Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam słuchawek dokanałowych do 500 zł. Zastamawiałem się nad westone um-1 lub audeo phonak pfe 012, lecz może jest coś lepszego w tej cenie ? Słuchawki będą używane z ipod'em touch 4g. Czy to wystarczy ? A może jakieś lepsze źródło ? Słucham rapu/rocka/punku i troche radiówki.

Z góry dzięki za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej muzy hf3 i audeo imo sie nie nadadza... zwlaszcza pod taczka 4 (o ile gra tak samo jak iphone 4s).

z tego co podal bamoszek zdecydowanie polece eph100. Jesli chcesz armatury to polece rockity r-50.

 

dlugo poszukiwalem w tej cenie sluchawek do muzy rockowej, troche metal, troche jazz, rnb, soul,... takze szeroki zakres.

w mojej stopce widac na czym skonczylem - i na razie na tym poprzestaje ;)


w ogole sluchales jakis modeli? mozesz powiedziec ktore bardziej a ktore mniej sie podobaly i dlaczego? chodzi o to ze kazdy ma inny gust :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co lubisz...

yamahy nieco ciemniej... rockit-r50 jasniej na firmowych tipsach (na triflange jest ciekawiej - bardziej dociazone).

yamaha wiecej midbasu i dociazenia. troszke wycofany srodek w stosunku do rockitow, ktore srodek maja piekny i czysty.

yamaszki graja bardziej w glab, ale nieco wycofany srodek sprawia, ze wokal jest za instrumentami... dla mnie to ich najwieksza wada.

 

thinksound o jakich mowi evil tez moga byc dobre... ja ich nigdy nie sluchalem, ale z tych sluchawek co mialem/sluchalem to sie zgadzalem z jego recenzjami :) w wiekszosci... ;) i mnie oba modele thinksounda tez bardzo ciekawia (ms01 i ts02).

tez ciekawe moga byc phiatony ms200...

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz yamahy jeszcze idzie dorwać (oczywiście używane) w tych pieniądzach Senki IE8. Sam jestem ich posiadaczem od pewnego czasu i jestem bardzo zadowolony, a słucham głownie rocka + imprezowa muzyka. Są bardzo uniwersalne ze świetną sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie wycofanego środka w EPH100 nie słyszałem, za to midbas i niższa srednica są trochę podbite. One świetnie skalują się ze sprzętem, prawdziwe możliwości pokazują dopiero na dobrym stacjonarnym torze. Z T4G dla mnie było zbyt ciepło i muliście, a bas był lekko rozdmuchany i jego kontrola była mocno średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest duzo... ale wystarczy aby nieco cofnac wokal czego nie lubie.

edit: ale zeby nie bylo sluchawki godne polecenia. bardzo je lubie, bardziej niz bwz m3 gdzie wokal jest ekstra... jednak tam wszystko gra bardziej w glowie, brakuje glebii...

a eph100 calosciowo ma prezentacje bardziej w moje gusta

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Creative, Panasonic, Brainwavz i NuForce polecam albo Brainwavzy, albo NuForce - z górnej półki Brainwavzów to np B2, a ze średniej - M3. B2 zwłaszcza, jeśli lubisz bogatą średnicę, a jeśli basy to raczej M3 albo NuForce NE-700X - sam używam i basom nie mam nic do zarzucenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że B2 to jest dość oszczędny na basie, dosyć analityczny armaturowy przekaz. Rockit r-50 jest chyba na tych samcyh przetwornikach, acz w tym aspekcie spisuje się dużo lepiej. Bas niemal jak u dynamików, są też bardziej muzykalne.

 

M3 imo dobry konkurent dla eph100. Z tym, że bardziej gra w głowie... zależy kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że B2 to jest dość oszczędny na basie, dosyć analityczny armaturowy przekaz. Rockit r-50 jest chyba na tych samcyh przetwornikach, acz w tym aspekcie spisuje się dużo lepiej. Bas niemal jak u dynamików, są też bardziej muzykalne.

 

M3 imo dobry konkurent dla eph100. Z tym, że bardziej gra w głowie... zależy kto co lubi.

Prawda, również czytałem, że B2 trochę niedomaga z basami ale M3 pod tym względem wypadają już lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności