Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG K518 - wygodniejsze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś rok temu pozbyłem się moich K518 tylko przez to, że podczas noszenia bolały mnie uszy (małżowiny), a pałąk również drażnił mnie na głowie. Od tego czasu używam e10, które przypadły mi do gustu, jednak tęsknię za brzmieniem akg. Ostatnio oddałem je na gwarancję i dostałem nowe e10 v2 i uznałem, że to dobry moment, żeby je sprzedać i kupić słuchawy nauszne. Chciałbym zapytać, jakie słuchawki byłyby odwzorowaniem dźwięku AKG K518, jednak wygodniej leżałyby na głowie? Jak nie znajdę odpowiedzi to i tak je kupię, bo ten ból jakoś ogromnie mi nie przeszkadzał, za to odnalazłem się w ich brzmieniu :) jednak mimo to chciałbym zapytać czy istnieje jakaś alternatywa (w podobnej, ew. troszkę wyższej cenie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wygląd nie przeszkadza to aiaiai Tracks. Ktoś tam je sprzedaje w komisie za 110 chyba. Ja się po nich szczerze mówiąc (mimo opinii z neta) nie spodziewałem niczego nadzwyczajnego i nie myślałem, że są warte swojej ceny. No i szczęka mi delikatnie opadła... Dla mnie to one grają lepiej niż k518, bo bas nie zalewa tak pozostałych pasm, ale dalej jest go na prawdę dużo.

Edit: A no i mają pilot jednoprzyciskowy i mikrofon, ale mi grały normalnie z clipem, i7, lapkiem i dwoma telefonami - xperia j i ace.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od anatomii, jeśli masz sztywne małżowiny, to k518 będą udręką, jak w moim przypadku i żadne zabiegi w tym raczej nie pomogą, nawet silne rozgięcie pałąka w tym temacie nie zdziałało zbyt wiele, szczerze mówiąc lepiej chyba rozglądnąć się za coś typu półotwartego z większymi muszlami, żeby nie były zamknięte i nauszne, bo zgniecione i gotujące się pod padami uszy to zły pomysł, nawet jeśli mamy za to zapłacić dużymi słuchawkami jako sprzęt mobilny.

Ja swoje akg mocno rozgiąłem, na pałąk zrobiłem pada, bo po 40 minutach bolał czubek głowy, ale i tak się nie dało, 40 minut drogi do domu i zdjęcie słuchawek było jak zimny prysznic po pustynnym rajdzie

@ED. ostatnio stworzyłem temat, który do tego nawiązywał - szukałem jakiegoś następcy i sam zastanawiałem się nad shure srh240 i Superluxami evo v2 - shure po modzie mają swój bas, ale nie są tak płaskie jak akg, evo podobnie, a jedne i drugie są 100 razy wygodniejsze, bo nie zgniatają uszu. Minus taki, że niektórym przeszkadzają rozmiary, ja wolę wygodę i zdrowie i noszenie nawet dużych słuchawek mi nie przeszkadza

Edytowane przez Cocabanana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd i rozmiar aż tak mi nie przeszkadza, jednak wolałbym zamknięte, ale muszę pomyśleć na propozycjami Cocabanana tj. srh240 i superlux evo v2, aiaiai raczej odpadają ze względu na brak możliwości wykorzystania mikrofonu w połączeniu z moim HTC

Edytowane przez icoverty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troszkę odkopuję, ale nie chcę zakładać nowego tematu, więc doszedłem do zoro HD (w promocji na headbeat), takstar hd6000 (promocja na mp3store) i Kruger&Matz KM 665. Nie mam za bardzo możliwości żeby odsłuchać żadnych z tej trójki. Przez miesiąc, może 2 będą grały na HTC One S, potem poszukam grajka. Myślałem jeszcze nad Takstar HI2050, ale preferuję budowę zamkniętą.

Więc co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę swoje problemy z akg - nie problem we wrażliwości na nacisk, ale mimo tego, że nie mam odstających uszu, to są bardzo sztywne, niektórzy mogą sobie je zawijać i wyginać, a moje..sprawiają wrażenie jakby miały się złamać, a do tego podczas nacisku i delikatnie przesuwających się słuchawkach na uszach słyszę przeskakujące chrząstki :P po dłuugim wymacaniu padów i naprawdę mocnym rozgięciu pałąka i tak byłem w stanie wytrzymać jedynie drogę do i z domu-mimo wszystko było znacznie lepiej niż pierwotnie(. Ze względu na to, że uszy mam sztywne, ale stosunkowo niewielkie, sprowadzam sobie JVC ha-s680, bo będą dla mnie wokółuszne i myślę, że może być to świetna alternatywa dla osób o małych satelitach, żeby nie chodzić z wielkimi słuchawkami, a jednocześnie mieścić się wewnątrz:)

 

Po prostu, dla niektórych słuchawki nauszne nie są pisane i trzeba szukać alternatyw, ja na szczęście mam niewielkie uszy i przy większych nausznych o eliptycznym kształcie mieszczę się w środku(kształt np CALi), ewentualne milimetrowe sprawy można jeszcze rozwiązać modyfikacją padów, lub zakupem nieco bardziej rozlazłych, a z większym otworem w środku.

 

@Icoverty

Skoro polubiłeś k518, a użytkowanie bez rozginania nie było problematyczne to możesz je brać, rozgięcie jest proste i zajmuje kilka minut, ew. jeśli masz zacięcie krawieckie lub masz kogoś kto się na tym zna możesz sprawić sobie własne pady z weluru na przykład, nie będą tak grzać i nie będzie tak twardo:)

Edytowane przez Cocabanana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zacięcia krawieckiego nie mam" :P AKG próbowałem "prost0wać", jednak mimo tego nie były dla mnie zbyt wygodne, po 30 min słuchania musiałem je zdejmować nie dlatego, aż tak grzały, a dlatego, że moje małżowiny nie wytrzymywały, jak były rozgięte to wytrzymywałem w nich powiedzmy godzinę, ale później musiałem zdejmować na co najmniej 5 min, żeby małżowiny odpoczęły ;/ a plastik na czubku głowy też nie był zbyt wygodny... Wiem, że wybierając słuchawki powiedzmy zamknięte portable, to musza być dociśnięte do głowy, jestem skłonny iść w kierunku hd6000 i km665, ze względu na większe pady. Obszycie ich welurem w k518 może też byłoby jakimś rozwiązaniem, ale powoli chyba kieruję się właśnie w stronę hd6000, chociażby ze względu na cenę, bo jak mi nie spasują to pewnie sprzedam je w podobnej cenie jak "kupiłem" :)

Edytowane przez icoverty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zostają słuchawki dookołauszne albo tak jak w moim przypadku - przy w miarę małych uszach coś o eliptycznym kształcie jak CAL, ja poczekam na moje jvc s680, wtedy ostatecznie okaże się, czy moje uszy się zmieszczą do środka (na 99% tak). Jeśli tak będzie, to będę bardzo zadowolony, jak nie to sprawię sobie pady, które będą miały w środku nieco więcej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności