Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe z płaskim kablem. Nu force vs philips


brunon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Krótko i na temat :

Posiadam słuchawki Nu-Force Ne-6 , przeszły już trochę, dlatego postanowiłem kupić jakieś z płaskim kablem. Chciałbym podobne lub lepsze brzmienie, pod lupę wpadły mi dwa następujące modele :

NuForce NE-600X

http://www.agito.pl/sluchawki-philips-she5105pp-363-588820.html

 

Które polecacie? Dziękuję z góry za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał tylko brał NuForce, sam posiadam model NuForce NE-770X. I złego słowa nie mogę na nie powiedzieć.

 

Świetne brzmienie, są wygodne, no i jakość całkiem dobra, bo po kilku miesiącach nadal są w idealnym stanie :) Poszukaj na forum opinii na ich temat, recenzji w sieci jest mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaski kabel wcale nie jest taki ekstra jak próbują nam wmówić marketingowcy ze słuchawkowych firm. Często są mało elastyczne, dość sztywne, często efekt mikrofonowy jest większy niż w normalnych kablach, no i wreszcie takie kable powodują, że słuchawki ciążą w uszach.

Tym niemniej, za ciekawsze słuchawki z tych z płaskim kablem uważane są Sony MH1, steel series flux in-ear, philips fidelio s1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest efekt mikrofonowy? Ogólnie zależy mi na słuchawkach z płaskim kablem ze względu na to, że zawsze mi się psują przy jacku lub po prostu okablowanie, co mnie bardzo denerwuje.

 

 

Dzięki za odpowiedź, jednak 500 zł nie jest kwotą jaką mogę przeznaczyć na słuchawki ;P myślałem tak max 150 zł.

Edytowane przez brunon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt mikrofonowy - słyszysz w słuchawkach każde uderzenie w kabel, szurania kabla po materiale itd. W słuchawkach z płaskim kabel ten efekt z reguły jest silniejszy niż w normalnych - miałem a-jays three, sony mh1c i wiem co mówię. Oczywiście zdarzają się lepiej wykonane płaskie kable, które nie mają tego problemu (miałem dość miękki i elastyczny płaski kabel w nausznych Sony XB500).

Płaski kabel nie wyeliminuje problemu psujących się przy jacku słuchawek. Moje jaysy padły właśnie przez to. Potrzebujesz słuchawek z owszem, porządnym kablem (no ale niekoniecznie płaskim...) i najlepiej kątowym jackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności