Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Playstation 4


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera Playstation 4 miała miejsce 29 listopada. Ma ktoś? Jak wrażenia?

 

Ja miałem kupować w dniu premiery i z pół roku temu złożyłem nawet preordera ale potem okazało się że będę w tym czasie w połowie 3 tygodniowych wakacji za granicą więc go anulowałem. Coś tam słyszałem że może być problem z ilością dostępnych sztuk na premierę ale jakoś wierzyć mi się nie chciało że w Polsce konsola za 1800zł może być aż tak pożądana. Byłem przekonany że jak wróce 6 grudnia to sobie pójde do saturna i będą leżeć. Jakaż niespodzianka jak czytałem w internecie że ludzie sie przepychali łokciami i wyprzedawały się w 30 minut w sklepach. Byłem dzisiaj zakupić w Krakowie bo miała być niby dostawa wczoraj i co? W saturnie była dziś dostawa ale nawet na sklep nie wyszła bo wszystkie sztuki były zarezerwowane. W media markt owszem były ale była lista oczekujących spisana licząca 86 osób! Gość mi powiedział że jak się zapiszę to może nawet jeszcze dziś do mnie zadzwonią bo ludzie rezygnują jak do nich się dzwoni. Zapisałem się i ze 2 godziny później otrzymuje telefon że konsola jest jeśli chce ale w cenie 1999zł! Zatkało mnie deczko i grzecznie podziękowałem. Start tej konsoli to jakiś żart imo.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie kkupię PS4, chociaż rozważałem taką opcję na pierwszą połowę 2014. Od 23 do 28 listopada postawiono stoiska z playstation 4 w klilku miastach w Polsce. Jako, że miałem dość blisko i po drodze do Starego Browaru to skorzystałem z okazji sprawdzenia na żywo nowej konsoli. W Poznaniu było dostępne 6 stanowisk + jedno z demem możliwości PS eye:

Dla wszystkich 3 z: Knack, Najnowsza Fifa, Contrast

Kolejne 3 w zamkniętej strefie +18, dostępnej za okazaniem dowodu (zabawne w dobie reklam i teledysków z półnagimi pannami w środku dnia).

 

Assassin's Creed 4 wyglądał zjadliwie co nie znaczy dobrze. Świat w okół "poząbkowany" co kuje w oczy i co najgorsze gra nie działała płynnie będąc w mieście, nie tego się można spodziewać po zapowiedziach "gry full HD w 60fps"

Battlefield 4 wyglądał bardzo dobrze i działał płynnie, zgodnie z zapowiedziami w 60fps, przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. O rozgrywce nie ma co mówić bo kto grał w poprzednią część ten wie o co chodzi, poza tym ta seria to multiplayer a nie single :).

 

No i w końcu pozytywne zaskoczenie: nowy Killzone . Graficznie robił najlepsze wrażenie, co nikogo nie powinno dziwić skoro to exclusive,

 

Fabularnie nie będę się wypowiadał gdyż krótka rozgrywka przy stoisku, (na szczęście panował względny spokój i nie było żadnego poganiania).

 

Oczywiście nie można zapomnieć o odświeżonym padzie. Jest większy (chodź nie tak duży jak ten od xbox), z matowego plastiku z gumowymi wstawkami, gałki są lepiej wyprofilowane, mają małe wgłębienie w okół ale są mniejsze niż w padzie od ps3 (może to też kwestia, że są nowe ale wydają się także mniej precyzyjne niż w ps3), zgodnie z zapowiedziami spusty są lepiej wyprofilowane, ogólnie na plus ;).

 

Reasumując, efektu wow nie było, nie miała "tego czegoś" by mnie przyciągnąć, nie oferuje lepszej grafiki niż PC co było wiadome, czekamy na więcej gier ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić ale z drugiej strony bez szału po przesunięciu Driveclub i Watchdogs na przyszły rok. Bardzo lubie multiplayer z Killzone 2 i 3 i chętnie pograłbym w Shadow Fall ale też bez przesady. Trochę dziwi mnie popyt lub też mała ilość na rynku nowej konsoli. Nie ma żadnego killera gry dla której warto byłoby płacić więcej lub stać w kolejkach od rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyni nakręcają drugich + reklamy - hype. Przysłowiowy Kowalski (o czym sam się przekonałem rozmawiając ostatnio z wujem jak i z kuzynami) pewnie myśli, że konsole są dużo lepsze graficznie niż PC. Druga sprawa, że i tak grają co roku w nowe Assassyny, need for speedy, Fify itd. więc chyba lepiej na nowej konsoli, poza tym chęć pochwalenia się przed znajomymi pewnie robi swoje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc udało mi się w końcu zakupić PS4. Wrażenia dosyć pozytywne póki co. Wszystko szybko działa w menusach, killzone wygląda świetnie chociaż opadu szczęki nie ma. Resogun podoba mi się znaaaacznie bardziej niż się tego spodziewałem. Testowałem remote play na vicie i moim zdaniem to lekkie nieporozumienie. W takiego Killzona da się grać ale ilość wyświetlanych klatek pozostawia sporo do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest większy i lepiej leży w ręce. Znaaaaaaacznie lepsze triggery z których w końcu się palce nie ześlizgują. Analogi są mniejsze, stawiają większy opór i są bardzo precyzyjne. W sixxaxisie i dualshocku3 była że tak powiem pewna luźność ich działania w porównaniu np do pada z xboxa. O touchpadzie jeszcze nie mam zdania bo się nie przyzwyczaiłem. Killzone np wykorzystuje go do wybierania trybu działania drona które zawsze nam towarzyszy. Zniknąły przyciski select i start a zamiast nich jest share i options. Options generalnie robi to samo co kiedyś start ale jakoś ciężko mi się go wciska. Palec wędruje gdzie indziej więc narazie mnie to wkurza jak chce pauzować grę i nie trafiam. Bezpośrednio do pada można podpiąć zarówno headset jak i zwykłe słuchawki przez które może lecieć 100% dźwięków lub sam gamechat. Fajna opcja jak się siedzi daleko od telewizora czy kina domowego i chce się w nocy pograć to nie trzeba już kombinować. Za to totalną zaskoczką było dla mnie to że w pada wbudowany jest głośnik. W killzone przez niego lecą audiologi a w resogun głos babki która mówi że sie dostało dodatkowe życie czy upgrejd broni. Jak ktoś grał na Wii to tam jest podobnie.

 

EDIT

Aha, jeszcze jest tam ta lampka świecąca róznymi kolorami. Jak się ładuje to pulsuje, a jak się gra to czasami zmienia kolor w zależności jak co się dzieje na ekranie ale nie ogarniam jeszcze co i jak do końca... Wszystko fajnie tylko totalnym nieporozumieniem jest fakt że nie da się jej wyłączyć.......

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W sumie to w nic :P Pewnie bym grał w Wiedźmina ale gram w niego na pc. Ostatnie co przeszedłem to Order 1886. Driveclub u mnie też na tapecie po każdym dodatku (mam season pass) i obecnie już tylko okazjonalnie multiplayer w celach odstresowych bo wcześniej to musze przyznać cisnąłem ile wlazło. Platyna wbita, level 50 przekroczony bodaj 3 krotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie z tym Driveclubem :) Niedawno też wykupiłem seasson passa. Szkoda że zadania w jego ramach idzie tak łatwo wymasterować na wszystkie gwiazdki. W DC gram od grudnia, ominęła mnie g&uwniana premiera, szitstorm z serwerami i problemami. Graficzka jest niezła, samochody genialnie odwzorcowane, a zmienne warunki pogodowe to sam miód.

Szkoda, że nie ma jeszcze prywatnego lobby. Tyle czasu od premiery a oni nadal nie wprowadzili wszystkich obiecanych zmian. Mimo wszystko gra wciąga na maxa, model jazdy jest przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już konsole półtorej roku to troche ponarzekamy. Co osoby posiadające ps4 dluższy czas sądzą do dual shocku 4?

 

Ja uważam że z jednej strony jest wygodniejszy (zwłaszcza triggery) jednak jest tandetny. Na początku sporo osób narzekało na pękającą gume na analogach, ja problemów nie miałem i stwierdziłem że nie umieją normalnie użytkować jednak po powiedzmy 8-10 miesiącach zauważyłem że palce mi się ześlizgują. Przyglądam się analogom a tu faktura gumy sie wyślizgała! No masakra, mam oryginalnego sixaxisa który ma 7 lat i z 6 letniego dual shocka 3 i nic im nie dolega. Co zrobiłem? Kupiłem zamienniki analogów od Xbox One controller i podmieniłem (pasują jak oryginały). Zobaczymy czy wytrzymają dłużej ale powiem że tak czy inaczej się opłaca podmienić bo są wygodniejsze niż oryginalne i narazie po jakichś 7 miesiacach trzymają się świetnie.

 

Bateria w DS4 to jakaś kpina, jak gra się dużo to trzeba ładować codziennie (!) a DS3 ładowałem może raz na tydzień przy codziennym katowaniu. Kretyńska lampka której nie da sie wyłączyć, nic nie daje w grach tylko świeci i zzera baterie.

 

Wibra jest za głośna. Wiem że to głupio brzmi ale odkąd sie przeprowadziłem to gram po nocy ze śpiącą osobą w tym samym pomieszczeniu na słuchawkach i wibra jest mocno słyszalna i przeszkadza drugiej osobie w zaśnięciu. No joke. Nawet jak mam bardzo cicho dźwięk na głośnikach to ją słychać. Dla porównania wibry w DS3 absolutnie nie słychać. Słychać ewentualnie jak analogi zaczynają się trząść od samego wibrowania jednak samych silników nie natomiast w DS4 te silniczki są zwyczajnie głośne. Subiektywnie wibra jest słabsza niż w ds3 jednak nie jest to problem bo jest wystarczająca (ta z ds3 potrafiła być za mocna) jednak sumująć to że siniki są słabsze i głośniejsze daje nam obraz że są poprostu gorsze/tańsze.

 

Dla mnie DS4 ogólnie po półtora roku użytkowania jest padem co najwyżej przeciętnym i dalej królem pozostaje pad od x360. Pada od xbox one nie mam więc nie moge nic powiedzieć jednak ostrze sobie zęby aby kupić takiego do grania na pc to moze będzie nowy król :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze od siebie dodam, że przycisk ps button również jest tandetny. W Dualshock 3 był tak jakby 3 wymiarowy za grubą warstwą dobrej jakości plastiku a teraz w ds4 wygląda jak przycisk w taniej chińskiej zabawce :D Ale ogólnie to ds4 bardziej mi się podoba od ds3 bo w końcu wygodnie można na nim grać (ds3 był za mały na moje dłonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeczytałem podsumowanie i poza FF VII raczej nic nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Może jeszcze media player się przyda ( jak się nauczę jak zrobić DLNA z kompa ). XONE moim zdaniem wypadł lepiej ogłaszając kompatybilność wsteczną - Sony każe sobie za to płacić w usłudze PS Now. Gdzie Gran Turismo 7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądnąłem wszystkie konferencje do tej pory (jeszcze zostało nintendo, square enix i pc) i microsoft średnio, niby nie najgorzej jednak szału nima i niestety nadal nie czuje potrzeby zakupu xboxa jednak sony poazało klase. Z grubej rury od razu Last Guardian, Horizon Zero Dawn też wygląda bardzo dobrze, Street Fighter jako exclusive, remake ff7 (!), shenmue jako reklama kickstartera było to conajmniej dziwne i rewelacjnie prezentujący się uncharted. Ode mnie dwa kciuki w góre i sony roxx. Szkoda że nie pokazano nawet trailera Gran Turismo 7, ani nad czym pracuje drugie studio naughty dog jednak Last Guardian to wynagradza z nawiązką :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na oglądanie nie mogę sobie pozwolić, co najwyżej jakiś szybki przegląd newsów.

Wydaje mi się, że fajnie jest to podsumowane tutaj: http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,18130628,23_rzeczy__ktore_trzeba_wiedziec__lub_nie__po_pierwszym.html?bo=1#opinions . Odnośnie Sony zgadzam się z tym co zostało tam napisane pomimo, że jestem posiadaczem ich konsoli. Nie pokazali nic co by urwało dupsko i miało się ukazać w najbliższym czasie - oczywiście według mojej opinii.

Osobiście nie przeszkadza mi to aż tak bardzo ponieważ mam bardzo mało czasu na grę. Wiedźmin 3, w którego gram obecnie wystarczy mi pewnie na dwa miesiące grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności