Skocz do zawartości
  • 0

HP100 vs HM5 vs K550 – priorytet komfort noszenia (do 700zł)


Kacperz

Pytanie

Potrzebuję słuchawek w których będę dziennie spędzał 6-8h przy komputerze. Głównie gry (taka praca :P) + muzyka (deep house, soul, jazz). Źródło ipod / zintegrowana dźwiekówka w płycie głównej ALC1150 z TI NE5532 (podobno znośne). Problem polega na tym, że większość słuchawek z którymi do tej pory miałem styczność (marketowe Sony, Panasonic itd. w cenie do 300zł) powodowały u mnie straszny dyskomfort. Szybkie nagrzewanie głowy, zmęczenie, ucisk, czy „kłucie” w uszach po 30-60 minutach używania. Jednym słowem, fajny bajer na odsłuchanie kilku piosenek, ale nie w kilkugodzinnej pracy/rozrywce.


Aktualnie siedzę z Philips SHP 5401, jedyne akceptowalne dla moich uszu (co dziwne tanie), choć dłużej niż 2h nie usiedzę w nich, no i trochę za słabo trzymają się głowy. Cierpliwość skończyła się i postanowiłem znaleźć coś do 700zł. Po długim wertowaniu forum pod względem opinii co do samego dźwięku ustaliłem priorytet HP100>HM5>K550. Z tego co wiem HM5 mocno uciskają na początku, jednak nie wiem jak wygląda sytuacja później.


Dlatego pytanie, które słuchawki z tej trójki, będą najwygodniejsze? Ewentualnie, nawet kosztem dźwięku, czy znajdzie się coś o jeszcze większym komforcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hp100 potrzebuje dobrego źródła, k550 wątpię czy ci się spodobają, zwłaszcza po zmianie słuchawek z takich o dużo mniej kontrolowanym basie. Radziłbym szukać dalej. Nie mam pojęcia co by było dobre do jazzu.

 

Wysłane z tel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie lepiej poszukać czegoś z welurowymi padami? Takie Beyery DT770/880/990 mogłyby się sprawdzić.

Odkąd przesiadłem się na welury to jedyne akceptowalne do dłuższych posiedzeń skórzane nausznice mają Denony D1100 - po modzie fajne słuchawki, spokojnie mogą konkurować dźwiękowo z K550 czy HP100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hp100 potrzebuje dobrego źródła, k550 wątpię czy ci się spodobają, zwłaszcza po zmianie słuchawek z takich o dużo mniej kontrolowanym basie. Radziłbym szukać dalej. Nie mam pojęcia co by było dobre do jazzu.

 

Wysłane z tel.

 

A z tego co ja pamiętam to 5401 miały właśnie całkiem dobrze kontrolowany, zwarty bas.

 

Dlatego proponuję 550, na pewno warte sprawdzenia. Do jazzu bdb, gorzej z deep house...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej sam podjedz np do mp3store i przesluchaj / przymierz. Dla mnie z tej trojki najwygodniejsze to HM5.

Dzwiekowo - to juz kwestia preferencji... ale ja je stawiam HP100 > HM5 > K550

Choc HP100 dla mnie sa za jasne co w polaczeniu z nieco (dla mnie) ostrawa gora dla mnie nie nadaja sie na dluzsze odsluchy - mecza mi uszy. HM5 bardziej stonowane, spokojne granie - acz bardziej nudnawe. K550 najnudniejsze z nich dla mnie. Jasne i chłodne.

 

Ale odsłuchaj, sam ocenisz. Dorzuć do tego zestawienia jeszcze ath-m50 (najbardziej funowe z powyzszych) oraz dt770/880/990. Tak jak pisze Perul - dla mnie tez sa najwygodniejsze... i dzwiekowo tez przeze mnie oceniane wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cały dzień w zamkniętych? Pomijajac (sorry ale nie mam a') wygodę popatrz na zdrowie. Mam shp8900 philipsa sa za_ebiste dźwiękowo i można w nich pracować cały dzień, może X1 ? i otwarte bayery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówisz, że chcesz siedzieć w tych słuchawkach 8 godzin? No to K550 raczej odpadają; są wygodne, ale grzejące. Poza tym muszą mieć naprawdę przyzwoite źródło, bo podadzą dokładnie to, co otrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HP100, wymagań nie mają żadnych bo idą z byle telefonu :)

 

Wygoda jest spoko, przede wszystkim nie pływają na głowie jak K550, HM5 już cisną trochę w głowę.

 

A piszę to bo sam potrafię w słuchawkach siedzieć cały dzień, z mojej strony rekomendacja dla HP100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainteresowałbym się AKG ale modelami które sa naprawdę wygodne i pozwalają na długie odsłuchy a niestety konstrukcje zamknięte oraz ze skórzanymi padami odpadają. Na chwile założyć ok wygodnie, zrobić w nich jedna sesje 8h też, ok, ale przez cały tydzień - oszaleć można.

 

K701 - nowe lekko po za budżet, ale używki spokojnie się zmieścisz

K601 -

K242HD

K272HD - lepsza izolacja

 

Polecam też ATH - AD500

 

W tym wypadku nie można patrzeć tylko na brzmienie, walenie basem lub maksymalną izolacje. Wszystkie czynniki muszą sie zgrać: wygoda+brzmienie+izolacja aby móc w nich pracować 8h dziennie i nie ponieść uszczerbku na zdrowiu to równa się: kompromis. Zresztą wymienionym prze zemnie słuchawkom bliżej do 5401 nie w jakości a w temacie brzmienia niż K550, HP100 czy HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogromne dzięki za zainteresowanie tematem - nie spodziewałem się tego :)

Z odsłuchem niestety spory problem, bo jedynie czas miałbym w niedzielę skoczyć do Poznania lub w sobotę po 15. Myślę, że raczej w sieciach typu Media Markt ciężko o odsłuch, a w normalnych sklepach nie są to raczej godziny pracy. Dlatego w najgorszym wypadku będę musiał skorzystać z 10-dniowej możliwości zwrotu, jeżeli mocno nie podpasują.

 

Co do propozycji widzę, że wracam do punktu wyjścia z którym trafiłem na forum - K701 vs DT990. Zdrowie jednak najważniejsze, choć nie wiem na ile tragiczny wpływ maja konstrukcje zamknięte. Ale rzeczywiście otwarte/pół-otwarte z welurami wydają się mniej męczące na kilka godzin pracy (ale nie wiem jak w rzeczywistości).

O K701 czytałem, że do najwygodniejszych nie należą, natomiast DT990 w wersji 250 Ω, nie wiem jak sobie poradzą z ipod`em.

o AD500 ktoś w innym wątku pisał, że kompletnie nie nadają się do gier. Ciekawe wydają się K242HD, choć nie wiem czy to nie zejście półkę niżej, a jednak chciałbym coś konkretniejszego, bo niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości zainwestuję w lepsze źródło

 

Raz jeszcze dzięki za pomoc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam za post pod postem, ale nie chciałem już kolejnego wątku otwierać, żeby bałaganu nie robić. :) Po długich poszukiwaniach zostały tylko 2 opcje:

1. DT990 Pro

Plusy:
- bardzo chwalone w grach
- w muzyce również

Minusy:
- pady szybko się zużywają

- średnia wygoda, szczególnie na początku ze względu na nacisk
- 250Ω

 

2. Philips Fidelio X1:

Plusy:

- Podobno jedne z najwygodniejszych słuchawek w tym przedziale cenowym - 8h w nich to nie problem

- Dobra jakość dźwięku

Minusy:

- Kilka negatywnych opinii co do zastosowania ich w grach, choć nikt się specjalnie nie rozpisywał na ten temat

- Przewód do wymiany już na starcie

- Pady są niewymienialne - i chyba to do mnie najbardziej przemawia na minus (co zrobić jak się zużyją? i po jakim czasie może się to stać?)

- Philips jeszcze zajmuje się audio?

 

W gruncie rzeczy wszystko przemawia za DT990 z drugiej strony planując mieć je przez większość dni w tygodniu po kilka godzin na uszach, priorytetem jest wygoda...

Dlatego pytanie dla osób, które miały porównanie, czy DT990 są dużo gorsze pod tym względem od X1? Które słuchawki ostatecznie byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

glos na 990 - nie zauwazylem nacisku. sa dla mnie bardzo wygodne. zuzycie padow - fakt nie uzywam jakos duzo, stad moze dlatego poki co tez mnie problem nie dotknal.

dt990 tez zagraja nawet z e7 (ale z ostra gora - mialem niegdys to polaczenie), podejrzewam, że i z integry (nie mam jak sprawdzic bo nie mam przejsciowki na malego jacka :) ) - ale im lepsze zrodlo tym bardziej sie odwdziecza sluchaczowi. Takze napedzic sie je napedza latwo mimo 250ohm, ale fajnie wysterowac - idzie w parze z fajnym zrodlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak, jeśli masz silny wzmacniacz, bierz Beyery, jeśli grasz z dziurki, lepiej wybrać X1 i ewentualnie pomyśleć później o wzmaku. Nie pchaj się w DT990 bez dobrego wzmacniacza, sprawdzone. Ewentualnie bierz HP100 i nie przejmuj się resztą, jak Ci się nie spodobają to raczej nie będzie problemu z odsprzedażą z małą stratą.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam X1, ale miałem DT990. Nie były one specjalnie wygodne. Męczyły mnie również trochę, po 3 godzinach słuchania miałem dość. Dźwiękowo były OK, ale nie oczarowały mnie. Jak na 250ohm to całkiem łatwo było je napędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem nieśmiało zasugerować kupno 2 par. Może to śmiesznie zabrzmi ze względu na Twój budżet, ale do słuchania muzyki i grania niesamowicie wygodne są koss ur-40. Naprawdę nie czuć ich na głowie - jedyne słuchawki z niezbyt szerokiej kolekcji(nie było mi dane testowanie zbyt wielu par przez dłuższy czas) w których mogę siedzieć dzień i noc. Jeśli komuś brakuje w nich basu wystarczy walnąć w pełni odwracalny mod i po kłopocie. Nie wiem w co grasz, ale w strzelankach przestrzennością spokojnie równają się jak nie biją siberię. Jedynym problemem jest tutaj to, iż trochę szkoda kupować takie słuchawki czy 2 pary słuchawek z takim budżetem jaki masz ;_;. Tak czy inaczej polecam je sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

odnośnie hp100 powiem tak - akurat mam teraz je w domu i kurcze moim zdaniem im też odpowiednio dopasowane źródło jest bardziej niż przydatne.

więc nie jest tak, że mając te słuchawki się nie należy przejmować.

Z tym, że o ile w dt990 dobre wysterowanie jest przydatne aby je utemperować, ułożyć, o tyle dla hp100 aby tchnąć w nie życie :)

 

kwestia wygody kwestia subiektywna - też w dt990. Ja również nie byłem tak do końca zadowolony (choć i tak były imo wygodne) więc mam je obite gąbką :) Taki custom mod dla wygody ;) i teraz o nich na głowie zapominam...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam HP100 od pewnego czasu i nie narzekam na wygodę, co innego w upalne dni.

Skajowe pady dają znać o sobie.

Co do DT990 wiele osób ma problem właśnie z utemperowaniem tych słuchawek.

Łatwiej chyba będzie tak jak pisze Grubbby tchnąć życie w Hp100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zgadzam sie - zwlaszcza ze juz fajne efekty sa na smsl sap4s.

natomiast z dt990 tak prosto juz nie jest - acz ja dalej wole je slabo wysterowane niz dobrze hp100 :)

 

porownuje je troche (troche bo bardziej skupiam sie na tescie wzmakow niz sluchawek) zarowno na domowym sprzecie jak i portable smsl sap4s, ibasso t5 i fiio e12.

 

jak znajde chwilke to moze skrobne krotkie porownanie powyzszych...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zdanie "acz ja dalej wole... " jak najbardziej mowi o moich preferencjach :)

reszta odnosi sie do trudnosci wysterowania - i tu przyznaje racje dt990 jest jak najbardziej wiekszym wyzwaniem acz hp100 bez dobrego zrodla moim zdaniem sa nieco oschle, bezbarwne. Przy lepszym zrodle dzwiek nabiera glebi, zycia... stad tylko moje zdanie ze nie jest tak ze podepniemy je do wszystkiego i nie ma co sie przejmowac.

 

pytanie o definicje wysterowania. jesli na slabym zrodle jest bez zycia, a na lepszym zycie sie pojawia to dla mnie to oznacza ze nie wysterujesz ze wszystkiego dobrze danych sluchawek.

 

z iphone one bardzo mi sie nie podobaja - abstrahujac od preferencji brzmienia. z dorzuconym wzmakiem nie podoba mi sie juz tylko ich jasna prezentacja i brak dociazenia. i to jest kwestia juz moich preferencji :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności