Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

No raczej ciężko aby porównywac np do clipa...Porównywac najlepiej ze sprzetem z podobnego przedziału cenowego. Czyli dla V studio raczej bedzie to X3 i DX50.

Najlepiej porównywać ze sprzętem z tej samej półki cenowej, a jednak X3 i DX50 porównywane są najczęściej właśnie do AK100/120, które są dużo droższe. A skoro nie grają aż tak dobrze jak kałachy - to od razu są be.

 

Kris, raczej ja bym nie liczyła w X1 na neutralne granie. Raczej będą celować w konsumenta, któremu nie zależy na szczególnie wiernym i neutralnym przekazie, a na takiego, który szuka czegoś, co po prostu gra przyjemnie dla ucha. Jak sam zauważyłeś, prędzej w X5 powinno się szukać tej neutralności :)

Edytowane przez pysiaDK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że takie porównywanie od razu zakłada że coś nie może grać lepiej niż coś o wiele droższego, a to nie zawsze jest prawda.

 

 

Kłopot z tym, ze jakby cos miało zagrać równie dobrze jak coś droższego to producent wyceniłby to równie wysoko. Nie powiem, ze zdarzają się wyjatki ale z reguły itak idzie skok na kase.

Jeżeli X1 zagra lepiej niż wszystko poniżej 100$ to napewno sie dobrze sprzeda bo jest to kwota jaką można wyciagnac z portfela bez przesadnego krzywienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niekoniecznie. Te wyjątki to jest co w audio smakuje najlepiej. Mam te mc3 i grają moim zdaniem o wiele lepiej niż W2 za 1000 zł. Ale rzeczywiście wspominanie o takich różnicach w recenzjach ma najbardziej sens gdy sprzęt testowany w istocie jest bardzo, bardzo przewyższający jakością swoją wartość.

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie grał przyzwoicie z dziury i do tego będzie miał dobre wyjście liniowe, plus obsługę formatów jak w X3 oraz gapless/.cue to wróże mu sukces i widzę go u siebie jako sprzęt stricte portable. Niech tylko dobrze rozplanują rozmieszczenie i funkcjonalność fizycznych przycisków na boku/górze obudowy i będzie pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kris, raczej ja bym nie liczyła w X1 na neutralne granie. Raczej będą celować w konsumenta, któremu nie zależy na szczególnie wiernym i neutralnym przekazie, a na takiego, który szuka czegoś, co po prostu gra przyjemnie dla ucha. Jak sam zauważyłeś, prędzej w X5 powinno się szukać tej neutralności :)

 

No i niestety tak może być. No coż ale ciekaw jestem kolejnych nowości. Bardziej z ciekawości niż potrzeby posiadania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Z jednej strony jest to genialne posunięcie Fiio, a z drugiej strony może się okazać, że będą podbierać swoich własnych klientów. No bo jaki odtwarzacz do 100$ możesz dostać? Albo jakieś sansy, tanie cowon, albo używki ipodów. Z drugiej strony jeśli wypuszczą za dobry produkt to e07k zginie. Ba. Jeśli to będzie lepsze od e07k i będzie można spasować go z e09k to kaplica murowana. Stąd biorąc pod uwagę, że nie przez przypadek są na rynku i radzą sobie całkiem nieźle zakładałbym, że powinien być to niezły odtwarzacz do 100$, ale nie będzie bił e07k, za to powinni z niego dodatkowo zrobić dobrą bazę do kanapek. W końcu łatwiej od początkujących wyrwać najpierw 100$ za odtwarzacz, a potem nakłonić do wzmaka do ok 100$ niż nakłonić go do kupna od razu źródła za 200-300$ (np X3). Zobaczymy co czas pokaże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jest to genialne posunięcie Fiio, a z drugiej strony może się okazać, że będą podbierać swoich własnych klientów. No bo jaki odtwarzacz do 100$ możesz dostać? Albo jakieś sansy, tanie cowon, albo używki ipodów. Z drugiej strony jeśli wypuszczą za dobry produkt to e07k zginie. Ba. Jeśli to będzie lepsze od e07k i będzie można spasować go z e09k to kaplica murowana. Stąd biorąc pod uwagę, że nie przez przypadek są na rynku i radzą sobie całkiem nieźle zakładałbym, że powinien być to niezły odtwarzacz do 100$, ale nie będzie bił e07k, za to powinni z niego dodatkowo zrobić dobrą bazę do kanapek. W końcu łatwiej od początkujących wyrwać najpierw 100$ za odtwarzacz, a potem nakłonić do wzmaka do ok 100$ niż nakłonić go do kupna od razu źródła za 200-300$ (np X3). Zobaczymy co czas pokaże ;)

 

Również mnie to zastanawiało.

 

Chociaż są dwie rzeczy, które mogą temu zapobiec i chyba FiiO je zastosuje - mniejsza moc i przeciętna sekcja wzmacniacza. Head-Fiowcy już widzą w nim źródło pod kanapki, więc mogło być to planowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem też plany o braku wzmacniacza. Tylko Line Out.

 

Serio? To by mocno zmniejszyło liczbę potencjalnych kupców. No chyba, że jednocześnie impedancję miałoby to wyjście niską + cyfrową kontrolę napięcia z DACa.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może w końcu zniknie ten charakterystyczny "cyfrowy" nalot na dźwięku FiiO :)

A, jednak X1 ma ampa. Nawet podobnie rozwiązany jak w X3, bez konda na wyjściu.

 

Nie kojarzę 5121 znikąd. Wygląda mi na rozbudowaną wersję 5102. Może pracować na niższym napięciu, ma SPI (5102 I2S only). Wykresy nie grają, ale może mieć bardziej wyrównane brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, widziałem. Zapewne też podają dla 32 omów. Hisound Studio V ma 100mW @ 32ohms z tego co pamiętam :)

Nova N1 ma "over 50mW", czyli zapewne nie więcej niż 60. Także moc X1 powinna być jak najbardziej wystarczająca, by ogarnąć skuteczne portable nauszne (co skłania mnie ku Momentum), ale co najmniej dwuprzetwornikowe IEMy, z którymi Nova N1, bezpośredni konkurent X1, może nie dać rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności