Skocz do zawartości

Player do audiobooków dla starszej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odtwarzacza dla starszej osoby, która słabo widzi. Będzie używany tylko do odtwarzania audiobooków.

Na razie moją uwagę zwrócił Sansa Clip Zip z następujących powodów:
- można ukryć niepotrzebne funkcje z menu,
- ma tryb dla audiobooków (nie do końca wiem, jak to działa, ale domyślam się, że zamiast podziału na wykonawcę, album, utwór, rodzaj muzyki itd. wg tagów jest po prostu tytuł książki - czyli mniejsza szansa, że wybierze się coś nie tak),
- na podstawie zdjęć wydaje mi się, że ma fizyczne przyciski (chodzi o to, aby łatwo było obsługiwać na czuja, wymacać przycisk i fizycznie go wcisnąć. W najgorszym razie na przyciski można nalepić większe albo kolorowe "ikonki". Ale czysto dotykowy interfejs jak np. w iAudio 9 odpada - ten nawet dla mnie jest średnio wygodny),
- duże ikonki w głównym menu.

Za to minusami są
- mały rozmiar,
- mała czcionka w liście utworów i brak możliwości zmiany rozmiaru.

Ale jeśli rzeczywiście da się ograniczyć menu główne do minimum, to może nie będą te wady takie istotne.

Chodzi o to, aby było maksymalnie łatwo uruchomić, zatrzymać, wybrać książkę, ew. cofnąć do poprzedniego rozdziału. I aby możliwie trudno było wybrać złą funkcję. Jakość dźwięku jest mało istotna, mówimy o audiobookach (zakładam, że każdy odtwarzacz prezentuje pewne minimum, które jest do przyjęcia).

Te najprostsze iPody odpadają, bo wymagają iTunes, a ten jest zbyt porąbany dla starszych osób (przeciąganie plików w explorerze Windows jest ok) - już przez to przeszliśmy :) A jak jeszcze "włączy się" funkcja shuffle...

Nie miałem tej Sansy w rękach, więc nie wiem, czy to jest na pewno dobry wybór, ale mam nadzieję, że na podstawie tych zalet i wa, które podałem będziecie w stanie mi coś ciekawego doradzić.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Po obejrzeniu powyższego filmiku zastanawiałem się, co to ma wspólnego z braniem spraw w swoje ręce ? ;-)

 

Musiałem trochę pogrzebać, żeby zrozumieć :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.studio4plus.homerplayer&hl=pl

https://msimonides.github.io/homerplayer/

 

Na pewno przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

Czytak 4 to ciekawa propozycja dla osoby starszej. Można za jego pomocą słuchać audiobooków i muzyki. Ma wbudowany duży głośnik i wygodną klawiaturę. Wbudowany akumulator pozwala na 30 godzin pracy. Ma wymienną kartę pamięci. Szczegóły pod adresem:

www.czytak.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności