Skocz do zawartości

Denon D600 z allegro za 800 PLN w Agito - kto kupił?


szwagiero

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jednak D600 nie założył idąc na miasto o mojej wsi już nie wspomnę :D . Jedyne publiczne ich zastosowanie to chyba tylko w środowisku pracy o dużym hałasie, gdzie trzeba używać ochronniki słuchu np.takie jak poniżej, bo w tedy nikt by się nie zorientował czy mam słuchawki muzyczne czy BHP :lol:

i-peltor-optime-iii-ochronniki-sluchu.jpg

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak D600 nie założył idąc na miasto o mojej wsi już nie wspomnę :D . Jedyne publiczne ich zastosowanie to chyba tylko w środowisku pracy o dużym hałasie, gdzie trzeba używać ochronniki słuchu np.takie jak poniżej, bo w tedy nikt by się nie zorientował czy mam słuchawki muzyczne czy BHP :lol:

Używało się swego czasu takich w pracy ale potem zastąpiły je er6i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DENON AH-D600s kosztował około 350 PLN, a ich opakowania wskazuje na pochodzenie tych premii. Jest poczucie okazji po otwarciu okna czarny i czerwony, aby znaleźć słuchawki Położony w brązowym jedwabiu wewnątrz.

comment_ByBRIvQRLLCF2dz2KoVlHGfPKEtZ91G5

 

Edytowane przez Arkusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego statusu wrzucam, bo tam pisałem trochu o moich percepcjach sonicznych d600

 

manuelvetro

Baroness i Mastodon, tradycyjnie. Zarzuciłem wybitnie rozdzielcze 1440 z klona, czegoś mi brakowało, włożyłem d600, tak, tego mi brakowało. D600 się nie gubiły, a wygar....

gru 27 2013 00:36 · Delete

 

manuelvetro

A może ucho mi się przyzwyczaiło do d600...

gru 27 2013 00:37 · Delete

 

Adonis

Ja po dłuższym użytkowaniu K518 zakładam Superluxy i brakuje mi dołu. Wystarczy godzina i już jest spokój.

gru 27 2013 09:03 · Delete

 

manuelvetro

zarzuciłem jeden z moich testowych numerów :Outcry Dream Theater - nie pogubiły się d600, zagrały z lekkością/szybkością k701 i srh 1440 niemalże, ale z właściwą sobie siłą i dociążeniem. Może nieco mniej detalicznie od srh1440...

Dzisiaj, 00:05 · Delete

 

manuelvetro

Dziś po d600 z klona w metalu, k701 ewidentnie gorsze, ciemniejsze, z mniejszą dynamiką, energią, nie porywają, w przeciwieństwie do d600. Akagi wygodniejsze, to na plus. Bardziej relaksujące brzmienie też dla akg. Mocne wrażenia jednak = d600. Nawet jak zaszaleję z potencjometrem z k701, d600 i tak mają więcej poweru, teraz już pod kontrolą. Ekstra.

Dzisiaj, 02:27 · Delete

 

Przypisy.

Kiedy piszę metalu - mam na myśli : słucham losowo całej dyskografii studyjnej Dream Theater, Mastodon, Baroness, SymphonyX, Adagio z toru spotify 320kb/s - dacmagic 100 (incoming sample rate 92) - LC z aspiracjami by Mikołaj612 - d600, referencją k701 i srh1440

 

Edit:

Albo ogłuchłem/zgłupiałem albo moje d600 nie gubią się już w niczym. (np. w.w. lista metal)

Wygrzewałem tylko na głowie, słuchając. Są wg. mnie wrażliwe na jakość nagrania, na tych dobrych jest kompletny odlot. Kiedy da się po garach... Brakuje mi słów, by to opisać. Na Money for nothing Dire Straits , którego to utworu normalnie nie lubię prawie spadłem z krzesła. Od dwóch godzin przełączam różne utwory i słucham, porównuje i sprawdzam w różnych gatunkach, nawet pofatygowałem się po płyty cd... Jeżeli nagranie jest dobre, jest dobrze, jeżeli znakomite - wybitnie. Aż boję się , co będzie, jak przyjdą d7100... EARGASM, znów nie pamiętam, kto ukuł termin.

Aha ... Dziś myślałem, że d600 to nie jak napisałem wcześniej sex, tylko zaje2biście dobry seks. Opisywać go już, niestety, nie będę. (Bo dzieci czytają;)

Martwi mnie nieco fakt, że sam zostałem na placu boju...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jeszcze się wygrzewają a właściwie to mój mózg próbuje je polubić i na razie jest 1:1, raz mi sie podobają a raz za bardzo mnie męczą. 8 stówek warte to one są chociaż w tej cenie lepiej by mogli dopracować regulację pałąka, bo prawa muszla potrafi się sama wysunąć z pałąka pod wpływem własnego ciężaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie lepiej by mogli dopracować regulację pałąka, bo prawa muszla potrafi się sama wysunąć z pałąka pod wpływem własnego ciężaru.

 

Mi się pałąk nie rozsuwa. Żeby się sam rozsuną to musiałbym chyba pogować. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie podobnie, nawet z tą żoną ;)

Dla mojej żony wszystkie słuchawki grają podobnie, więc ma jeden problem mniej w życiu :P

 

Prawdziwa kobieta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalują ze źródłem. Czym lepiej popędzisz tym lepiej pogonią. Ja ja gonię LCbyM612 na dacMagic100, inni np. FCL-em.

Wczoraj trochę posłuchałem k701z klona, bardzo podobało się, jak zawsze, dzisiaj Porcupine Tree na srh 1440 z Samsung Galaxy Player 4.2 (przyjemniej mi się ich słuchało niż z T5) - i było fajnie, ale kiedy zapuściłem Porcupine Tree z klona na d600 (a miałem niemały dylemat, które z w.w. trójki wziąć) powiedziałem, na faktach... wooooooow!

Także, puentując temat, skalują ze źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na produkty z amazonu jest gwarancja z amazonu ;). Nie będę teraz wchodził i sprawdzał, ale tam wystawiają produkty zwykłe sklepy, gwarancja może być, ale warunki mogą nam nie odpowiadać.

 

Hej ludzie! I jak z tym wygrzewaniem? Robi coś z tą średnicą? Może ktoś jeszcze zajrzy do tego wątku..

 

Wygrzewają się i to słychać mocno.. ale wg. mnie to 30% wyrobienie padów w 30% długie rozruszanie przetwornika (użyty specjalny materiał, podobno D2000 też długo się wygrzewają) a 30% to przyzwyczajenie ucha. Ostatecznie moim zdaniem wykres adekwatnie je przedstawia. Moim zdaniem to średnica jest trochę wycofana, ale wydaje mi się, że ludziom brakuje w tych słuchawkach wysokiego basu, który dodaje masy średnicy, koloru i bezpośredniości. To są jedne słuchawek które grają "czysto" w tym zakresie. Co do samej ilości basu, to dla mnie jest akurat, ale to zależy od źródła. Na taczce jest go dużo i jest taki trochę funowy, a na stacjonarce jest u mnie dobrze trzymany w ryzach, może nie do końca punktowy, ale akuratny, pojawia się w większej ilości dopiero jak wchodzi niski jego zakres. Sygnatura i sposób grania tych słuchawek wielu osobom może nie przypaść do gustu, są to słuchawki typu love or hate - podobnie zresztą jak np. HD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest ważna, ale nie bezcenna. Nawet jeśliby jej miało nie być, to za 7 stów chyba warto ją oddać.

Ok, czyli wygrzewają się w stronę, jak na wykresie? Czyli jak? Słuchałem ich w Mediamarktcie, ale trudno mi przyrównać je do wykresu. Napisz proszę coś więcej, czy po wygrzaniu średnica zyskuje trochę masy i czy bas się jeszcze zwiększa, czy pomniejsza? I czy ogólnie nabierają trochę oddechu, powietrza, przejrzystości, po wzięciu basu w ryzy, czy wręcz przeciwnie - całość się jeszcze ociepla?

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wręcz dudnią, góra nie kuje, ale jest taka szklana. Potem bas się uspokaja i robi się po prostu lepszy, góra też wyraźnie łagodnieje. Średnica właściwie pozostaje na swoim miejscu. Robią się mniej efekciarskie, a bardziej wyrafinowane. Ostatecznie wszytko zależeć będzie od tego jakie źródło im zapodasz, są na nie wrażliwe. Jak dla mnie średnica jest dobra, czysta, tyle, że oddalona i bez dodatkowego wypełnienia. Jeśli liczysz na gitarowe granie, z wypchniętą, wyeksponowaną średnicą to nie są to słuchawki dla Ciebie. 700zł to bardzo dobra cena jak za te słuchawki, aczkolwiek powtórzę jeszcze raz to zależy od gustów.

 

Ja w sumie cenie je najbardziej za jakość wykonania, wygodę i dobre granie z mp4. Dźwięk jest bardzo dobry, ale jako jedyna główna para, to może być za mało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności