Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak postawic pierwsze kroki z SL HD330


Wilson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum oraz dopiero zaczynam przygodę z Audio. Jak na razie mialem styczność z kilkoma modelami sluchawek miedzy innymi KPP, UR40, CAL! . Nie dawno zakupiłem Superlux HD330 i chcialbym się pobawić w modowanie. Prosilbym o jakieś propozycje jak poprawić walory estetyczne jak i sluchawe tych sluchawek.
Czy oplacalne jest recablowanie ich ? Jakie pady zakupic, lub wykonac samemu aby poprawic wygode(slyszalem o padach od Philips SHP2500) ? Czy oplacalne jest w ogole modowanie tych sluchawek ?

Z góry dziękuję za wypowiedzi
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego modu powyżej jeszcze welury od AKG K240

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekabling się opłaca ze względu na wygodę, natomiast dźwiękowo wielkiej poprawy nie wnosi.

 

Skarpetkowy mod jak najbardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie, jak na razie postaram sie wykonac mod zwiazany z podkresleniem wokali i naloze skarpety, zobaczymy czy moj tepy jeszcze sluch wyczuje jakies zmiany :)

 

Mam jeszcze jedna prosbe jakbys mogl i mial czas zrobic mi zdjecie swojego skarpetkowego modu (o ile jeszcze go posiadasz) Chodzi mi glownie o wzorowanie sie jak to ma wygladac przy laczeni zawiasu palaka z muszlami.

Edytowane przez Wilson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich HD330 to akurat miałem pady od HD681 obszyte welurem, ale skarpetkowy mod mam obfotografowany na HD440 wygląda http://pokazywarka.pl/skarpetkowy_mod/

W okolicach widełek to coś będziesz musiał wykombinować, albo założysz skarpetkę z wierzchu, albo zastosuj krótszą skarpetę - ja bym wybrał pierwszą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu, zdecydowałem się jednak zmienić kabelek w moich HD330 jaki polecasz przewód + wtyk do tych słuchawek (jaki ty posiadasz) oraz czy lepiej założyc jack 6,3 czy 3,5 mm. Jak na razie kożystam z wejścia 3,5mm (dzwiekowka w komputerze) lecz planuje w przyszlosci zakupic cos lepszego na 6,3 i nie wiem czy lepiej zalozyc od razu pozadnego jacka 6,3mm i dolozyc do tego przejsciowke na 3,5 czy zalozyc 3,5 i ewentualnie kiedys martwic sie ze zmiana na 6,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę każdy, który będzie wygodniejszy od tego co jest, np Starquada. Wtyczka 3,5mm imo bardziej uniwersalna. niby i w drugą stronę przejściówkę można założyć (z dużego na mały), ale to wielkie się wtedy robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To zależy jakie welury. Miałem te od Beyerów DT880 i dźwięk był niestrawny, natomiast z welurami AKG K240 ludzie chwalili połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To zależy jakie welury. Miałem te od Beyerów DT880 i dźwięk był niestrawny, natomiast z welurami AKG K240 ludzie chwalili połączenie.

 

wiesz coś może o niewelurowych padach pasujących do HD330 ?

czy przy modzie skarpetkowym traci się coś z brzmienia ? - bo chyba go zastosuję

 

Pasujące skórzane to te http://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_ohrmuschelsatz.htm?sid=5a32218aa612a076f6272dcc026c2367

 

Skarpetkowy mod niewiele zmienia brzmienie, za to wygoda zyskuje znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welury od beyera na sl330 nie działają za dobrze, tracą charakter.
Ja mam skóropodobne od beyera, jest wzorowo, duży + za wygode (w końcu są wokółuszne) dzwiękowo jesli cos sie zmienilo to tylko na plus, zwłaszcza scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zależy jakie welury. Miałem te od Beyerów DT880 i dźwięk był niestrawny, natomiast z welurami AKG K240 ludzie chwalili połączenie.

 

wiesz coś może o niewelurowych padach pasujących do HD330 ?

czy przy modzie skarpetkowym traci się coś z brzmienia ? - bo chyba go zastosuję

 

Pasujące skórzane to te http://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_ohrmuschelsatz.htm?sid=5a32218aa612a076f6272dcc026c2367

 

Skarpetkowy mod niewiele zmienia brzmienie, za to wygoda zyskuje znacząco.

 

 

nawet jak zimowa skarpetę z wełny zarzucę ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności