Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Playstation 4


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

+1 za wsteczną, dziwię się że tylko nintendo jest w stanie robić to praktycznie w każdej generacji O_o

 

oryginalne japońskie PS3 miało nawet układy z PS2, ale szybko zostały usunięte (ta cała historia o dopłacaniu do konsoli) i nigdy nie wróciły (nawet kiedy technologia się zmieniła i sony od dawna nie dokłada do konsoli)

 

i jeszcze cała ta historia z usunięciem "alternative os" kiedy sony tak się chwaliło że PS2 i PS3 to nie konsole tylko domowy komputer

 

Linux_kit.jpg

 

<3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam głowe że każda osoba która kupi xbox one dla kombatybilności wstecznej nie przejdzie wiecej niż 2 gier z x360 :)

O czym w ogóle ta dyskusja. Nie chcecie kupić nowej konsoli za 1500 bo nie ma kompatybilności ze starą konsolą która jest warta 350-400 (cena 2 nowych gier). Serio? :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam głowe że każda osoba która kupi xbox one dla kombatybilności wstecznej nie przejdzie wiecej niż 2 gier z x360 :)

 

przy nowych produkcjach gry z xboksa 360 będą wyglądały blado, więc spora część graczy ominie temat szerokim łukiem, ale nawet dla red dead redemption, gta4 czy wszystkich mass efectów będzie warto :)

druga sprawa to gracz taki jak ja - jak mi xbox 360 (dogorywający staroć) padnie, będę mógł kupić nową konsolę i grać dalej, nie zastanawiając się czy warto ponownie kupować tą samą generację

oczywiście zakładając szeroką bibliotekę tytułów, obecna lista kompatybilności jest - delikatnie mówiąc - słaba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja, której nie braliście pod uwagę - dzieci :D . Takiemu 7-8 latkowi to nie robi czy to jest FHD 60fps czy to jest 720p 30fps a biblioteka gier z poprzedniej generacji olbrzymia. Można sprzedać X360 i pociecha będzie się cieszyć grami z poprzedniej generacji na Next Genie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie kumam, cały czas mówicie o zakupie next gena przez pryzmat starych gier z poprzedniej generacji. Jeśli macie pełno nie ogranych gier z poprzedniej generacji to nie opłaca się Wam kupoć next gena chyba że macie parcie na nowości ale skoro do tej pory nie kupiliście ps4 ani xbone to znaczy że nie macie więc nie ma też rozterki. Jednoczesnie jak kupicie next gena i pogracie w gry typu Driveclub, Infamous second son, arkham knight po czym odpalicie wspomnianie red dead redemption no to Wam sie odechce.... Nie twierdze że tylko nowe gry są super ale gry się starzeją i to bardzo szybko. Porównajcie sobie wiedźmina 2 i 3 nawet na youtube, to tylko 3 lata i już jest przepaść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Spawn. Ja chciałem tylko napisać, że u mnie akurat wsteczna kompatybilność by się przydała. Nie dla mnie bo ja faktycznie już bym gry z poprzedniej generacji nie odpalił pewnie ale bym mógł się pozbyć PS3 i bym wiedział, że dzieciakom mogę starocie za grosze kupić i by sobie grały - na przykład seria Lego gdzie wolałbym odpalić wersję z PS3 ( bo tańsza )na PS4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsteczna kompatybilność :P Na ps4 mi nie potrzebna bo mam ps3 jak i ps2 które w pełni odtwarza gry z ps1. Generalnie to ja swój problem console wars rozwiąże bardzo szybko po premierze Forzy 6 kupuje xboxa One :D O gran turismo 7 ani słowa a Forza 6 już prawie na finiszu (co raz tylko wypuszczają nowa liste aut które będa w grze) denerować będzie tylko te sranie autami dlc które trzeba będzie kupować bo po roku okaże się ze kupiłeś pół gry a nie całą. Szanuje gt6 za ilość darmowych aut które dodali :) Tak trochę poza tematem to polecam tym, którzy nie mają jeszcze ps2 nabyć tą konsole obecnie kosztuje gorsze, poniższą konsole kupiłem razem z padem i kablami za 50zł trochę czyszczenia i wygląda znośnie :P Jakby ktoś był zainteresowany to link tutaj http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?topic=16975.0 KHRoN ten Linux kit to teraz mega raytas :) Rozglądam się za nim od pewnego czasu ale każdy już zna cene tego zestawu ciężko o dobrą okazje.

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja, której nie braliście pod uwagę - dzieci :D . Takiemu 7-8 latkowi to nie robi czy to jest FHD 60fps czy to jest 720p 30fps

 

Zgadza się. Jest tylko jeden problem - gier typowo dla dzieciaków (bez nadmiernej brutalności itp) jest na PS3/360 co kot napłakał. Seria Lego, parę Crash'y na x360, Ratchet na PS3, Rayman... i wsio.No, może jeszcze parę pozycji na Move/Kinect

 

Ja tam mam w domu na spółkę z synami cztery konsole :) Jak myslicie, która jako jednyna jest oblegana (włącznie ze mną i moimi kolegami od sobotniego piwka :D) ??

 

WiiU oczywiście. Mario, Zelda, Kirby,Donkey Kong... i oczywiście wsteczna kompatybilność z ogromną bazą gier z Wii (grafika w nich zasysa ale miodem można by obdzielić wszystkie inne systemy i jeszcze by zostało). A PS3/360/PS4 robią za wypełniacze szafek rtv choć gier na nie kilkadziesiąt w szufladzie leży.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed dylematem wyboru konsoli dla prawie 4. letniej córki (sam nie gram zupełnie). Poradźcie co kupić żeby miało i walor rozrywkowy i (jak się da) edukacyjny). jakieś tańce, emulatory zwierząt no i gry dziecięce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmiało bierz

 

WiiU

Za używaną czy też nową nie zapłacisz za wiele a spełni wszelkie kryteria. Xbox 360 z kinektem wsumie też da radę ale jeśli tylko takie gry by cię interesowały to lepiej już Nintendo.

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze

pożyczyłem kiedyś wii (nie U) od koleżanki i ten dżojstick (czy jak się to zwie) tak mnie zniechęcił, że w sumie w żadną grę nie zagrałem. Czy ta Wii U ma jakiś mądrzejszy system sterowania?


edit

teraz widzę - to chyba zupełnie coś innego. To co znalazłem to bardziej przypomina stare nintendo (czyli taka przenośna maszynka do gier) - czyli to taki tablet z dedykowanym systemem sterowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam jak już zjechaliśmy lekko na temat Wii (nie U) - wujek Robson też chciałby kupić dla dziewczyn od siostry (4, 6 i 12lat) taką konsolkę.

Gry ze starego GAMECUBE, które im kiedyś kupiłem też można tam bezproblemowo załadować? bo ten slot na CD taki jakiś większy jest :D

 

edit: dobra, znalazłem filmik jakiegoś randomka - można grać :D

 

 

btw wcześniej zmylało mnie to bo w guuglach jakieś przeróbki mi wyskakiwały, żeby grać np w gry z GC z USB/hdd na Wii ;)

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam jak już zjechaliśmy lekko na temat Wii (nie U) - wujek Robson też chciałby kupić dla dziewczyn od siostry (4, 6 i 12lat) taką konsolkę.

Gry ze starego GAMECUBE, które im kiedyś kupiłem też można tam bezproblemowo załadować? bo ten slot na CD taki jakiś większy jest :D

 

edit: dobra, znalazłem filmik jakiegoś randomka - można grać :D

 

 

btw wcześniej zmylało mnie to bo w guuglach jakieś przeróbki mi wyskakiwały, żeby grać np w gry z GC z USB/hdd na Wii ;)

 

Potrzeba pada i karte pamieci z gamecube no i oczywiście gre :) Wiimote ani procontroller sie nie nadaje bo konsola odpala sie w trybie gamecube i musisz mieć pada od gamecube bo innego nie wykryje to samo z kartą pamieci. Kiedyś gdzieś czytałem apropo wii z softmodem że ponoć się da odpalić gre bez tych 2 akcesoriów ale nie testowałem więc niewiem

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba pada i karte pamieci z gamecube no i oczywiście gre :) Wiimote ani procontroller sie nie nadaje bo konsola odpala sie w trybie gamecube i musisz mieć pada od gamecube bo innego nie wykryje to samo z kartą pamieci. Kiedyś gdzieś czytałem apropo wii z softmodem że ponoć się da odpalić gre bez tych 2 akcesoriów ale nie testowałem więc nie wiem

 

A to, to już szczyle mają ;) ujeżdżają nagminnie jakiegoś smoka Spyro i wiele innych dziwaków na GC, fajnie, że Wii jest wstecznie kompatybilne :D

dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze nie wszystkie Wii sa kompatybilne wstecznie. tzn najnowsze rewizje konsoli NIE są.

na foto jest pierwsza wersja konsoli - logo Wii równolegle z waska scianką 260px-Wii_console.png

a pod linkiem najnowsza wersja konsoli wii http://static.gamespot.com/uploads/original/1179/11799911/2351127-wii7.jpg (jest jeszcze wii a'la pudełko sniadaniowe, ktore tez nie odpala gier z gc)

Edytowane przez CoATI
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak ktoś jest fanem Soulsów i jeszcze nie ma ps4 to teraz będzie miał dobra okazje bo po pierwsze Sony planuje obniżkę konsol :)

 

Jak na razie mowa jest tylko o rynku japońskim, ale jest bardziej niż prawdopodobne, że obniżki zawitają też na pozostałe kontynenty. W Japonii cena spadnie z 39,980 yenów do 34,980. więc jest tutaj mowa o 5 tysiącach yenów. Po przeliczeniu na zachodnią walutę daje nam to około 292 dolary.

źródło http://www.ppe.pl/news-38677-sony_oglasza_obnizke_ceny_ps4_na_tokyo_game_show.html

 

A po drugie zapowiedziane jest duże DLC do bloodborne, które zostanie razem z podstawką zapakowane do pudełka

 

bloodborne-dlc-bundle-old-hunters.png

 

 

Cena ok 19.99$ za DLC premiera 3 Grudnia 2015

 

Bloodborne przeszedłem już jakiś czas temu i z czystym sumieniem polecam tą grę. Jak do tej pory najlepsza gra jaka wyszła od fromsoftware :)

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu swojej 6 letniej córce Wii. Zabawy było na... dwa dni mimo bazy kilku tytułów wolała swój tablet i po pierdółki. Jak pytałem dlaczego, wyszło że na wii nie ma kontaktu z grą, nie czuje jak coś robi ludzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności