Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem wczoraj ten odtwarzacz i ogólnie jestem bardzo zadowolony tylko jedna rzecz mnie denerwuje a mianowicie clickwheel. Kręcę sobie nim normalnie i są momenty gdzie po prostu jakby "nie łapie" i wybrana pozycja się nie zmienia. Czuję, pod palcem, że delikatnie kliknął a na wyświetlaczu nic się nie zmieniło. Zastanawiam się czy to jakiś wadliwy model czy one po prostu tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku o to pytałem, ale tu chyba miejsce odpowieniejsze:

 

Czy ktoś posiada wersję złotawą? To takie chamskie, żółte złoto, czy raczej sensownie stonowany odcień?

Oraz - czy SoundMagic E30 i X1 lubią się? Próbował kto?

Właśnie po to wrzucałem foty 2 strony wcześniej ;)http://forum.mp3store.pl/topic/112109-fiio-x1/?p=1153022

Nie jest to chamskie złoto, lecz odcień nazwany szampańskim więc jest raczej taki stonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem widziałem, ale wiesz - kwestia oświetlenia (tył na focie wygląda bardziej złoto niż fota pierwsza), kwestia odwzorowania kolorów przez aparat itd. Na necie inne foty też widziałem i są tak różne, że wolę chyba słowny opis ;). A że taki akurat kolor jest dość bliski przegięcia (w stronę żółtego) - nie chciałbym nosić świecidełka w kieszeni ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencyjna była w preorderze. Fiio daje ciała do końca roku nie będzie nic więcej fiio. Konkurencja tez nie będzie miała i nie ma. Dlatego może sobie ustawić ceny jakie chce bo towaru nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem widziałem, ale wiesz - kwestia oświetlenia (tył na focie wygląda bardziej złoto niż fota pierwsza), kwestia odwzorowania kolorów przez aparat itd. Na necie inne foty też widziałem i są tak różne, że wolę chyba słowny opis ;). A że taki akurat kolor jest dość bliski przegięcia (w stronę żółtego) - nie chciałbym nosić świecidełka w kieszeni ;).

No ba, foty w necie różnią się nieraz diametralnie. Sam zamawiałem w ciemno trochę, bo nie było wtedy za dużo zdjęć wersji gold prócz producentowej. Na pewno nie świeci bardzo, bo jest półmatowy prócz guzika środkowego, kółka wokół wheela i guzików funkcyjnych. Mi się tam podoba ten kolor ;) Zawsze możesz obkleić dołączonymi naklejkami odtwarzacz albo nosić w silikonowm etui.

Co do dostępności to tam gdzie ja zamawiałem czekałem zapowiadane prawie 2 tyg. i dostałem w terminie bez przerzucania dat. Aktualnie (teoretycznie, bo nie sprawdzałem musiał byś potwierdzać w sklepie) jest też tam wersja gold za 449zł.

 

EDIT: W sumie można go podciągnąć pod tzw. stare złoto choć tu też różnie z tym bywa . Takie jaśniejsze to : tkanina

Edytowane przez Krogalik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że nie błyszczy jak klamki w rosyjskich hotelach? Pomyślę, choć nie wiem czy zaryzykuję, jeśli w łapę go nie dostanę.

 

Wyczytałem, że polecana ładowarka do niego to 2A, czy tak?

Zastanawiam się jeszcze jaką kartę (jeśli ta sama - teoretycznie - karta u jednego kosztuje powiedzmy 50, u drugiego 130, to pewnie coś nie tak z oryginalnością tej tańszej). No ale to nie ten dział jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że nie błyszczy jak klamki w rosyjskich hotelach? Pomyślę, choć nie wiem czy zaryzykuję, jeśli w łapę go nie dostanę.

 

Wyczytałem, że polecana ładowarka do niego to 2A, czy tak?

Zastanawiam się jeszcze jaką kartę (jeśli ta sama - teoretycznie - karta u jednego kosztuje powiedzmy 50, u drugiego 130, to pewnie coś nie tak z oryginalnością tej tańszej). No ale to nie ten dział jak sądzę.

Chyba ze 2 osoby przyznały się do wersji gold to może one się wypowiedzą.

Co do ładowarki to na Fiio jest napisany pobór 5V 1A, więc wszystko co powyżej będzie dobre. Ja używam starej ładowarki od HTC z 1A i wszystko działa bez problemu czy grzania.

Karty znanych firm w b. niskich cenach raczej powinny zapalić u Ciebie ostrzegawcze światełko. Co do ew. klas karty to wbrew niektórym opiniom(co do wpływu klasy na szybkość działania odtwarzaczy) nie zauważyłem różnic w działaniu Fiio między no-name class 4, a TDK klasy 10. Za to w transferze plików już tak, dokładnie 5x więcej różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba się przyzwyczaić. W x1 kółko jest bardziej precyzyjne niż w x5, w którym nie czuć tak mocno skoku.

O to to - imo kolko w X1 jest zwyczajnie lepsze :)

 

Używam już X1 od paru dni i coraz mocniej jestem przekonany, że to musi być jakaś wadliwa sztuka.

Kręcę tym kółkiem powoli i dzieję się coś takiego: Kliknie raz - pozycja w menu się zmienia, kliknie drugi - to samo, i nagle przy 3 i 4 kliknięcie kompletnie nic się nie dzieje - kursor stoi w miejscu. Czasami opuszcza jedno kliknięcie, czasami dwa. I jak tu dokładnie nawigować po menu skoro nie wiem czy żeby przeskoczyć o jedną pozycję muszę przekręcić o jedno kliknięcie, dwa czy trzy? Zachowuje się kompletnie losowo.

Czy znalazłby się ktoś uprzyjmy z Warszawy, kto posiada ten model i pozwoliłby przetestować swój egzemplarz przez minute?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 1.1 - nowszego do pobrania nie ma.

A karta noname może skutkować wolniejszym wgrywaniem plików, lagami przy działaniach na karcie (przechodzenie między utworami, zmiana płyty), a w najgorszym wypadku śmiercią karty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności