Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo możliwe, czy wręcz pewne, jak pisałem, że to kwestia doboru słuchawek (mój też miał fabrycznie wsadzony 1.2).

Cena dwukrotnie większa być może więc ma przełożenie w tym wypadku na dźwięk.

 

W temacie klasyki - dźwięk na SM E30 był nawet dość, że aż takiego sformułowania użyję, (pół)szlachetny. Ale ta (pół)szlachetność niepotrzebnie umieszczona została w aksamitnym worku. Trza by wyjąć ów przedmiot ze wspomnianego worka (mówiąc wprost - prawdopodobnie zmienić słuchawki).

 

I zaznaczam, że omawiane pier....nięcia (w zasadzie ich brak) nie dotyczą basu. We wspomnianym początku mozartowskiej 25 symfonii po łbie daje armia smyczków. I nie jest to armia kontrabasów.

Znaczy po łbie daje, ale nie na X1 + E30.

Edytowane przez TVTV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się może z bardzo dobrym połączeniem x1 z nausznymi do ok. 500zł?+/- Słucham głównie electro, dnb, dubstepu, reggae, - czyli basik musi być. Lubię jak bass(nie wiem czy dobrze wytłumaczę) jest tak jakby gdzieś tam w oddali, tzn. nie wali bezpośrednio, tylko jest dość schowany z tyłu. Góra- żeby nie waliła również bezpośrednio w ucho, ma nie dominować- wszystko musi być zrównoważone.

Jeżeli, któreś z doków spełniają te wymagania, również przyjmę propozycje.

 

Jeżeli coś źle wytłumaczyłem to wynika z mojej (jeszcze) niewiedzy. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się może z bardzo dobrym połączeniem x1 z nausznymi do ok. 500zł?+/- Słucham głównie electro, dnb, dubstepu, reggae, - czyli basik musi być. Lubię jak bass(nie wiem czy dobrze wytłumaczę) jest tak jakby gdzieś tam w oddali, tzn. nie wali bezpośrednio, tylko jest dość schowany z tyłu. Góra- żeby nie waliła również bezpośrednio w ucho, ma nie dominować- wszystko musi być zrównoważone.

Jeżeli, któreś z doków spełniają te wymagania, również przyjmę propozycje.

 

Jeżeli coś źle wytłumaczyłem to wynika z mojej (jeszcze) niewiedzy. dzięki

Z wokółusznych ath m50. Z doków mogę zaproponować moje nady hp20 , które mam na sprzedaż i gdyby nie fakt, że nie mogę nosić słuchawek w uszach to zostałyby ze mną. Więcej mogę napisać na PW.

 

Z doków są jeszcze nuforce 700, mają sporo basu ale ogólny charakter mi się nie podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarrro ciesz się że zamówiłeś w audiomagic, ja jeszcze muszę poczekać i pewnie poczekam do końca roku albo dłużej na fiio z drugiej tury tutejszego preorderu ;) już nawet człowiekowi nie chce się znowu słuchać tych żenujących tłumaczeń że nigdzie w Polsce nie jest ten sprzęt dostępny... a podobno teraz mieli mieć dostawę w tym samym terminie co audiomagic... po raz kolejny...

Edytowane przez jenczmionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy : Ma przyjść do Ciebie iHiFi 770 ?

Właśnie się o nim zaczytałem i mocno mnie zainteresował.

 

Mnie również wizualnie póki co wpadł w oko ten dap, zwróciłem też uwagę, że są dwie wersje jedna na wolfsonie WM8718 (literka C na końcu) oraz na WM8740. Różnica w cenie dość spora, ciekawe jak różnica w graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

770C z Penonaudio (to oni sprzedają na EBayu). Ponoć brzmi identycznie jak droższa wersja, choć nieco niepokoją mnie wzmianki o ciepłym i niemęczącym dźwięku. Drugie X1 mi nie potrzebne.

Planuję zamówić w przyszłym tygodniu, więc może za dwa tygodnie będzie u mnie i się przekonam, który pójdzie w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak zobaczyłem cenę, to już byłem bliski zakupu, ale przeczytałem o ww. różnicy i zacząłem szukać informacji o jej wpływie na dźwięk, ale nic nie znalazłem, więc odpuściłem (nie interesują mnie cyferki tylko rzeczywiste porównanie :) ). Kuszące są dwa gniazda słuchawkowe, ale obsługa to pewnie będzie koszmarek w stylu n1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gourney, tu masz porównanie:

http://www.head-fi.org/t/747018/ihifi-770-770c-thread#post_11147825

 

I sprzęt z Chin, więc wiadomo, że obsługa, to będzie kosmos (Ruizu X-02 jaki niedawno do mnie dotarł ma to samo) :D Ale ktoś coś przebąkiwał, że może Ruscy zmontują na to Rockboxa.

Szkoda, że Aune M1 jest jednym ze szczytowych osiągnięć chińskiej nieudolności w programowaniu, bo brzmieniowo ponoć mocarz, a cena nienajgorsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że playerek mnie zainteresował.

 

Z obsługą może nie będzie tak tragicznie jak w Nova N1, choć i w Novie można się było przyzwyczaić.

 

 

Pod koniec filmku jest z grubsza pokazane UI... wygląda niezle, tylko "przyciski" mogą być mało intuicyjne.

 

p.s.

A jaki DAP nie jest z Chin?! :P

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nieźle. Tj 990ki grają na pół gwizdka co do możliwości, ale i tak to jedne z najlepiej grających na nim słuchawek z tego co słyszałem. Grają na 90/100 dość głośno. Zgrywają się nieźle, czuć wprawdzie ograniczenie sceny i mocy 990, ale grają i tak z należytym wykopem niedostępnym dla słuchawek portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jaki DAP nie jest z Chin?! :P

Produkcja to jedno, projekt to drugie.

 

Niby tak.

 

Cholera, kusi mnie ten grajek, coś czuję że ulegnę i zamówię z ebay'a... i to by było na tyle jeżeli chodzi o postanowienie nie kupowania sprzętów w tym roku :D

 

p.s.

Ludziska na head-fi się spuszczają, że niby gra lepiej niż "nudny DX50" i to mnie trochę martwi, bo ta ich nuda wiejąca z DX'a była jak na mój gust trochę ciepława i boję się że 770c może zagrać jeszcze cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest wysyp chińskich playerków w cenie midrange.

Aune M1, IHIFI, Hidizs AP100, Shozy Alien...

FiiO X3 chodzą powoli niewiele drożej od X1, ale X3 to wg mnie żaden upgrade dla X1, ot skok w bok. ww. playery będą raczej już lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz Aune M1 :)

To jest dopiero cudaczny DAP... i te porażające 7 godz. na jednym ładowaniu.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - Aune czyta tylko pliki WAV?

 

Jeżeli 770c będzie oferował taką przestrzeń jak Nova N1, to będzie wart każdej wydanej na niego złotówki.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności