Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki i karta dźwiękowa, max 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup karty dźwiękowej oraz słuchawek do max 500zł. Obecnie mam integrę i jakieś słuchawki tracera za 50 zł także wszystko będzie lepsze niż to co mam teraz ;p Nigdy też nie miałem lepszych słuchawek (jedynie głośniki w połączeniu z sounblasterem x-fi) więc też nie mam żadnych preferencji dźwiękowych.



Co do karty dźwiękowej to wydaje mi się, że xonar dx/xd będzie dobrym wyborem.



Jeśli chodzi o słuchawki to po głowie chodzą mi AKG 514mkII oraz superluxy 681 EVO black. Wymagany jest chociaż 2m kabel (przez co CAL odpadają, pomijając już jakość tego kabla a raczej jej brak). Ponadto muszą być dość wygodne aby dało się wytrzymać nawet i 10 godzin (tutaj plus dla AKG ze względu na duże pady z materiału). Nic innego nie wypatrzyłem. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych AKG ani SL ale za te pieniądze wziąłbym CAL! i zrekablował. Ja tak zrobiłem i byłem więcej niż zadowolony z efektu. A reklablowanie słuchawek wcale nie jest takie trudne. Bez doświadczenia zajmie Ci to po prostu dłużej. Jeśli poczytasz, obejrzysz kilka filmików na YT i podejdziesz do tematu na spokojnie to powinieneś dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone tylko i wyłącznie do PC (przynajmniej póki co ;p) W związku z tym powinny być wszechstronne. Gry (nie zależy mi na super pozycjonowaniu w przestrzeni, ponieważ w fps gram for fun a na co dzień ścigam się w symulatorze wyścigowym), muzyka i filmy. Muzyka to głównie rock i metal, ale jak już napisałem, póki co nie mam żadnych preferencji co do tego jak powinny brzmieć, ponieważ nigdy nie miałem dobrych słuchawek na uszach. Co do CAL i rekablingu to wolałbym nie i czy nie potrzebna jest do tego lutownica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutownica jest potrzebna, a z tym kabelkiem, to gadanie, że 'obowiązkowo rekabluj bo inaczej brzmią jak shit' to gruba przesada. One patrząc na cenę już stockowo grają bardzo dobrze, chodzi bardziej o to, że racabling, podpięcie pod dobre źródło i wzmacniacz, wydobywa z nich cały potencjał, wtedy grają na poziomie słuchawek sporo droższych niż 200zł. Sam znam kilka osób, które używały/używają stockowych CAL i są bardzo zadowolone. Dodatkowo sam mod perula, który jest na prawdę prosty do wykonania, daje im więcej niż recabling. Ja osobiście stawiałbym na CAL, bo za cenę ok. 200zł dostajesz na prawdę dobre słuchawki, na dodatek z możliwością poprawiania im stopniowo brzmienia, stosunkowo niskim kosztem. Na superluxach się niestety nie znam zupełnie, więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ich temat. Dobrą, droższą, ale i lepszą alternatywą są denony 1100, które po modach perula też dodatkowo wiele zyskują (choć ja miałem tylko stock, ze zmienionym kablem, z konieczności a nie kaprysu ;), i bardzo mi się podobały), więc nad nimi też bym pomyślał, szczególnie, że w filmach i grach sprawdzają się świetnie.

Może też warto by było się zastanowić nad jakimś combo dac+amp zamiast tego xonara? Zarówno CAL, jak i D1100 lubią dostać mocniejszy sygnał, a i ponoć superluxy dużo zyskują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CAL'ach problemem jest długość kabla a raczej jej brak. Gdyby był dłuższy... a zlecanie recablingu się nie oplaca (choć teoretycznie mam dostęp do lutownicy, więc mógłbym coś pokombinować). Co do dac+amp to poproszę o konkretne modele bo tutaj jestem raczej zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale CAL mają przedłużkę...

Z tymi DAC/AMP do CAL to trzeba by troszkę pogrzebać po forum i zobaczyć co tam jest polecane, z tego co pamiętam to jako niezła opcja podawane były fiio e10, e07k, jakieś prodigy cube, maya u3 chyba, można zerknąć na jakieś smsl, ale to już ktoś inny musiałby się wypowiedzieć dokładnie, bo sam w tematach dacamp jestem świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności