Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe portable do iphone z mikrofonem? do ok 450 PLN


mosskit

Pytanie

Witam ekspertów po dłuuższej nieobecności.

Żywot wtyku moich słuchawek a-jays four (dedykowane do iphone) dobiega końca. W związku, że dużo podróżuję, i znowu zacząłem mieć czas na słuchanie muzyki chcę zainwestować w nowe dokanałowe słuchawki portable.

Argumenty w kolejności od najważniejszego:

-jakość dźwięku (a-jays może potęgą nie były, ale kiedyś miałem Westony UM, głuchy nie jestem i wiem co to dobre granie)

-dobra izolacja wszelkiego rodzaju częstotliwości i komfort(dłuugie kilkunasto godzinne podróże samolotem)
-pilot z mikrofonem, przyciskami (przyzwyczajenie z a-jays i iphone jako odtwarzacz, to naprawde wygodna sprawa) nie jest to warunek konieczny ale dość ważny
-dostępność dodatków etc., akcesoria

Tak jak pisałem, kiedyś używałem westonów um 2 + iRiver. Pamiętam, że prócz szoku cenowego dla mojego portfela, muzycznie, owszem fajnie, ale jakoś nie powaliło mnie na kolana. Dziś młodzież ma trawkę, lsd i inne, może warto zapytać co z czym i jak łączyć :) Wiele osób natomiast pisało o słuchawkach etymotic, że odkryło muzykę na nowo. Widziałem fajną wersję Etymotic HF3 z dedykowanym pilotem i mikrofonem. Jak wypadają w porównaniu np. z q-jays (dwu-drozne bardzo małe, szkoda, że bez pilota) lub d-jays albo Audeo PFE (również bez pilota :/).

 

Czy ktoś podpowie jak z wygoda/tłumieniem wszystkich trzech powyższych modeli?
Podpowiedzcie ew. co w tym przedziale cenowym wartałoby zachodu.

Pozdrawiam


Ktoś podpowie?

Edytowane przez mosskit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

O Ety masz masę materiałów, ale to całkiem inne granie od Westone czy Jaysów. Szczerze polecam każdemu chociaż raz w życiu posłuchać doków Etymotic, jednakże wiem, że niektórych przeraża (demonizowana moim zdaniem) niewygoda tych słuchawek. 2-3 dni i tri-flange są wygodne ;) Poza tym, w cenie 450 zł dałbyś radę kupić sobie HF3 z mobileclub oraz zrobić im custom tipy u TheCustomArt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poza tym, w cenie 450 zł dałbyś radę kupić sobie HF3 z mobileclub oraz zrobić im custom tipy u TheCustomArt

Mógłbyś rozwinąć ten temat?

 

Przyznam szczerze, że najbardziej mi odpowiadają obecnie pod względem cenowym i funkcjonalnością są lepsze od jaysów (zintegrowany pilot i mikrofon). Boję się tylko o brzmienie. Urządzenia apple generują chłodną barwę dźwięku, myślisz ze w połączeniu z Ethymotic HF3 nie będzie mi doskwierał brak basów? Słucham bardzo różnej muzyki, od nowoczesnej elektroniki: Baths, Bonobo, przez rap (tutaj mam największe obawy), aż po odmiany Jazzu: Miles Davis, Skalpel etc.

 

Rozważam też opcje Bose qc 20 (dokanałówki z noise cancelingiem), ale nie wiem kompletnie jak to gra a na pewno nie wywale 300$ ot tak. - Ktoś testował?

 

Chciałbym jeszcze też przed zakupem słuchawek etymotic posłuchać Phonaków. Nie wiecie może, czy SonusMobile nie ma jakiegoś kontaktu typu Skype? Siedzę teraz na drugim końcu świata, a chciałbym przedzwonić i porozmawiać na temat Phonaków, które ma w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam model MC3 i z ciepłymi grajkami wypadają bardzo fajnie, o ile ktoś lubi neutralne granie. Ale wystarczy włączyć preset "rock" i jest funowo. Używam z nano6 i pilot współpracuje bez zarzutów.

Obecnie można w świetnej cenie zakupić http://www.sklep.iopen.pl/pl/p/ETYMOTIC-MC3-sluchawki-dokanalowe-z-pilotem-czerwone/329 nawet jakby nie podpasowały to strata niewielka, bo można odsprzedać. Z tego co patrzyłem po wykresach, to charakterystykę mają bardzo zbliżoną do HF3.

Słuchawki te wymagają wygrzania - zwłaszcza bas wtedy zyskuje.

Co do Audeo, to zdaje się jest wersja z pilotem. Są sporo jaśniejsze od MC3 - więcej góry, mniej dołu, środek podobny. MC3 grają jakby dalej, nie tak w głowie jak większość doków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wykresy wykresami, ale mam obie pary (MC i HF) i wiem, że różnica jest spora. MC2/3/5 mają większy impakt na basie, mniej szczegółową górę i ogólnie są jakieś takie bardziej kluchowate (ale nadal górują precyzją nad innymi dynamikami, ten epitet to tylko porównanie do armaturowych HF), chociaż nadal to Ety i grają równo. Niebawem posłucham sobie Audeo to porównam je z moimi HF3 (PysiaDK pewnie mnie uprzedzi, bo będzie miała wcześniej taki zestaw, więc o porównania pytajcie ją, ale za jakiś tydzień, dwa).

 

Odnośnie HF3 + tipsy to z tego, co poczytałem na forum (sam jeszcze nie mam custom tipsów) to takie końcówki nie zmieniają brzmienia w przypadku Etymotic. Pewnie to zasługa konstrukcji, gdzie słuchawka wchodzi głęboko w kanał.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A masz już wygrzane te MC3? W swoich zauważyłem po wygrzaniu więcej basu i wysokich, wcześniej to przede wszystkim środkiem grały, teraz jest w miarę równo. Poprawiła się też jakość wysokich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności