Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do 500 zł - konkretne wymagania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, poszukuję słuchawek w granicy cenowej podane w temacie. Obecnie posiadam Superluxy HD661, na które nie narzekam. Czego szukam w słuchawkach? Z pewnością chciałbym zachować ich jasny charakter, oraz ostrość, precyzję. Brakuje mi w superluxach odrobiny basu (nie jestem bassheadem). To co mi się w nich podoba to zmienny kabel, dobra izolacja od otoczenia, to jak leżą na głowie. Gatunki muzyczne: glitch hop, complextro, dubstep, drum&bass. Źródła: ipod nano 7g (mała moc), pc + creative x-fi xtreme gamer. W przyszłości jeśli się to okaże konieczne nie będzie problemu z zakupem wzmacniacza. Jeśli potrzebujecie jakichś konkretnych informacji na temat tego, co lubię/czego oczekuję, by dostosować zakup do moich wymagań dajcie znać. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego tak - wg mnie w HD661 basu nie brakuje, ale jego charakter sprawia, że wydaje się go mało. Tam jest tak, że sporo jest tego bardzo niskiego, a tych "pukająco - buczących" rejestrów nie ma. Grają silną V-ką zaostrzoną na skrajnych zakresach. Polecałbym Ci posłuchać HD631. Są ciemniejsze, lecz nadal nie ciemne. Basu w sumie mają mniej, ale jest cieplejszy, czyli jest go więcej wyższych rejestrach. Ewentualnie spróbuj HD681 i HD668B. Evo, podobnie jak 631 są już nieco ciemniejsze, więc skoro lubisz jasne, to wal w stare modele.

Osobiście mam małe rozeznanie w słuchawkach od 250 zł wzwyż. Za to tanie i dość ciekawe będą T.Bone HD880 lub jak kto woli JTS HP535. Znajdziesz tam rozdzielczość i względną jasność oraz dużą ilość niestety nie do końca kontrolowanego basu. Choć wg mnie przytkanie bass-reflexu jest w stanie temu zaradzić. Koszt już nawet od 79 zł. Wykonanie tandetne jak rzadko, ale mimo to bardzo wygodne i wytrzymałe.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj polecanych hm5, soundmagic hp100 (oba modele dosc rowne - choc hp100 sam nie slyszalem a wnioskuje z testow) oraz jesli chcesz ostra gore i wiecej basu (generalnie bardziej funowe brzmienie) to ath m50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i hm5 jak dla mnie graja dosc nudno i bez zycia :) ale odsluchac warto i sa bardzo wygodne...

jesli autor nie ma mozliwosci odsluchu to fakt ostrosci tu nie znajdzie i w ciemno pod te preferencje nie brac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności