Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe- bieganie i nie tylko


Elto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam słuchawek które będą mi służyły do biegania (także dobrze by było gdyby były wytrzymałe), słuchania muzyki w drodze do pracy, jak i od czasu do czasu słuchania muzyki w domu. Muszą to być słuchawki dokanałowe, gdyż wszystko inne wypada z moich uszu. Bardzo chciałbym unikać chińszczyzny gdyż mam takie zboczenie i żadnych chińskich wytworów nie trawię, nawet jeśli są dobrym produktem.

Mój sprzęt to SanDisc Sansa Fuze, a do biegania iPod Shuffle, w niedalekiej przyszłości planuję zakup iPod'a Nano. Muzyka jakiej słucham to szeroki temat: Rap, Rock, trochę metalu, czasem klasyka, trochę filmowej, a czasem nawet coś na "potupajkę" :P, ale ze zdecydowaną przewagą Rocka.

Słuchawki jakich do tej pory używałem to Panasonic hje-120 i byłem z nich bardzo zadowolony, ale już druga para z kolei w której po pewnym czasie jedna ze słuchawek gra ciszej. Tak więc trzeciej pary nie zamierzam już kupować.

Teraz temat budżetu jaki chcę przeznaczyć na słuchawki. Jeśli zakup miałby być dość szybko to max 50 zł, ale jak uda mi się wytrzymać z zepsutymi słuchawkami do grudniowej wypłaty to mogę się szarpnąć do 100- 120 zł. Także bardzo was proszę po podawanie słuchawek w obu przedziałach cenowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciche granie jednej ze słuchawek może być spowodowane zabrudzeniem filtra. W Phonakach Audeo jest to częste zjawisko - wszystko wygląda normalnie, ale słuchawka gra ciszej. Po wymianie filtrów słuchawki działają normalnie. Nie wiem jak w tych Panasonicach, ale może dałoby się jakoś przeczyścić filtr?

Piszesz, że jedynie dokanałówki. Jeśli chodzi o bieganie to zdecydowanie nie polecam dokanałówek. Bardziej bym się kierował w stronę czegoś w stylu Koss KSC75 albo jakichś neckbandów. A jeśli rzeczywiście koniecznie musisz mieć porządnie tłumiące dokanałówki to bym polecił doki SoundMagic E10. Nie mają wymiennych filtrów, ale dźwiękowo są bardzo dobre za swoją cenę (a używki w forumowym komisie idzie często kupić za mniej niż 100zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym unikać chińszczyzny gdyż mam takie zboczenie i żadnych chińskich wytworów nie trawię, nawet jeśli są dobrym produktem.

 

A masz Fuze oraz Szuflę produkowane w Chinach :P

I kup Sony Ex10. Reszta w tym przedziale, to są chińczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciche granie jednej ze słuchawek może być spowodowane zabrudzeniem filtra. W Phonakach Audeo jest to częste zjawisko - wszystko wygląda normalnie, ale słuchawka gra ciszej. Po wymianie filtrów słuchawki działają normalnie. Nie wiem jak w tych Panasonicach, ale może dałoby się jakoś przeczyścić filtr?

 

Filtr to taka siateczka jakby zabezpieczająca głośnik? Jeśli tak to zdejmowałem ja i było wszystko ok. Zresztą mam wrażenie, że właśnie podczas czyszczenia po bieganiu sam popsułem słuchawki :/ i po tym zabiegu jedna gra 50% ciszej niż druga.

W pierwszej parze hje na jednej słuchawce niskie tony nie działają, tj, pierdzą zamiast grać. Najzwyczajniej w świecie głośnik się "wystrzelał".

 

 

Piszesz, że jedynie dokanałówki. Jeśli chodzi o bieganie to zdecydowanie nie polecam dokanałówek. Bardziej bym się kierował w stronę czegoś w stylu Koss KSC75 albo jakichś neckbandów. A jeśli rzeczywiście koniecznie musisz mieć porządnie tłumiące dokanałówki to bym polecił doki SoundMagic E10. Nie mają wymiennych filtrów, ale dźwiękowo są bardzo dobre za swoją cenę (a używki w forumowym komisie idzie często kupić za mniej niż 100zł).

 

 

Tak tylko dokanałówki, bo nic mi nie wypada z uszu, nic mnie nie ciśnie i nie uwiera w czaszkę. Biegam w dokach już któryś sezon i nie wyobrażam sobie biec 20 km w czymś innym. Po za tym przy bieganiu minimalizuję masę jak tylko się da :D

 

 

 

Słuchajcie, to że jakiś koncern produkuje coś w chinach to mi nie przeszkadza, bo u takich producentów w chińskich fabrykach jest taka sama kontrola jakości jak w np europejskich. Chodzi mi o typowe chińskie kopie, tj ktoś coś wymyślił, a chińczyk bezczelnie z kopiował, wrzucił swoje logo, wytwarza tonami w marnej jakości i sprzedaje, lub co gorzej wrzuca logo twórcy oryginału i sprzedaje tzw "repliki" (po polsku podróbki). A to jest już zwykłe s****y..... nie trawię tego i nie dam gnojom zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Fuze to może nie wygląda jak tania, chińska, bezczelnie zerżnięta kopia ipoda? :P

Wygląda, dlatego odkładam na iPoda

 

Jak wam się zdarzy kiedyś tak jak mi, kupić felgi do samochodu (na które bardzo długo odkładałem pieniądze) renomowanego producenta i omal nie stracić przez to życia gdyż jakiś ku..as w chinach zrobił podróbkę a inna menda sprzedała jako oryginał za furmankę pieniędzy to może zmądrzejecie. Chińskie jest fajne bo tanie, ale do czasu....

 

Nie jestem tu od tego aby zmieniać wasz światopogląd, więc może wracając do tematu napisalibyście coś na temat słuchawek. Tylko Chińczyki sobie darujcie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje oryginały w okazjach od niepewnych sprzedawców, to trzeba mieć pretensje tylko do siebie.

I weź sobie te Sony Ex10 jak Panasów nie chcesz. Reszta dobrych słuchawek w tej cenie, to praktycznie same chińczyki (Soundmagic, Brainwavz itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje oryginały w okazjach od niepewnych sprzedawców, to trzeba mieć pretensje tylko do siebie.

I weź sobie te Sony Ex10 jak Panasów nie chcesz. Reszta dobrych słuchawek w tej cenie, to praktycznie same chińczyki (Soundmagic, Brainwavz itd.).

Właśnie chodzi o to, że moje felgi to nie była żadna okazja, zapłaciłem cenę rynkową + ship, ale nie wracajmy do tego bo mnie wciąż krew zalewa.

Te Sony to chyba średni pomysł jak dla mnie. Poczytałem trochę recenzji i wyczytałem że bas jest trochę "nachalny" i przykrywa inne dźwięki.Znów rozważam zakup Panasoniców, ale patrząc po Allegro i internecie ciężko dostać czarne :/

Wolę poczekać do wypłaty i pomęczyć się niż kupić jakieś badziewie i się denerwować.

Może podać jakieś propozycje w cenie do 100zł?

 

Edit: Czy Panasonic RP HJE 120E-K będą brały tak samo grały jak zwykłe HJE 120?

Edytowane przez Elto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności