Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki za 350-400 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Kilka miesiacy temu zakladałem podobny temat no ale jakos nikt nie mogł mi nic doradic wieć sprbuje ponownie bo znow zostałem bez słuchawek. Więc chce kupic słuchawki( najlepeij nauszniki) Wczesńiej uzywałem samych dokanałowek. Moje ostatnie słuchawki z ktrych bylem bardzo zadowolny to seenhesier cx 400 II Precision. Moim odtwarzaczem jest samsung galaxy s3 z modem Boeffla sound, który pozwala wycisnąć wszystko z zamontowanego w samsungu wolfsona. Zalerzy mi na dobrej jakosci wykonania. Słucham bardzo zróżnicowanej muzyki z naciskiem na rock i metal i nie lubie jak słuchawki mają za dużo bassu ale lubie gdy ladnie daje o sobie znać. Słuchawki maja być używane głownie w domu/akademiku i czasem na uczelni. jestem otwarty na wszelkie sugestie nie chce tylko by cena przekraczała 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet dzis byl podobny temat - na prawde mozna to znalezc, zwlaszcza, ze jak widze konkretnych wymagan nie masz...

http://forum.mp3store.pl/topic/111399-sluchawki-dokanalowe-do-500-zl/

 

czytales jakies recenzje? masz jakies wlasne typy - a jesli tak to jakie i dlaczego?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak.

Najpierw może opisze swoją sytacje. Zacznę od tego że mieszkam delikatnie mowiac Na Zadupiu (około 60-70 km do wiekszych miast typu Katowice Krakow) i dodatkowo jestem na wozku. Zdecydowalem sie napisać na forum bo taki wyjazd do miasta to dla mnie naprawde nie lada wyprawa(np do jakiegos oddzialu mp3store), a tam gdzie studiuje i miekszam w aka w tygodniu(Częstochowa) niema za bardzo dobrych sklepow z takiego typu sprzętem.
Tak jak pisałem wcześniej korzystałem tylko dokanałowek ścisłej mówiąc firmy Seenheiser. Były to kolejno modele cx 300(brzmialy naprawde dobrze) cx 200 II street( Za duzo basu) i CX 400 II precision(jak do tej pory najlepsze) Nie miałem kontaktu ze słuchawkami innych firm, raz tylko kupiłem noontec Zoro HD ale zaraz poszły do zwrotu bo brzmienie nie podeszło mi kompletnie.

Chce sobie teraz kupić jakieś "nauszniki" bo mam nadzieje ze poslużą mi dłuzej niz dokanałowki które padaly mi srednio co płotora roku.

Wiec pierwsza wazna sprawa chcialbym zeby te słuchawki byly naprawde solidnie zrobione.

Co do muzyki to wspomnialem juz ze to po trosze wszystko z dużym naciskiem na Rock/metal.

Co do "Temperatury" słuchawek xD W CX 400 bardzo podobał mi sie ten gładki przyjemny owalny bass ktrego nie było ani za dużo ani za mało Wiec chyba szukam cieplych i raczej jasnych słuchawek ale z zaznaczonym basem.

Co do wokali chcialbym żeby byly czyste. scena szeroka i głeboka z duża iloscią detali. A wszystko brzmialo naturalnie (w noonteckach bardzo odstraszyło mnie podkolorowanie brzmienia i mala ilość detali)

Gora ma być dobrze slyszalna.

Co do źródła dzwięku Moja s3 gra chyba naprawde nieźle po zmodowaniu. Byl to na forum chyba nawet test. Spokojnie poradzi sobie z słuchawkami o impedancji 32 omy i zostanie jeszcze troch mocy w zapasie. Co do napedzenia słuchawek odpowiednio nie wiem ale ludzie czasami o s3 na zagranicznych formach cuda w tej kwestii piszą.

Co do słuchawek chcialem isc dalej W seenheisery, myślałem o modelu Hd 449

bo podobno gra czysto i naturalnie tylko obawialem sie, ze już nie biedzie tak dobrego basu jak w CX 400, ze bedzie go mniej. A ze względu na to co napisałem na początku posta nie moglem ich nigdzie przetestować.

Słuchawek zamierzam używać głownie w domu/akademiku i na uczelni podczas przerw i okienek.

To chyba na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd449 nie slyszalem.

w tej cenie z nausznych portable polecam akg k618/619. Maja niezly bas, nisko schodzacy, mocno zaznaczony - ale nie zalewa innych pasm.

 

sa jeszcze beyerdynamic dtx910 - tez przyjemne, jasniejsze w odbiorze. Z tym, że z nimi mialem tylko krotka przyjemnosc, stad w poleceniu bez odsluchu pozostaje przy k618. poza tym dtx910 jakeis takie niewyjsciowe :)

 

poczytaj jeszcze o shure 440 - ja niestety z nimi stycznosci nie mialem, acz domyslam sie ze to bedzie brzmienie w druga strone niz k618. Shurki to sluchawki bardzo jasne.

 

z k618 jedna uwaga - dosyc mocno sciskajacy palak. jak masz duza glowe to moze byc problem...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shure wygladaja obiecująco tylko włąsnie nie wiem czy nie beda za jasne. i Z tego co widze na necie to niema ich też w tak wielu sklepach. wiec pewnie ciezko by bylo znaleźć je w jakims stacjonarnym do przesłuchania znaleźć.. A te beyerndynamic rzeczywiście do wyjscia sie raczej nie nadają. dzieki za typy ;) możecie zapropnowac cos jeszcze?

Edytowane przez Guardianofevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie. Mam okazje nabyć słuchawki DENON Music Maniac AH-D340 ktroych cena w wiekszosci sklepów wnosi 999 zł za cene około 530 zł źrodło jest w 100% pewne żadne allegro ani nic także co do oryginalonosci słuchawek mam 1000% pewnosci. Warto?

Edytowane przez Guardianofevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności