że fajnie będzie mieć coś nowego, coś czego jeszcze nie miałem w rękach czyli przetworniki magnetostatyczne.

Pomyślałem że najlepszą opcją (przez brak toru) będą słuchawki po bluetooth(Audeze Mobius, Hifiman Deva) bo to słuchawki all in one.
      Więc na liście do odsłuchów mam te dwa modele wyżej wymienione:
      - Audeze Mobius
      - Hifiman Deva

1 - Macie może jakieś opinie o wyżej wymienionych?
      2 - Może jakieś inne propozycje?
      3 - Czy jest sens pchać się w planary?
      (i tak wiem że te słuchawki są skrajnie odmienne od siebie dlatego bez odsłuchów raczej decyzji nie podejmę a z charakterystyki obie pary mi odpowiadają i jedne naturalne i drugie uniwersalne).
      4 - A może większym sensem byłoby kupienie przewodowych + dac/amp?
      5 - A może zostać przy dynamicznych?(jeśli tak to może jakieś propozycje?).

- Jeśli chodzi o budżet to niech górną granicą będzie 2000zł
      - Typ słuchawek to na pewno wokółuszne i zawsze miałem zamknięte ale może wybór padnie na otwarte? raczej użytkowane będą tylko w domu.
      - Muzyka najprzeróżniejsza, głównie elektronika i klubowe odmiany, utwory operowe, muzyka klasyczna, nagrania z filharmonii, pop, stare disco.

Mam nadzieję, że uda nam sie coś znaleźć
      A jeśli nie to i tak dziękuję że komuś się chciało dotrzeć na koniec mojej wypowiedzi  
      Zapraszam do dyskusji a jednocześnie życzę udanego dnia 😃
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy