Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Z maxell retro dj na coś lepszego (200-300 zł)


hanyuu

Pytanie

Yo.
Kiedyś pisałem, jakie kupić pierwsze słuchawki. Polecono mi retro dj.

Były dobre, ale niestety nie przebieram w słuchawkach, a miałem jedynie porównanie do HD 202 brata, które po prostu wg mnie są cholernie słabe co do ceny, tak więc trudno było mi jakoś to ocenić.

OK, zbliżają się święta, stare słuchawki chcę podarować komuś z rodziny, a sam wymienić na coś ciekawszego.

 

Dj retro chociaż nakierunkowały mnie. Lubię ciepłe brzmienie, średni, nieanachalny bas. Czyli potrzebuję coś w podobie, tylko że lepsze. :)

To samo jak w Dj retro, czyli do korzystania na świeżym powietrzu, słuchawki zamknięte, dobrze by było, gdyby kabel był dłuży niż w przypadku dj retro (1.3m), ponieważ oprócz mp3, korzystam z nich przy kompie.

mp3 które używam to sansa clip+.

 

Minus przy Dj retro był taki, że kabel nie wytrzymał przy samych słuchawkach i padła mi jedna słuchawka. Potrafię korzystać z lutownicy, tak więc uciąłem kabelek i przylutowałem. :)

Piszę to, ponieważ oprócz polecenia słuchawek, warto by było, by ktoś wspomniał jak się ma kabel do słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Venio, po prostu liczyłem, że ktoś zaproponuje mi parę opcji, i będę miał okazję poczytać, porównać w tej sytuacji które przynajmniej opisu, komentarzy, będą lepsze.
Po prostu jak w coś inwestować, to w jak najlepszą opcję. :)

A co do opisu wymagań dźwięku. Jak wcześniej się nie znałem, to teraz się nie znam, ponieważ 2 pary słuchawek na karku nie dają mi wachlarzu porównań, dlatego też napisałem temat, by ktoś bardziej doświadczony doradził, doinformował mnie w przyszłym zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja od siebie polecam Superluxy HD330 + ewentualny recabling dla wygody uzytkowania, jezeli lubisz kabel skrecany (spiralny) to recabling bedzie zbedny gdyz zastosowany kabelek jest dosc dobrej jakosci. Sam ostatnio bawilem sie w modowanie HD330 i powiem ze podkreslenie wokalu dalo bardzo przyjemny efekt http://pokazywarka.pl/hd330_mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wilson: tylko nie sprawdzą się na świeżym powietrzu. Po pierwsze nie tłumią, po drugie trudno będzie je napędzić.

Edytowane przez Ziemniok38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo nie brzmią jasno

edit: Sorka pomyliłem temat z innym. Miałem napisać że zoro hd grają mało uniwersalnie.

Edytowane przez Ziemniok38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

To samo jak w Dj retro, czyli do korzystania na świeżym powietrzu, słuchawki zamknięte

a hd330 nie są ani do korzystania na świeżym powietrzu, ani nie są zamknięte. Poza tym clip + ich nie zasili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś byłem po słuchawki, pierwsze wrażenie jest mieszane. Na pewno CALe mają głębszy bas, to co pierwsze rzuciło mi się w ucho. Najbardziej dziwne są dla mnie wysokie tony przy wokalu. Jakoś mi się w tło wtapiają, bez EQ się nie obejdzie. Ogólnie na to dziwne uczucie wpływają takie czynniki jak :

- 2 lata siedziałem na dj retro i przyzwyczaiłem się do tych dźwięków słuchawek.

- Głębszy bas wpływa na to, że wysokie tony nie są aż tak bardzo wysunięte na pierwszy plan.

 

Nie wiem jaka różnica będzie po wygrzaniu, lecz wiem jak to jest w przypadku Dj retro, ponieważ tak się złożyło, że miałem okazję sluchać nowych DJ tetro z moimi starymi, i rzeczywiście jest ociupinkę lepiej, szczególnie jeżeli chodzi o basy.

Chyba w przyszłości będę musiał pomyśleć o recablingu i jakieś niezintegrowanej karcie dźwiękowej, by wyciągnąć więcej z tych CALi.

 

Thx za komentarze i porady. Na pewno CALe nie są złym wyborem, lecz po tych wszystkich opiniach CALi, jakie są rewelacyjne, trochę się zawiodłem.

Po prostu liczyłem na jakąś ogromną zmianę dźwięku, taki wielki skok, a może Retro DJ są takie dobre? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności